Dabartiniai

__ Pavadinimas
Medijų meno festivalis ENTER'15
__ Apie

MALONIAI KVIEČIAME JUS Į MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER'15 ATIDARYMĄ GEGUŽĖS 11 D. 17.00 VAL.
MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER’15 PROGRAMA
2017 m. gegužės 11–31 d., Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245

PROGRAMA:
Gegužės 11 d., ketvirtadienis
ENTER ATIDARYMAS IR PARODOS. 17 val. 
Das Vegas personalinė paroda „Įvertinimas“ ir performansas „Meno vertė: aukcionas“.
Geistės Kinčinaitytės ir Jamies Wilkie instaliacija „Apie vaizdo kūną / notes on the body of the image“. 
Kristinos Inčiūratės projekto „Kompostas“ pristatymas. Muzikinis performansas pristatymo metu – 17.30 ir 18.00 val. Dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Gegužės 20 d., šeštadienis
MENIŠKIAUSIO ROBOTO KONKURSAS. 14 val. 
Robotų konstruktorių ir menininkų kūrybinės laboratorijos „RobArt“ rezultatai. 
Gegužės 15 – 20 dienomis robotikos entuziastai, pradedantys ir pažengę robotų konstruktoriai kviečiami į medijų meno festivalio ENTER’15 kūrybinę laboratoriją „RobArt“. Kelias dienas robotų konstruktoriams bus suteikta galimybė bendradarbiaujant su menininkais patobulinti jau turimą arba sukurti naują robotą, kuris būtų netradicinės meniškos formos arba atliktų menininkams būdingą veiklą. Baigiamajame renginyje gegužės 20 d., visuomenei bus pristatyti kūrybiniai laboratorijos rezultatai. Trys pirmas vietas užėmę meniškiausių robotų autoriai bus pagerbti vertingomis dovanomis. 
Tikimės, kad tos renginys paskatins platesnę robotikos sąmpratą, formuos naujus įgūdžius, skatins išradingą mąstymą ir bus abipusiai naudingas technologijų ir meno sričių atstovams, išplės požiūrį į technologijų galimybes.
Renginys nemokamas.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Gegužės 26 d., penktadienis
ENTER KINAS IR GARSAS. 17 val. 
Medijų meno “Enter’15” festivalio konkursinė trumpametražių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai. Grupės „Trintukas prieš tikrovę“ medijų meno performansas LO(L).
Renginys nemokamas.
Koncertų salė “Saulė”, Tilžės g. 149

______________________________________________________________________________________________

KRISTINOS INČIŪRAITĖS ŠIUOLAIKINIO MENO PARODA „KOMPOSTAS“
Parodos atidarymas vyks 2017 m. gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) Medijų meno festivalio ENTER'15 atidarymo metu. Muzikinis performansas atidarymo metu: 17.30 ir 18 val.
Muzikiniame performanse dalyvauja berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ nariai (Šiauliai)


Parodos organizatorius: Kristinos Inčiūraitės studija
Parodos partneris: Šiaulių dailės galerija 
Parodą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Kristina Inčiūraitė savo šiuolaikinio meno projektuose kalba apie „dykumėjimo“ reiškinį, kuris, anot menininkės, pasireiškia „nuskurdintose“ vietose, visuomet atvirose transformacijai – „nuo pat kūrybos pradžios kreipiau dėmesį į apleistas ištuštėjusias vietas, kurios ženklina tam tikrą liminalumo būseną – kažkas jau įvyko, bet nauja dar neįsisteigė. Tai eksperimentavimo zona“.

Tęsdama 2016 m. personalinės parodos temą „Dykumėjimas“, Kristina Inčiūraitė plečia probleminį dykumėjimo reiškinio lauką pasiūlydama šiuo metu filosofės DonnosHaraway aktyviai artikuliuojamą „kompostavimo“ proceso svarbą. Tai galimybė „nualintai žemei“ atsinaujinti. Biologiškai skaidžios atliekos, dedamos plonais sluoksniais, palengva pūva ir dėl šių natūraliai vykstančių irimo procesų susidaro kompostinė žemė. Šiuo atveju irimas tampa naujo gyvenimo prielaida, o kompostavimas filosofei tampa puikiu pavyzdžiu apibrėžti nuolatinį vyksmą (ongoingness), kuris pratęsia aktualias tapsmo teorijas filosofiniame diskurse. Jai aktualios kolektyviai kuriamos, ribų neturinčios sistemos (sympoiesis), esančios kaip priešprieša save reprodukuojančioms sistemoms (autopoiesis). Atsižvelgdama į didžiules ekosistemos problemas, kilusias dėl žmogaus veiklos, DonnaHaraway kritikuoja posthumanizmą, prie kurio koncepcijos plėtojimo pati nemažai prisidėjo, ir kviečia „kompostuoti“ – dalyvauti kolektyviniame atsinaujinimą skatinančiame vyksme.

Kristina Inčiūraitė savo personalinėje parodoje pristato kūrinius, kuriuose vienaip ar kitaip išreiškiamas „dykumėjimo“ procesas ir jo sprendimo būdai. Pagrindinis parodos akcentas – „Varošos gyventojai“ – nauja instaliacija, į kurią įtraukti ir ankstesni menininkės kūriniai. Kompostuodama praeities ir dabarties, Lietuvos ir Kipro kontekstų sluoksnius, menininkė atranda svarbiausius projekto veikėjus – vėžlius, apsigyvenusius pajūryje, Famagustos miesto Varošos rajone – turkų okupuotoje ir izoliuotoje Kipro pajūrio teritorijoje nuo 1974 metų. 

Į netoliese žvejojančiųjų tinklus dažnai įsipainioja jūriniai vėžliai, jų gana daug šioje teritorijoje. Tačiau niekas nežino, kiek erozijos veikiamoje miesto-vaiduoklio aplinkoje jų gyvena. Kristinos Inčiūraitės projekte šie vėžliai įgauna daugybę pavidalų. Jų kiautų raštai – tai tarsi įvairių kombinacijų vėžlių ekosistemos brėžiniai, sukurti jaunųjų Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos auklėtinių: Lukrecijos Balbierytės, Karolinos Bartoševič, AnastasijosDiukovos, LadosMoskalenko, Julijos Skobelevos ir Gabijos Sperskaitės.

Kristina Inčiūraitė (g. 1974 m. Šiauliuose) gyvena ir dirba Vilniuje. Tai viena produktyviausių šiuolaikinio meno kūrėjų, kasmet pristatanti po kelis naujus projektus, į kuriuos dažnai bendradarbiauti kviečia moksleivius bei akademinį jaunimą. 

Jos kūryba buvo pristatyta meno institucijose, tokiose kaip Ukrainos Nacionalinis meno muziejus Kijeve, „Oi Futuro“ kultūros centras Rio deŽaneire, Kalmaro meno muziejus Švedijoje, Šiuolaikinio meno centras „Laznia“ Gdanske, „ar/gekunstGalerieMuseum“ Bolcane, KUMU meno muziejus Taline, „MuzeumSztuki“ Lodzėje, „Mucsarnok“ Budapešte, „NGBK“ Berlyne, „CasinoLuxembourg - Forumd'artcontemporain“ Liuksemburge, Pori meno muziejus Suomijoje, „FondazioneSandrettoReRebaudengo“ Turine, Nacionalinė dailės galerija bei Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir kitose. Ji dalyvavo menininkų rezidencijose Austrijoje, Suomijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Rumunijoje, Švedijoje bei Kinijoje. 

Daugiau informacijos: 
www.inciuraite.lt

______________________________________________________________________________________________

DAS VEGAS PERSONALINĖ PARODA „ĮVERTINIMAS“ IR PERFORMANSAS „MENO VERTĖ: AUKCIONAS“

Performansas vyks 2017 m. gegužės 11 d. 17.00 val. festivalio ENTER'15 atidaryme. Das Vegas suteiks jums galimybę investuoti į meną!

Personalinė lietuvio menininko DasVegas paroda „Įvertinimas“ tyrinėja politinės ekonomikos apraiškas giluminiuose meno procesuose. Tai spekuliatyvaus meno projektas kvestionuojantis meno kūrinio suvokimą per ekonominius principus, t.y. per „meno kūrinio kaip produkto“ permąstymą bei išryškinantis subjektyvių ir objektyvių vertinimo kriterijų priešpriešą. 

Parodoje bus eksponuojami darbai iš keletos didesniojo „Meno vertė“ projekto.  Projektas taip pat nagrinėja procesus per abstrakcijos sąvoką, kuri per skaičius gali būti suvokiama kaip vienas iš šiuolaikinio pasaulio, kuriame pasitikėjimas skaičiais ir duomenimis sparčiai auga, semiotikos ženklų. Šiuo projektu siekiama sukurti postabstrakcijos estetiką ir koncepciją apie ją kaip sąlygą reikštis naujoms šiuolaikinio pasaulio ir šiuolaikinio meno sintezėms. Projekte šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio kritika pasireiškia per duomenų ir skaitines apraiškas. Kvestionuojamas eksponentiškai stiprėjantis šiuolaikinio žmogaus (postžmogus, posthumanizmas) pasitikėjimasskaičiais ir duomenimis, jų įtraukimas į kasdienį pasaulį suabstraktinant ir unifikuojant viską, kas nėraskaičius ar anksčiau nebuvo suvokiama kaip galimybė užkoduoti ir suskaitmeninti – per laikrodinį laiką, medijų archeologiją, algoritminį apdorojimą, kompiuteriją, quantified-self (kiekybinis aš, life-logging)judėjimą, didžiuosius duomenis (Big Data), daiktų internetą (IoT, Internet ofThings) ir kitas apraiškas.

Neseniai projektas įgavo internetinės svetainės pavidalą kurioje Lietuvos mokesčių mokėtojai gali paremti savo mokestiniais 2 procentais GPM Das Vegas menininką ir projektą bei sukurti „Meno vertė“ projekto kūrinius. Plačiau tinklapyje www.MenoVerte.lt .

Projektas „Meno vertė“ kelia įvairius klausimus: kaip ir kas matuoja meno vertę, kas tą vertę apmoka, kur baigiasi ar prasideda meno kūrinio kelionė; kitaip tariant, keliami klausimai apie meno rinką, meno politiką, meno kolekcionavimą, paramą menui ir kultūrai. Jis įgyvendinamas skirtingomis formomis: Europos bienalėje Manifesta ir galerijoje Sodų 4 jis tapo performansu – aukcionu, kitąkart – paramos platforma internete, planuojama kūrinį išplėsti į kitas formas ir įgyvendinti jį bendradarbiaujant su daugiau menininkų.

DasVegas – lietuvis menininkas, eksponuojantis darbus skirtingose platformose ir įvairiuose netikėčiausiuose kontekstuose. Menininko darbai eksponuojami svarbiausiuose medijų meno festivaliuose pasaulyje, taip pat Europos šiuolaikinio meno bienalę Manifesta, Stambulo bienalę, Talino spaudos trienalę, meno festivalį Video Brasil Brazilijoje ir kitur. 

Parodoje kiekvienam bus galima sudalyvauti „Meno vertė: aukcionas“ projekte ir sukurti savo skaitinius kūrinius bei juos įsigyti, šis performansas buvo eksponuotas MANIFESTA 11, Ciurichas, Šveicarija ir Sodų 4 meno erdvėje, Vilniuje.

______________________________________________________________________________________________

DALYVAUK MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER'15 FILMŲ KONKURSE!
Filmų kūrėjai, veiksmas prasideda! 


Medijų meno festivalis „Enter 15“ vėl skelbia trumpametražių filmų konkursą. 
Suteikiame jums KINO EKRANĄ, susitikimo vietą, smalsią auditoriją ir profesionalios komisijos dėmesį! 
Vertinsime originalumą, meniškumą ir technines filmo subtilybes! 
Tai dar ne viskas – trys filmai bus įvertinti piniginiais prizais: I vieta - 700 Eur., II vieta – 500 Eur., III vieta – 300 Eur. 
Laukiame Jūsų filmų iki 2017 m. gegužės 15 d. adresu: 
siauliudailesgalerija@gmail.com, Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g.245, Šiauliai. 
Nepamiršk užsiregistruoti, tai būtina!

Konkurso registracijos forma 
https://docs.google.com/forms/d/1LQmLZIEroyrC0S8VwfUSslJc_pL47ELU4eJK2XOpFeM/edit

Konkurso nuostatai
https://drive.google.com/file/d/0B_2JNJB0iA69ZG5fc0VWZnFKVGc/view?usp=sharing


Film makers, action begins!

A festival of media art „Enter 15“ is announcing a short film competition again. We ensure a CINEMA SCREEN, place to meet, curious audience and competent jury's attention!
We will search for the most original, artistic and technical film.
That is not all - three films will be awarded prizes: first place - 700€, second place - 500€, third place - 300€.
We are waiting for your films until 2017 May 15 by address: 
siauliudailesgalerija@gmail.com, Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g.245, Šiauliai. 
Don't forget to register, it is mandatory!

Competition register link: https://docs.google.com/forms/d/1LQmLZIEroyrC0S8VwfUSslJc_pL47ELU4eJK2XOpFeM/edit
Competition requirements: https://drive.google.com/file/d/0B_2JNJB0iA69S1VrUllkNFJFamc/view

__ Programa
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai
__ Rėmėjai
__ Informacija