Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Medijų meno festivalis ENTER'5
__ Apie

Balandžio 26 d. startuoja jau penktas medijų meno festivalis „Enter 5“. Tai skaitmeninių technologijų ir meno, virtualių subkultūrų ir informacinės visuomenės tyrimų laboratorija, kurioje, menininkų projektais, seminarais, elektroninės muzikos garsais ir skaitmeniniais vaizdais siekiama aprėpti ir perteikti svarbiausiais šiuolaikinio meno ir kultūros tendencijas.

Šių metų festivalio teorinė konferencija skirta šiandien itin aktualiai interaktyvumo temai. Interaktyvumas visų pirma, reiškia aktyvų žiūrovo santykį su meno kūriniu. Tačiau interaktyvumas skverbiasi ne tik į meną. Kuomet naudojamės bankomato kortelėmis, taip pat interaktyviai bendradarbiaujame su banku, automatiškai atsidarančios ofisų durys irgi veikia interaktyviai. Interaktyvumas vis labiau skverbiasi į žmogaus aplinką, todėl menininkai siekia šiuos procesus meniškai bei kritiškai perteikti savo novatoriškoje kūryboje.

Festivalio metu bus pristatyti įdomiausių šalies interaktyvaus meno atstovų kūriniai. Taip pat bus surengta interaktyvaus kino premjera. Svečių programoje bus galima susipažinti su „Next festival“ ir „Prawda“ festivalių laimėtojais, taip pat su įdomiausiais tarptautinio eksperimentinės fotografijos projekto „Erozija“ kūriniais. Kiekvienais metais, festivalio metu rengiamos konkursinės jaunųjų medijos menininkų peržiūros, šiais metais jaunieji kūrėjai taip pat yra kviečiami dalintis savo kūrybiniais laimėjimais skaitmeninių menų srityje. Jų kūrinius aptars ir įvertins autoritetinga komisija.

Muzikinę dalį šiais metais rengia vienas subtiliausių elektroninės muzikos žinovų šalyje – Tautvydas Bajarkevičius. Pagrindiniame elektroninės muzikos vakare, Šiaulių dailės galerijoje, festivalio lankytojai turės retą galimybę išgirsti ir pamatyti įdomiausius šios srities menininkus iš užsienio ir Lietuvos. „Palydovinėje“ šio koncerto programoje savo kūrinius pristatys ir mūsų miesto elektroninės subkultūros atstovai. Šių metų festivalio naujovė – edukacinės medijos meno programos vaikams. Pripažinti kino, video meno, animacijos novatoriai padės vaikams perprasti svarbiausias ekraninio meno tiesas, žaidybine forma perteiks avangardines idėjas ir tikimės, sužadins aktyvų ir kūruybišką požiūrį į judančio vaizdo galimybes.

Enter festivalio programoje vyks jau tradicinis respublikinis jaunimo filmų festivalis „Debiutas“. Tikėtina, kad toks bendradarbiavimas bus naudingas tiek festivalio auditorijai tiek jo dalyviams. Šeštadienį, balandžio 28 d. festivalį vainikuos itin įdomus Auksės Petrulienės realiame laike kuriamos animacijos projektas. „Enter 5“ laukia miestiečių, svečių ir atvirumo netikėtoms tradicinio meno ir skaitmeninių technologijų sąveikoms.

 

 

__ Programa

Multimedijos meno festivalis „Enter 5“

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus 245, Šiauliai LT – 76343, t. 521161,  galerija@splius.lt
2007 m. balandžio 26 – 28 d.
 
Balandžio 26 d. (ketvirtadienis)
 
ENTER TEORIJA 11 val. (Šiaulių dailės galerija)
Teorinė konferencija: Inter/Aktyvumas medijų mene.
Pranešėjai: Gintautas Mažeikis, Julijonas Urbonas, Asta Jurevičiūtė, Jekaterina Lavrinec, Alvydas Lukys, Remigijus Venckus, Vytautas Michelkevičius, Lina Michelkevičė, Virginijus Kinčinaitis.
 
ENTER TEMA 16 val.
Interaktyvių filmų programa (Kur. Vytautas Michelkevičius).
 
ENTER PARODOS. 17 val. (oficialus festivalio atidarymas).
Audrius Rugevičiaus interaktyvi instaliacija „Kolektyvinis instrumentas“.
Julijono Urbono Interaktyvi grafinė-erdvinė instaliacija „Pučiamųjų orkestras“.
Aurelijos Maknytės multimedijos meno projektas „Atomic Bonsai“.
Klaipėdos tęstinio fotografijos projekto „Erozija“ pristatymas.
 
ENTER SVEČIAI 18 val.
Festivalių „Prawda“ ir „Next Festival“ geriausių filmų programa.
 
Balandžio 27 d. (penktadienis)
 
ENTER EDUKACIJA 16 val. Šiaulių dailės galerija
Edukacinė programa vaikams (meninės animacijos pradmenys, vad. Tomas Andrijauskas).
 
ENTER KONKURSAS 16 val. Šiaulių dailės galerija
Konkursinė trumpametražinių Šiaulių miesto menininkų ir svečių filmų peržiūra.
 
ENTER MUZIKA 19 val. Šiaulių dailės galerija
Elektroninės muzikos programa Garsas + Enter.
Dalyvauja: PB8, Gana2 (Antanas Dombrovskis), Rael Artel, Paulo Raposo (Portugalija).
Multimedia festivalio "Centras" audiovizualinė programa (Orlandas Narsusis, Incite [Vokietija], Enrico Glerean [Italija], Gintas K + Juodo, PB8, RÜT RÜT, Darius Čiuta, Lumotree, Gytis Skudžinskas, audio_z, d.n.s., Driezhas, G-Lab)
Kuratorius: Tautvydas Bajarkevičius.
 
ENTER PARTY 21 val. Teatro bufetas. (Tilžės g. 155)
 
Balandžio 28 d. (šeštadienis)
 
ENTER KINAS 12 val. Šiaulių universitetas
Respublikinis jaunimo filmų festivalis „Debiutas“.
 
ENTER ANIMACIJA. 20 val. Šiaulių dailės galerija
Auksės Petrulienės interaktyvios animacijos projektas.
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
Festivalio rengėjai:
Šiaulių dailės galerija, VO „Menininkų klubas“, ŠU audiovizualinio meno katedra.
 
__ Atsiliepimai
__ Rėmėjai
Festivalį remia:
Šiaulių miesto savivaldybė, LR kultūros ir sporto rėmimo fondas, YAMAHA, savaitraštis „Šiauliai plius“, TV Splius, ACM, UAB Sonex kompiuteriai.
__ Informacija
„Garso zonos“ projektas festivaliui „Enter“
Balandžio 27 d., Šiaulių dailės galerija
 
 
PB8 (Lietuva)
 
PB8Andrius Rugevičius, kartu su NSG (Nepriklausomų stebėtojų grupe) ir ŠMC TV plėtojantis Workshow (vykusį Vilniuje, klube Gravity, rekonstruotose galerinėse Kauno Urmo bazių patalpose  apsilankiusį Roterdame, transliuotą per www.explodingtelevision.net) konceptą, apjungiantį madą, muziką ir virtuvę; rengęs žymiąsias Elektrodienas; geltonais taksi važiavęs į trienalės BMW atidarymą; vis pagrojantis ir Mados infekcijoje; čiaudėjęs greituoju lekiančių mašinų montažu pro Seimo tunelio nosį; per Centras ’05 grojęs taip, kad Pėdsakas iš omni.lt Saulėgrąžų, “jei būtų moteris, oranžiniu lūpdažiu ant Galerijos sienų būtų nupiešęs jo vardą”; PB8-001-V projekto metu „eksportavęsis“ ekranais ir kolektyviniu garso takeliu Vilniui, galiausiai persikėlęs į realų įgarsintą troleibuso nr. 0 maršrutą. Gamina interaktyvias vinilo formos plokštes, ant kurių šokdama(s) dalyvauji jo miksuojamų garsynų kūrime. Mėgsta eksperimentiką, techno ir kitokį minimalizmą, aplinkos įrašus. Kuria erdviškas instaliacijas parodose ir įtaisus garsų generavimui. Turi daug pomėgių, kuriuos aprašęs internetinėje talpykloje www.pb8.lt .
„Garso zonos“ vakarui festivalyje „Enter“ žadėjo aplinkos įrašų (field recordings) remiksus.   
 
Antanas Dombrovskis aka gana2 (Lietuva)
 
Antanas Dombrovskis – žongliruotojas įvairių stilių garsais, ne kartą pastebėtas kaip DJ, prisimenamas iš egzotiškos audio-eksperimentų būdelės “Virpesys” ir iki šiol ten aptinkamas. Skaito grafines partitūras ir jas interpretuoja kartu su laptopų kvartetu 20/21. Garsina poeziją kartu su „Betoniniais triušiais“, nardinančiais į psichodelinį sapną. Kuria ir vizualiuosius menus. Vienintelis lietuvis, pernai dalyvavęs Rygos medijų centro RIXC festivalyje „Art+Communication“.
Festivalyje „Enter“ nelabai prognozuojamas. Sakė, gros „error techą“ pramaišiui su aplinkos įrašais. Žinom, kad bus gerai.   
 
Rael Artel (Estija)
 
Nepriklausoma kuratorė, menininkė, galerijos „Moskva 80“ Parnu mieste įkūrėja. Appel kuratorių mokykloje Amsterdame buvo viena iš reto įspūdingumo renginio „Radijo dienos“ www.radiodays.org kuratorių. Jeigu įsivaizduotumėte radijo stotį, du mėnesius transliuojančią pokalbius su žymiais pasaulio menininkais, grojančią išskirtinius pasirodymus gyvai bei įdomiausius įrašus XX a. muzikos istorijoje, be to, galėtumėte stebėti studiją, iš kurios viskas vyksta, „Prada“ stiliumi įrengtoje galerinėje erdvėje, perklausyti visus archyvus specialioje erdvėje internetinėmis nuorodomis išklijuotais tapetais, aplankyti audioteką bei videoteką – tai būtų kažkas panašaus, kuo galėjo mėgautis „Radijo dienų“ lankytojai. Be to, www.radiodays.org puslapyje galite rasti išsamų renginio audio archyvą.
„Enter“ festivalyje Rael Artel pristatys renginio koncepciją ir kaip DJ‘ėja bei kuratorė miksuos archyvinę audio medžiagą.
  
Paulo Raposo (Portugalija)
 
Jau vieną kartą buvo Lietuvoje, tarptautinio naujųjų medijų laboratorijos ciklo įvykyje RAM6. Žinojom jį ir anksčiau – iš Protugalijos label‘o „sirr-eccords“ (www.sirr-ecords.com), leidžiančio subtilią, niuansuotą elektroninę muziką. Galima ją vadinti minimalistine, tačiau preciziškos mikrostruktūros, garso tęstinumo laike variacijos ir kitos atidžios bet neįtemptos ausies dėmesio reikalaujančios savybės atskleidžia žaviąsias microsound estetikos puses.
To tikimės ir iš paties Paulo (apie kurį galima daugiau sužinoti internete: www.sirr-ecords.com/pauloraposo).   
 
Darius Čiuta (Lietuva)
 
Click&cut, microsound stilistika, konceptualus garso menas. Vienas konceptualiausių „Garso zonos“ dalyvių. Nuo 9-o dešimtmečio pabaigos kartu su grupe naj Darius Čiuta buvo žinomas kaip vienas ryškiausių triukšmo muzikos kūrėjų Lietuvoje, tačiau vėliau pasuko prislopintų, netiesinėmis struktūromis pasižyminčio garso eksperimentų link. Gali būti, kad yra ten ir dabar. Daug kieno leistas, daug su kuo grojęs kartu, daug kur buvęs ir dalyvavęs.
 
Multimedia meno festivalio „Centras“ audiovizualinė programa
 
Trukmė – apie 1h.
Vaizdas ir garsas.
Orlandas Narušis, Incite [Vokietija], Enrico Glerean [Italija], Gintas K + Juodo, PB8, RÜT RÜT, Darius Čiuta, Lumotree, Gytis Skudžinskas, audio_z, d.n.s., Driezhas, G-Lab.
 
Kauno multimedia festivalis „Centras“, 2002 m. prasidėjęs ir plėtojęsis Kaune, o taip pat pristatytas ir kituose Lietuvos miestuose, 2006-ųjų Šiuolaikinio meno centro parodoje „101,3 KM: konkurencija ir bendradarbiavimas“ pristatė audiovizualinę programą, sudarytą iš ankstesniuose festivaliuose rodytų ir naujai sukurtų, įvairių žanrų bei stilių audiovizualinių darbų. Dėl eksperimentinės stilistikos bei sąsajų su elektronine muzika ši programa pristatoma festivalio „Enter“ muzikinės programos rėmuose.
Audiovizualinę programą sudarė Giedrius Gulbinas ir Tautvydas Bajarkevičius.
 
Orlandas Narušis– architektas ir garso menininkas. Programoje – jo architektūriški, garso ir vaizdo sinteze paremti audiovizualiniai darbai, pristatyti 2003-iųjų festivalyje. 
incite/ – menininkų Keros Nagel ir André Aspelmeierio duetas iš Hamburgo (Vokietija). Pristatomas jų posprodukcinis videodarbas „turnpike“. http://www.incite.fragmentedmedia.org
Lumotree – 2004-ųjų „Centro“ dalyvių architekto, garso menininko Egidijaus Šurmos ir programuotojo Aivaro Jonaičio projektas. Tęsdamas Lumotree estetiką, Egidijus Šurma pristato abstraktų, atmosferišką videodarbą.     
Gintas K & VJ Juodo – eksperimentinės audiovizualinės elektronikos dueto, nuolatinių „Centro“ dalyvių Ginto Kraptavičiaus ir Donato Juodišiaus aplinkos įrašais ir vizualine improvizacija paremta videodarbų serija „Sri Lanka mini, Sri Lanka midi, Sri Lanka max“. http://gintask.dar.lt
GyS – solinis vaizduojamojo meno ir elektroninės muzikos kūrėjo Gyčio Skudžinsko projektas ir jo videodarbas „Evolution“, pristatytas 2003-iųjų festivalyje.
Enrico Glerean – garso menininkas iš Italijos, su programoje pristatomu videodarbu „Goodbye With Rain“ dalyvavęs 2004-ųjų festivalyje „Centras“. http://www.egzero.org
Darius Čiuta – architektas, garso menininkas programai pristato darbą „Pauzės“.
PB8 – solinis Andriaus Rugevičiaus, 2004-ųjų festivalio dalyvio, projektas. Darbas „H2O“.    
audio_z – solinis garso menininko, 2004-ųjų „Centro“ festivalio dalyvio Tautvydo Bajarkevičiaus projektas. Garso ir vaizdo koliažas.     
G-Lab – menininkų Lauros Garbštienės ir Artūro Bumšteino duetas. Programoje pristatomas jų atmosferiškas, garso ir vaizdo plastika pulsuojantis darbas „Crossing“. http://www.bumstein.com/art
RÜT RÜT – Emanulelio Ryklio ir Pauliaus Sluškonio multimedia dueto projektas. RÜT RÜT buvo 2004-ųjų „Centro” festivalio ko-organizatoriai. Programoje – 2003-ių metų festivalyje rodytas videodarbas. http://www.rutrut.lt 
d.n.s. – nuolatinio festivalio „Centras“ dalyvio Donato Bielkausko (Donio) solinis audiovizualinis projektas. http://www.donis.lt 
Driezhas – ankstesniųjų „Centro“ festivalių dalyvio Kristijono Lučinsko solinis projektas. Ištrauka iš audiovizualinės kompozicijos „Sekmadienio rytui“.