Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS 2016
__ Apie

MENOPOLIS!!!
Vasara artėja, todėl Šiaulių dailės galerija ir edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS vėl kviečia kūrybinių nuotykių. 
2016 m. birželio mėn. 13 – 17 d. vyks MENOPOLIO vasaros sesija su šešiais skirtingais kūrėjais iš Šiaulių ir Vilniaus. Kūrybinės sesijos metu geologas iš Vilniaus Simonas Saarmann kūrybinėse dirbtuvėse SPALVOTOJI PLOKŠČIŲ TEKTONIKA pakvies tyrinėti įvairių uolienų pavyzdžius, skirtingos mineralinės sudėties granitą, aiškinsis, kokios jėgos jį suraukšlėjo bei kūrybinio proceso metu su plastilinu modeliuos kelių tipų raukšlėjimosi procesus, o akmenyse ieškos tokių pat analogų. Kartu su grafike Vaiva Kovieraite keliausime į Šiaulių universiteto grafikos centrą, kur stebėsime ir išbandysime, kaip gimsta grafikos kūriniai ir kokių neįtikėtinų dalykų galima nuveikti su… Coca Cola kūrybinėse dirbtuvėse VIRTUVĖS LITOGRAFIJA SU COCA COLA. Aktorė Monika Šaltytė teatro dirbtuvėse ŽAIDŽIAME TEATRĄ dalyvius išjudins ir išlaisvins atsipalaidavimo, dėmesio, vaizduotės pratimais – žaidimais, kurie peraugs į vaidybines improvizacijas ir teatrinį vyksmą. Kūrybinėse dirbtuvėse AŠ - FILMUKAS! su menininke Egle Narbutaite ir scenografe Rita Urbonaite pasinersime į animacijos pasaulį - piešime ir kursime scenografijas, kostiumus, personažus ir patys jais tapsime, kad galėtumėme susukti gyvą animacinį filmuką! Fotografijos – cianotipijos dirbtuvėse MĖLYNIEJI SAULĖS ATSPAUDAI su fotografu Egidijumi Kabošiu kursime cianotipines fotogramas. Cianotipija, arba kitaip – mėlynieji saulės atspaudai – vienas pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų. Jo metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas. Fotografas mokys pagrindinių cianotipijos technikos žingsnių, trumpai supažindins su jos istorija ir panaudojimo galimybėmis.

2016 m. birželio mėn. 27 d. – liepos 1 d. MENOPOLIS vėl pakvies kūrybiškai eksperimentuoti, o tuo pačiu ir pažinti svarbius mums dalykus. Visą savaitę vyks teminė video meno ir animacijos stovykla 7 – 13 metų vaikams GELTONOSIOS NYKŠTUKĖS NUOTYKIAI. 2016 metai yra Saulės mūšio 780-ųjų metinių paminėjimo metai. Kūrybinę teminę stovyklą ves video menininkas, Šiaulių universiteto dėstytojas Virginijus Malčius, muzikantas – perkusininkas Gintautas Gascevičius, Šiaulių universiteto istorijos profesorė dr. Rita Trimonienė ir menotyrininkė, meno edukatorė Ernesta Šimkienė. Video meno ir animacijos stovykla bus skirta paminėti ir kūrybiškai įamžinti Saulės mūšį, jo istorinius aspektus ir faktus. Vaikai kartu su profesionaliais menininkais ir mokslininke kurs animacinį filmuką, kūrybiškai ir žaismingai interpretuojantį Saulės mūšį. Filmuko kūrimas prasidės pažintimi su Saulės mūšio istorija, laikmečio bruožais, istorijos ir personažų sukūrimu, baigiant autentiško garso takelio, video efektų ir vientisos animacinės istorijos gimimu.

Užsiėmimų pradžia - 10 val., trukmė - 3 val. 
Vieno užsiėmimo kaina - 3 Eur, vienos savaitės - 15 Eur.
Registracija el. paštu: info@menopolis.lt, nurodant vaiko vardą, pavardę, amžių, telefoną ir užsiėmimus, į kuriuos registruojatės.

Projekto kuratorė Ernesta Šimkienė.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba iš Šiaulių miesto savivaldybė

Daugiau info apie projektą: www.menopolis.lt

Su geologu Simonu Saarmann

 

Su grafike Vaiva Kovieraite

Su aktore Monika Šaltyte

Su Egle Narbutaite ir Rita Urbonaite

su fotografu Egidijumi Kabošu

2016 m. birželio mėn. 28 d. Šiaulių dailės galerijos edukacinėje programoje vaikams ir jaunimui MENOPOLIS, teminėje video meno ir animacijos stovykloje GELTONOSIOS NYKŠTUKĖS NUOTYKIAI, kuri skirta Saulės mūšio 780-osioms metinėms, vaikai kartu su Virginijumi Malčiumi ir Ernesta Šimkiene atiko kūrybinį mąstymą ir vaizduotę skatinančias užduotis bei intensyviai ruošėsi animacinio filmuko filmavimams: įkūrė ginklų gamybos dirbtuves, kur kūrė ir dekoravo įvairiausius viduramžių laikmečiui būdingus ginklus: skydus, kalavijus, kardus ir t.t. 
Foto: Ernesta Šimkienė.
Projekto kuratorė: Ernesta Šimkienė.

__ Programa

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai
Šiaulių televizijos laida INFOSTUDIJA (2016-06-14) >>>
__ Rėmėjai
__ Informacija