Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Medijų meno festivalis ENTER'13
__ Apie

Medijų meno festivalio atidarymas įvyko 2015 m. balandžio 29 d. (trečiadienį) 17.00 val.

Medijų meno festivalio „Enter‘13“ atidaryme Bronislavo Rudžio performansas "Synapses interneurales"!

Medijų meno festivalio „Enter‘13“ atidaryme Robertos Liakikės performansas "Selfie"!

Festivalyje "Enter'13" Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“.

ATIDARYMO PARODOS
Vilma Samulionytė. „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai”.
Gytis Skudžinskas. „Galimi atvaizdai“.
Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: "Vilniaus albumas/sąsiuvinys Nr.1".
Atidarymo garsą skleidė Vytauto Juozėno „Elektrofobija”.

Daugiau apie medijų meno festivalio „Enter‘13“ atidarymo parodas

Vilma Samulionytė
Paroda “60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai”

Vilma Samulionytė serijoje „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai“ fotografuoja santuokų sales ne ceremonijos metu, sutelkdama dėmesį į aplinką, architektūrą, interjerą. Dažniausiai metrikacijos skyriai yra įsikūrę savivaldybėse ar sovietimečiu statytuose atskiruose pastatuose, skirtuose oficialiai santuokai įteisinti, neretai statyti geriausių to metų architektų, dekoruoti geriausių to meto dailininkų bareljefais ar vitražais, bylojančiais apie ano meto vertybes. V. Samulionytė pasitelkusi Diuseldorfo mokyklai būdingą estetiką sistematiškai fotografuoja santuokos įtvirtinimo vietas iš tos pačios perspektyvos, vengdama ekspresyvumo ji siekia kiek įmanoma tiksliau ir objektyviau pateikti vizualinės informacijos pripildytą vaizdą. Statiška kompozicija leidžia pastebėti besikartojančias erdvių struktūras, išryškinančias, kas svarbiau vienai ar kitai kultūrai, padedančias suprasti tai vietai būdingus ritualus, kontekstus, vertybes, kultūrą, skonį. Šaltu stiliumi fiksuodama santuokos įtvirtinimo vietas menininkė išlieka neutrali, tad polemika paliekama žiūrovui.
Daugiau apie autorę 
http://www.vilmos.lt/Gytis Skudžinskas
Paroda „Galimi atvaizdai“

Gyčio Skudžinsko fotografinę metodiką ir filosofiją galima pavadinti fotografijos metafizika ar net fotografijos rentgenologija. Atvaizdas kaip toks jam praktiškai neįdomus; kur kas labiau autoriui rūpi jo viduriai, vidinis veikimo mechanizmas, arba vieta tam tikroje platesnėje kontekstualioje sistemoje. Neretai fotografija kaip fizinis objektas apskritai dingsta iš menininko darbų, užleisdama vietą į ją nurodantiems kitokios rūšies ženklams – pavyzdžiui, tekstui. Kitaip tariant, autoriaus kūryboje svarbūs ne konkrečius atpažįstamus realybės fragmentus fiksuojantis atvaizdai, o nematomi ryšiai tarp atvaizdų, jų reikšmių ir kontekstų, tų kontekstų paribių bei išvirkščiųjų pusių, skirtingų fizinių ir įsivaizduojamų erdvių, suvokimo ir matymo automatizmų bei klišių. 
Jurij Dobriakov
Daugiau apie autorių 
http://www.gys.lt/lt/informacija/naujienos.html

Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: "Vilniaus albumas/sąsiuvinys Nr.1"

„Daugiau nei septyniasdešimt metų tos fotografijos gulėjo baudžiamosiose bylose, kur jas ir rado Kęstutis Grigaliūnas. Išskyrus kalėjime darytus identifikacinius portretus, dauguma jų nebuvo užfiksuotos pavojaus akimirką. Bet jos išliko kaip vieninteliai tų žmonių gyvenimo vaizdai, galbūt žybčioję ir jų atmintyje – sėdint kamerose, atsakinėjant į tardytojų klausimus, tveriant kankinimus, laukiant mirties ar tremties. Dabar tos areštuotos fotografijos susilydė į vientisą praeities kartos vaizdinį, tarsi pavojaus akimirką blykstelėjusį bendrą prisiminimą. Ką mums sako ši atmintis? Ką su ja daryti?“, – apie K. Grigaliūno parodą „Vaizdų archyvas. Sąsiuvinis nr. 1“ sako menotyrininkė, fotografijos tyrinėtoja Agnė Narušytė.
Daugiau apie autorių 
http://www.grigaliunas.eu/


Analoginių garsų atmosferą atidarymo metu kurs elektrofobinės Vytauto Juozėno vibracijos
Daugiau apie autorių 
http://www.6p3s.eu/about.html13 MEDIJŲ PAVASARIS

Balandžio 29 d. 17.00 val. kviečiame jus į visą gegužės mėnesį Šiauliuose vyksiančio tryliktojo medijų meno festivalio atidarymą Šiaulių dailės galerijoje. Šia proga jūsų dėmesiui bus pristatomos trys žinomų Lietuvos menininkų: Vilmos Samulionytės, Gyčio Skudžinsko ir Kęstučio Grigaliūno šiuolaikinės fotografijos parodos. Vilma Samulionytė serijoje „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai“ ritualines santuokų sales netikėtai paverčia tuščiomis kosminių laivų kabinomis. Gytis Skudžinskas savo kūriniuose nagrinėja ribines fotografijos medijos situacijas. Būtent todėl jis kritikų vadinamas konceptualiu fotografijos vaizdo prigimties tyrinėtoju. Kęstutis Grigaliūnas kartu su menotyrininke Agne Narušyte pristato "Vilniaus albumą/sąsiuvinį Nr.1". Tai jau daug metų trunkantis įtemptas Kęstučio Grigaliūno dialogas su baudžiamųjų bylų fotografinių archyvų palikimu. Analoginių, eksperimentinių garsų unikalumą primins festivalio atidaryme dalyvaujantis medijų menininkas Vytautas Juozėnas.
Tryliktas medijų meno festivalis „Enter“ kaip niekada bus plačiai matomas Šiaulių mieste. Šiaulių dramos teatro scenoje vyks interaktyvus Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“. Konkursinė festivalio trumpametražių filmų peržiūra bus pristatoma koncertų salėje „Saulė“. Šia proga verta priminti, kad tai buvo viena didžiausių Lietuvoje kino teatro salių. Galerijos erdvėje bus galima gilintis ne tik į turiningas parodas. Bet ir pasinerti į garso instaliacijų, performatyvios teorijos įvykius. Ilgai lauktas festivalio renginys - Maskvoje gyvenančio, bet Šiauliuose gimusio ir plačiai pasaulyje išgarsėjusio garso menininko Ričardo Norvilos (Benzo) koncertas – „moscow.today/the big city poloroids Benzo - maskva.šiandien/didmiesčio polaroidai“. Ezoterinius, akustinius šio universalaus kūrėjo ieškojimus papildys nenuilstančių architektų – garso menininkų, Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“. Medijų teoretikai Vytautas Michelkevičius ir Jurijus Dobriakovas pakvies diskusijai apie aktualias medijų kultūros transformacijas ir jų įtaką visuomenei. 
Šie ir kiti festivalio renginiai suteiks jums galimybę visą gegužės mėnesį mėgautis šiuolaikinio meno formomis, klausytis, žiūrėti ir dalyvauti! Primename, kad kviečiame jus siųsti savo trumpametražius filmus festivalio peržiūrai – konkursui. Jūsų laukia ne tik kompetetinga komisija, bet ir solidūs piniginiai prizai.

Rengėjas: Šiaulių dailės galerija.
Rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba, savaitraštis „Šiauliai plius“, Šiaulių regiono televizija „Splius“, Šiaulių regiono naujienų portalas „Etaplius”, kavinė „Arkos”.
Partneriai: Koncertinė įstaiga „Saulė“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras.

This year in Siauliai opens the 13th media art festival ENTER, and its program stretches through the month of May.

April 29th, 5 p.m. in Siauliai art gallery (Vilniaus str. 245, Siauliai, Lithuania) there is opening of the festival and the photography exhibition by three known Lithuanian artists: Vilma Samulionyte, Gytis Skudzinskas and Kestutis Grigaliunas. Vilma Samulionyte in her series “60 monuments. Civil registry offices” presents empty marriage halls of Lithuania. Gytis Skudzinskas is analyzing marginal situations of the photography media. That’s is why art critics call him conceptual explorer of the photographic image nature. Kestutis Grigaliunas together with art critic Agne Narusyte present “Vilnius album / Notebook No. 1”. It is a long dialogue with photographic heritage of WWII criminal cases. Media artist Vytautas Juozenas will take part in the opening with “Electrofobia” reminding us the uniqueness of analogue and experimental sounds.

In May you will have a chance to experience Kaunas dance theatre “Aura” interactive performance “Make a switch out of me”, the concert of Richardas Norvila (Benzo) “moscow.today/the big city poloroids”, performance by architects/sound artists Darius Ciuta and Tomas Grunskis “PARAmeter – para-architecture whip”, media theoreticians Vytautas Michelkevicius ir Jurijus Dobriakovas will discuss about actual media culture transformations and changes in society.

Puikiai žinovų įvertintas šokio spektaklis "Padaryk iš manęs jungiklį“ medijų meno festivalio ENTER'13 programoje! Gegužės 14 d., ketvirtadienį, 19 val. spektaklį išvysite Šiaulių dramos teatro scenoje. Skubėkite įsigyti bilietus Šiaulių dailės galerijos ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro kasose.
Spektaklio apdovanojimai:
· Auksinis scenos kryžius geriausiai 2014 metų šokėjai Gotautei Kalmatavičiūtei už vaidmenis spektakliuose „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Apollo“;
· „FORTŪNA-2014“ (Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus teikiamas prizas), Kauno šokio teatrui „AURA“ už geriausią sezono šokio spektaklį;
· „FORTŪNA-2014“ (Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus teikiamas prizas), kompozitoriui Antanui Jasenkai už originalų garso dizainą;
· Jaunųjų teatro kritikų apdovanojimas Kauno šokio teatrui „Aura“ už metų šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir choreografei Birutei Letukaitei – už geriausiai plėtojamą kūrybinę veiklą;
· Jaunųjų teatro kritikų apdovanojimas metų kompozitoriui Antanui Jasenkai už muziką spektakliui „Padaryk iš manęs jungiklį“.
Daugiau apie spektaklį: 
http://aura.lt/2014/06/30/padaryk-is-manes-jungikli/

Gegužės 29 d. medijų meno “Enter’13” festivalio konkursinės trumpametražinių filmų peržiūros ir nugalėtojų apdovanojimų proga koncertų salėje “Saulė” vyko kompozitoriaus Gedimino Dapkevičiaus kūrinio „Singing Heart Service Manual“ premjera!

Enter'13 dalyvis Ričardas Norvila/Benzo (video) >>>

Ričardas Norvila „Alchemija – mano profesinė indentifikacija“ (video) >>>

Interviu su Ričardu Norvilu „Turiu jausti žemę, kuria einu“ (Kiteratūra ir menas) >>>

Enter'13 trumpametražių filmų konkurso galutinė programa:

1. Filmas „Lėtis“. Autorius - Klementas Leonas Davidavičius.
2. Filmas “O kur eini tu” ? Autorius - Justas Jurkevičius.
3. Filmas “Kasdienybės projekcijos”. Autorė - Ieva Kairevičiūtė.
4. Filmas “Bizonai”. Autorė – Gintarė Kazlauskaitė.
5. Filmas “Crisis Document. A Survival Guide”. Autorė Marta Dauliūtė.
6. Filmas “Integracija”. Autorius Tadas Laužikas.
7. Filmas “Human-un-kind”. Autorius Vytautas Uldukis.
8. Filmas “Paskutinė vakarienė / The Last Supper”. Autorius Karolis Milius.
9. Filmas “Mor (Purple)”. Autorius Bedirhan Akcan.
10. Filmas "Lankytojai". Autorius Deividas Breivė.
11. Filmas “Sielos veidrodis”. Autorė Simona Toleikytė.
12. Filmas “Dreams”. Autorius Justas Jurevičius.
13. Filmas “Laivai kurie praplaukia vos virš vandenyno”. Autorius Laurynas Valkiūnas.
14. Filmas “Šarvai”. Autorė Laura Baltijutė.
15. Filmas “The Beauty”. Autorius Jonas Žilinskas. 
16. Filmas “Nemigos šakotis”. Autorius Virginijus Malčius.

Enter'13 trumpametražių filmų konkurso NUGALĖTOJAI:

Pirma vieta (500 EUR)
Filmas “The Beauty”. Autorius Jonas Žilinskas. 

Antra vieta (300 EUR)
Filmas “Laivai kurie praplaukia vos virš vandenyno”. 

Trečia vieta (200 EUR)
Autorius Laurynas Valkiūnas.
Filmas “Integracija”. Autorius Tadas Laužikas.


Enter'13 trumpametražių filmų konkurso komisija:
Virginijus Kinčinaitis, menotyrininkas, festivalio kuratorius.
Virginijus Malčius, medijų menininkas, ŠU menų fakulteto dėstytojas.
Arūnas Uogintas, tarpdisciplininis menininkas, ŠU menų fakulteto docentas.
Tomas Andrijauskas, medijų menininkas
Andrius Grigalaitis, medijų menininkas, peržiūros kuratorius.

__ Programa
MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER’13 PROGRAMA
2015 m. balandžio 29 d. – gegužės 31 d.


Balandžio 29 d., trečiadienis

ENTER PARODA. 17 val 
Vilma Samulionytė “60 monumentų“ 
Gytis Skudžinskas “Galimi atvaizdai”
Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: "Vilniaus albumas/sąsiuvinys Nr.1"
Robertos Liakikės performansas “Selfie”
Bronislavo Rudžio performansas “Synapses interneurales”
Atidarymo garsą skleis Vytauto Juozėno “Elektrofobija”.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245


Gegužės 14 d., ketvirtadienis

ENTER ŠOKIS. 19 val.
Šokio teatras „Aura“ ir Antanas Jasenka
Spektaklis “Padaryk iš manes jungiklį” 
Bilietai: 4, 35 Eur (15,02 Lt). Bilietai parduodami Šiaulių dailės galerijos ir Šiaulių dramos teatro kasose.
Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155


Gegužės 22 d., penktadienis

ENTER TEORIJA IR GARSAS. 17 val.
17 val. Nemedijuota diskusija apie urbanistinę, meno ir andergraundo gentrifikaciją. Dalyvauja medijų teoretikai Vytautas Michelkevičius ir Jurijus Dobriakovas.
Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“
18 val. Eksperimentinė muzika. Richardas Norvila (Benzo) - moscow.today/the big city poloroids Benzo - maskva.šiandien/didmiesčio polaroidai.


Gegužės 29 d., penktadienis

ENTER MUZIKA IR KINAS. 18 val. 
Gedimino Dapkevičiaus kūrinio „Singing Heart Service Manual“ premjera. 
Medijų meno “Enter’13” festivalio konkursinė trumpametražių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai.
Koncertų salė “Saulė”, Tilžės g. 149
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai
__ Rėmėjai
__ Informacija