Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Edukacinis projektas MENO ETERIS
__ Apie

Edukacinis Šiaulių dailės galerijos projektas „Meno eteris“ – tai vieši paskaitų ciklai, skirti įvairaus amžiaus žmonėms. Jo tikslas – žinomų profesionalių kūrėjų žinias ir patirtį skleisti visuomenėje, siekiant gilesnio aplinkoje vykstančių meno procesų ir pokyčių suvokimo. Meno eteris – tai laisva erdvė, kuria juda meno pranešimas.

Edukaciniais renginiais siekiama:

- kad profesionalių kūrėjų žinios taptų visiems prieinamos!
- kad atsirastų dialogo ir diskusijų galimybė!
- kad paskaitas skaitytų patys įdomiausi kūrėjai!
- kad mokymosi visą gyvenimą idėja veiktų realiai!
- kad meno pedagogai rastų reikalingų žinių ir jomis dalintųsi su moksleiviais ir studentais!
- kad meno pasaulis taptų artimas ir suprantamas!

Atvirų paskaitų ciklas „Meno eteris“ vyks lapkričio 27 – gruodžio 12 dienomis Šiaulių dailės galerijoje.

__ Programa

PROGRAMA:

Lapkričio 27 d., ketvirtadienis, 17.00 val.
ŠARŪNAS NAKAS. Sustingęs Dionizas: apie ausis, garsus ir prietarus.
Kompozitoriaus, eseisto, kuratoriaus, medijų menininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato ŠARŪNO NAKO paskaita apie šiuolaikinę muziką „Sustingęs Dionizas: apie ausis, garsus ir prietarus“. Autoriaus instaliacija „Ziqquratu – 3“.

Lapkričio 29 d., šeštadienį, 19 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks Šiuolaikinio meno festivalio VIRUS‘19 mados šou VIRUS MADA. Podiumu žingsniuos dvidešimties eksperimentinių mados kolekcijų modeliai iš visos Lietuvos. Renginio metu į galerijos erdves taip pat persikels WAPSVA LT dizaino namų studija.

Gruodžio 3 d., trečiadienis, 17.00 val.
ALGIMANTAS ALEKSANDRAVIČIUS. Meilės ir dangaus fotografija.
Fotomenininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) ALGIMANTO ALEKSANDRAVIČIAUS paskaita „Meilės ir dangaus fotografija“ apie knygas, meilę, dangų ir fotografijos prigimtį.

Gruodžio 5 d., penktadienis, 16.00 val.
VAIDAS JAUNIŠKIS. Ar tikrai lietuvių teatras geriausias pasaulyje?
Scenos menai virsmo taške. Ką reiškia visi post- ir ką žada naujieji avant-?
Lietuvos teatro kritiko, www.menufaktura.lt įkūrėjo VAIDO JAUNIŠKIO paskaita „Ar tikrai lietuvių teatras geriausias pasaulyje?“. Ką siūlo pasaulio teatrai ir kaip į tai reaguoja mūsų kūrėjai? Ar lietuvių teatrai netampa „paskutiniais pagonimis“ kasdien besikeičiančioje Europoje? Ką veikia jaunieji ir ar jie įtūžę? O, svarbiausia, – kas laukia teatro žiūrovų?

Gruodžio 9 d., antradienis, 17.00 val.
SKAIDRA TRILUPAITYTĖ. Neoliberali valstybė ir Lietuvos menininkų žygis į „laisvą rinką“.

Menotyrininkės ir kultūros kritikės, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresniosios mokslo darbuotojos dr. SKAIDROS TRILUPAITYTĖS paskaita apie oksimoroniškosios „valstybinės meno rinkos“ paradoksus.
Pirmuoju nepriklausomybės dešimtmečiu viešąją politiką užtvindžius laisvos rinkos žodynui, meno lauke taip pat plačiai pasklido kalbos apie kultūros „išvalstybinimą“ – valstybei siūlyta atsikratyti centralizuoto valdymo liekanų, o kultūrai, kaip ir ekonomikai, – paklusti laisvos rinkos dėsniams. Orientacija į verslumą kryptingai skatinta visose kultūros srityse. Atsižvelgdami į neoliberaliųjų darbotvarkių reikalavimus, naujosios kultūros politikos strategai veiklos uždavinius ėmė formuluoti remdamiesi ekonominio „pa(si)teisinimo“ argumentais. Paskaitoje bus parodoma, jog šiuolaikiniams menininkams „palaipsniui žengiant į rinką“, reikalavimai valstybei finansuoti kultūrą ir meną, žinoma, niekur nedingo. Tiesiog tokie reikalavimai buvo grindžiami „normalios“ europietiškos meno finansavimo praktikos pavyzdžiais, kūrybinių industrijų skatinimo imperatyvais ir t.t. Manau, jog kritiškai įvertindami vieną didžiausių neoliberaliosios valstybės paradoksų (kai rinkos retorika įsitvirtina kaip reformų stimulas būtent valstybinėje kultūros politikoje), galime aiškiau suvokti kai kuriuos šiandienos oksimoroniškosios „valstybinės meno rinkos“ pavojus (dr. S. Trilupaitytė).

Gruodžio 12 d., penktadienis, 16.00 val.
JOLANTA TALAIKYTĖ ir VYTAUTAS NAUDŽIŪNAS. JAV mados ištakos ir šiuolaikinės tendencijos.
Mados dizainerės JOLANTOS TALAIKYTĖS ir architekto VYTAUTO NAUDŽIŪNO paskaita apie JAV įvaizdį mūsų sąmonėje, žymiausių ikonų formavimasį ir įtaką. Kostiumo raidą JAV istorijos kontekste XVII – XX a.a., mados kryptys ir žymiausių JAV dizainerių kūrybos fragmentai, pasaulinės mados tendencijos ir jų prognozės.

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai
__ Rėmėjai
__ Informacija