Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS'20
__ Apie

ŠIUOLAIKINIO MENO IR MADOS FESTIVALIS VIRUS‘20
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245
2015 m. lapkričio 6 -– gruodžio 4 d. 

Kviečiame jus dalyvauti šiuolaikinio meno ir mados VIRUS'20 renginiuose!

VIRUS MENAS

2015 m. lapkričio 6 d., penktadienį, 17.00 val. festivalį atidarė šiuolaikinės Latvijos fotografijos paroda „Latvijos peizažas“. Dalyviai: Arnis Balčus, Reinis Hofmanis, Alnis Stakle, Iveta Vaivode ir Ilze Vanaga. 
Atidarymui diriguos meninis sindikatas „Bad Rabbits“. 

VIRUSO EFEKTAS
Jubiliejinis meno ir mados festivalis Virus’20 pasiekė savo brandą, todėl ir šio rudens renginiai tiesiog bus „virusiniai“ visomis šio žodžio prasmėmis. Šis išskirtinis renginys jau daug metų puoselėja įvairias meno ir mados sintezės versijas. Šios meno rūšys suartėdavo ir skirdavosi festivalio programose, tačiau jas abi visada vienijo aktualumas, iššūkis, meninė branda. Šias jubiliejinio renginio savybes garantuos net trys vaizduojamojo meno parodos, išskirtinis konkursinis madų šou, šiuolaikinio šokio, muzikos, teatro projektai. 
Lapkričio 6 d. festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su pačia įdomiausia šiuolaikine Latvijos fotografija festivalio atidarymo parodoje „Latvijos peizažas“. Tai konceptuali penkių garsiausių Latvijos fotografų Arnio Balčiaus, Reinio Hofmanio, Alnio Staklės, Ivetos Vaivodės ir Ilzės Vanagos paroda, kurioje nauju rakursu bus galima pamatyti tirimąsias fotografijos galimybes ir naujo, urbanistinio peizažo prasmes. Parodos bendraautoriai buvo ir penki mokslininkai, kurie padėjo išgryninti šio sumanymo idėją ir jos realizavimo kryptis. 
Šventinei festivalio atidarymo eigai vadovaus meninis sindikatas „Bad Rabbits“. Ši ekscentriška, performatyvi jaunų aktorių grupė tinka visur – gatvėje, scenoje, galerijoje. Festivalinį vizualaus meno ciklą gruodžio 4 d. papildys Radvilės Nakaitės kuruojama Niujorke gyvenančio, instaliacijos, tapybos ir koliažo srityje dirbančio lietuvių menininko Aido Bareikio personalinė paroda „Blogas menas“. Aidas Bareikis – vienas aktyviausių svetur kuriančių lietuvių menininkų, suformavusių įtaigią ir unikalią meninę kalbą. Tuo pačiu metu bus atidaryta intelektualiai abstrakti ne tik menininkės, bet ir garsios menotyrininkės Salomėjos Jastrumskytės geometrinio mąstymo ištakoms skirta grafikos paroda „Euklidai“. 
Jausmingu gyvastingumu šių parodų atidarymą pripildys Monikos Dirsytės performansas „Aš tavo saulė“. Tai jauna, ryški, Lietuvos performanso meno gaivintoja, kurią pamatyti tiesiog būtina. 
Kadangi šis festivalis prieš dvidešimt metų prasidėjo kaip menininkų kuriamos avangardinės mados šou, jubiliejiniame renginyje mados meno taip pat bus išskirtiniai daug ir gero. Profesionalų komisija atrinks geriausias kolekcijas ir jas įvertins premijomis, o madų renginio vaizdus praturtins vienos perspektyviausių indie-elektroninės muzikos grupės „Without letters“ garsai.
Šiuolaikinio šokio plastikos mėgėjus pakvies auksiniu scenos kryžiumi apdovanoto urbanistinio šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Kelionė namo“. Spektaklis vyks amfiteatrinėje koncertų salėje „Saulė“, tad ne vieną apdovanojimą pelniusio kolektyvo reginio komfortas garantuotas. 
Vienas iš jaunatviškiausių festivalio įvykių, klaipėdiečių menininkų kuriamas koncertinis teatrinis manifestas „Deguonis" pagal I. Vyrypayevo pjesę pakvies žiūrovus audiovizualinėms meditacijoms apie šiuolaikinio pasaulio paradoksus. 
Laukiame jūsų jubiliejinėje šiuolaikinio meno šventėje. Tai puiki proga prasmingai ir šviesiai prailginti katastrofiškai trumpėjančias tamsaus rudens dienas.

________________________________________________________________________________________________

Apie parodą LATVIJOS PEIZAŽAI

Parodoje eksponuojami penkių Latvijos fotografų (Arnis Balčus, Reinis Hofmanis, Alnis Stakle, Iveta Vaivode and Ilze anaga) ir penkių mokslininkų (Sergejs Kruks, Klāvs Sedlenieks, Kārlis Vērpe, Laine Kristberga and Ivars Austers) bendri unikalūs tarpdisciplininiai šiuolaikinio Latvijos kraštovaizdžio kūriniai. Nuo 2013 m. jie dirbo poromis (mokslininkas / fotografas) ir kūrė penkias semantiškai susijusias fotografijų serijas ir penkis straipsnius, kurie turėjo sujungti dvi konkrečias temas – fotografijos pasakojimą ir mokslinį tekstą. Svarbiausia parodos tema yra kraštovaizdis, kuris sukonstruotas kaip paskata apmąstymams, kaip nuostabaus ar paprasto reginio scena, kaip katalizatorius individualiam potyriui, kaip galimybė sužinoti kas mes iš tikrųjų esame, kai mus veikia konkretus kraštovaizdis.
Mūsų laikais, dauguma žmonių stebi kraštovaizdį būdami jame, medituoja vaizdus važiuodami viešuoju transportu, sutelkia dėmesį į pralekiančius peizažus, tyrinėja skaitmenines ar atspausdintas medijas, žiūri pro miegamojo langą ir pan. Tačiau, taip neįmanoma ištyrinėti autentiško gamtos kraštovaizdžio. Netgi nuošalus ir civilizacijos nepaliestas gamtos kampelis, dykumos saulėlydis ar paplūdimys visuomet atrodys kaip vaizdas iš atviruko ar komercinės reklamos, jis bus neišvengiamai pateiktas su kultūriškai užkoduotomis reikšmėmis. Mūsų kraštovaizdžio stebėjimas visuomet yra sukonstruotas psichologiškai ir / ar socialiai, jo suvokimas dažniausiai lemiamas mūsų išankstinių nuostatų, jausmų ir idealogijos apie vaizdingumo esmę ir esminius kraštovaizdžio elementus.
Kraštovaizdžio fotografijos vis dar sėkmingai tarnauja kaip terpė egzotiškoms istorijoms. Tuo tarpu, peizažo vaizdavimas meninėje fotografijoje dažnai yra konstruojamas nukreipiant vaizdingumą į kasdieniškumą, žiūrovo dėmesys sutelkiamas ne į nepasiekiamą tolį, bet į savarankišką supančios aplinkos analizavimą. 
Eksponuojamų nuotraukų istorijos galėtų būti pritaikytos mokykloms, analizuojant Latvijos šiuolaikinio meno fotografijas, kurios vienu metu yra įsišaknijusios į Vakarų fotografijos diskursą ir post-sovetinę kultūrą. 
Šios penkios fotografijų istorijos yra nauja paradigma Latvijos meno fotografijoje, kurioje yra nusigręžiama nuo tradiciškai gražaus vaizdo ir dėmesys sutelkiamas į kasdienį, personalinį ir iš pažiūros nereikšmingą kraštovaizdį. 
Šioje parodoje Latvijos kraštovaizdis yra rodomas pro daugiasluoksnį ir metaforiškai ironišką pasakojimą, kuris lemia kraštovaizdžio šifravimą, mįslingumą ir dviprasmiškumą meno fotografijoje. 

VIRUS MENAS | 2015 m. lapkričio 6 d., penktadienį, 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje 

Festivalį atidarys šiuolaikinės Latvijos fotografijos paroda LATVIJOS PEIZAŽAI. Dalyviai: Arnis Balčus, Reinis Hofmanis, Alnis Stakle, Iveta Vaivode ir Ilze Vanaga. Atidarymui diriguos meninis sindikatas „Bad Rabbits“.  

 

__________________________________________________________________________________________________
VIRUS MADA | 2015 M. lapkričio 14 d., šeštadienį, 19 val. Šiaulių dailės galerijoje
Kviečiame dalyvauti jubiliejiniame šiuolaikinio meno festivalyje VIRUS’20 ir teikti mados dizaino kūrinius ir kolekcijas konkursinei VIRUS MADA‘2015 peržiūrai. Festivalyje gali dalyvauti mados kūrėjai, dizaineriai, menininkai ir eksperimentuoti nebijantys kūrėjai. Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS apjungia daugelį meno sričių ir integruojasi ryškiai, emocingai bei drąsiai provokuodamas stingdančią lapkričio tamsą. Kitaip tariant, užsikrėskite pozityviu virusu ir dalyvaukite pristatydami savo kolekcijas konkursiniame parodomajame renginyje VIRUS MADA‘2015.
DĖMESIO!!! I ir II vietos nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais.
Projekto etapai:
Dalyvio anketą atsiųsti iki 2015 spalio 30 d. el.paštu: festivalis.virus@gmail.com;
Dalyvių ir kolekcijų atranka finaliniam-konkursiniam renginiui iki lapkričio 6 d.;
Finalinis renginys VIRUS MADA’2015 ir nugalėtojų paskelbimas – lapkričio 14 d., Šiaulių dailės galerijoje. 
Daugiau informacijos:
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, tel. 841 521161
Kontaktinis asmuo: Ernesta Šimkienė, 8682 62232, ernesta.simkiene@gmail.com
Festivalį organizuoja Šiaulių dailės galerija.
Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Norintys dalyvauti VIRUS MADA‘2015 kviečiami užpildyti šią anketą ir atsiųsti nurodytais kontaktais kartu su visa lydimąja medžiaga .
Daugiau nuotraukų rasite ČIA >>>
Geriausia VIRUS MADA 2015 konkurso kolekcija išrinkta DITOS ELIKOVOS (Latvija) kolekcija THISORDER. Jai atiteko 400 Eur premija! Sveikiname!
Foto: RaimondaFoto
____________________________________
VIRUS MADA 2015 konkurso II vieta ir 200 Eur premija skirta Mortai Nakaitei! Sveikiname!
Foto: RaimondaFoto
____________________________________
 
__________________________________________________________________________________________________
VIRUS ŠOKIS | 2015 m. lapkričio 23 d., pirmadienį, 18 val Konecertų salėje „Saulė“

Urbanistinio šokio teatro LOW AIR spektaklis FEEL–LINK

Auksiniam scenos kryžiui nominuotas gatvės šokio spektaklis.

Kūrėjai ir atlikėjai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė | scenografė Renata Valčik | šviesų dailininkai Eugenijus Sabaliauskas ir Povilas Laurinaitis

Jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė'2011“ | sukurta menų spaustuvėje | premjera 2011 m. spalio 20 d.

Jaunosios kartos šokėjų ir choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus duetas šokio spektaklyje ,,Feel-Link“ nagrinėja dviejų žmonių vidinius išgyvenimus, sukeltus įvairių meilės ir santykių patirčių. Spektaklio veikėjai pasitelkia laisvo urbanistinio šokio technikas, padedančias išlaisvinti kūno motoriką ir kartu priartinančias kūrinio temą prie jaunosios kartos šokio vertybių.

Choreografai ir šokėjai įžvelgia sąsajas bei sąskambius tarp muzikinio spektaklio pagrindo ir pačios spektaklio idėjos. Spektaklio pavadinimas - angliško žodžio "feeling" (jausmas) transformacija į naujadarą „feel-link“, kuris nurodo į spektaklio tematiką: kasdienę tikrų jausmų paiešką.

Muzikinį spektaklio pagrindą sudaro amerikietės pianistės, džiazo atlikėjos Eunice Kathleen Waymon, dar kitaip žinomos sceniniu vardu Nina Simone, kūrinio ,,Feelings“ interpretacija. Kūrinio teksto, muzikos ir  šokio kalbos sintezė leidžia įžvelgti besikartojančias pastangas užmiršti arba atrasti jausmus.

„Tai pirmasis mūsų teatrinis kūrinys bei pirmasis išgrynintas gatvės šokio spektaklis teatro erdvėje, kuris tikimės nepaliks abejingų bei sudomins tiek jaunosios kartos atstovus, tiek vyresnio amžiaus šokio meno mylėtojus,“- sako kūrėjai.

* Spektaklio autoriai ir atlikėjai už šį debiutinį darbą 2011 metais buvo nominuoti Auksinių scenos kryžių apdovanojimams Jaunojo menininko kategorijoje.

** Nuomonės:

„Gatvės šokio spektaklis žavėjo ne tik tobulų kūnų deriniu. Didelį įspūdį darė ir šviesų žaismas (šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas), kuris tai paslėpdavo, tai vėl leisdavo žiūrovams išvysti šokėjus.“ [Dovilė Žilionytė 2012 m. gegužės 7 d., Delfi.lt]

„Spektaklyje dominuoja išbaigtas judesys, kurio atlikimas labiausiai prikausto dėmesį. Iki pusės nuogas raumeningas Lauryno Žakevičiaus kūnas demonstruoja jėgą ir įvaldytą gatvės šokio stilių <...> Airida Gudaitė pulsuoja trapiais, banguotais, tačiau dažnai arogantiškais gestais, mimika ir judesiais <...> Šis judesio pokalbis iš tiesų vysta subtiliai ir poetiškai, išvengiant tiesmukų akibrokštų ar konfliktų kūrimo, ekstremalioms pozoms tampant stipriausiu emociniu prieskoniu.“ [Monika Jarulytė, kulturpolis.lt 2012-08-28]

„Nevertheless it is a pleasure to watch nicely trained, alive and athletic dancers’ bodies – because it’s pretty, conflict-less hip-hop ballet.“ [Dita Eglīte, May 14, 2012; journal dance.lv]

SPEKTAKLIO TREILERIS 

Trukmė: 40 min

 

_____________________________________________________________________________________________

VIRUS TEATRAS

2015 m. lapkričio 26 d. 18 val. koncertinis-teatrinis manifestas DEGUONIS Šiaulių dailės galerijoje (pagal I. Vyrypajevą)

Deguonis tai aiškiausia ir paprasčiausia užuomina į egzistavimą. Tai, kas yra visada, visur, mumyse, bet be ko mes neišgyventumėm nė penkių minučių. Deguonis – tai laisvės troškimas, lygiai kaip kiekvienas trokšta oro, kad išgyventų, taip kiekvienas triokšta ir laivės. kad gyventų. Koncertinis-teatrinis manifestas „Deguonis“ pagal I. Vyrypajev pjesę – tai jauno žmogaus manisfestas, atliekamas. pasitelkiant audiovizualinius efektus ir akomponuojant elektroninės muzikos didžėjui.

Atlieka: Jolita Seleniūnaitė, Ričardas Bartašius | Režisierė: Monika Klimaitė | Didžėjus: Jon | Garso režisierius: Jonas Raudonis

Įėjimas NEMOKAMAS (N-16)

________________________________________________________________________________________________

ŠIUOLAIKINIO MENO IR MADOS FESTIVALIO VIRUS'20 UŽDARYMAS

2015 m. gruodžio 4 d. 16 val. maloniai kviečiame apsilankyti VIRUS'20 festivalio uždarymo renginyje. Jūsų laukia ne tik įdomūs bei unikalūs Aido Bareikio ir Salomėjos Jastrumskytės parodų atidarymai, bet taip pat jausmingas Monikos Dirsytės performansas.

Pirmą kartą Šiauliuose rengiamoje menininko parodoje bus eksponuojami ryškiausi paskutinio dešimtmečio darbai iš Lewben Art Foundation, galerijos „Vartai” ir asmeninių kolekcijų. Tai vienas iš 20-ojo šiuolaikinio meno ir mados festivalio VIRUS’20 uždarymo renginių.

Aidas Bareikis (g. 1967) pasaulyje garsėja įspūdingomis ready-made instaliacijomis. Jis studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje (1987–1993), buvo keletą metų gyvavusios menininkų grupės Geros blogybės narys. Šią grupę inspiravo Niujorko profesorius Kęstutis Zapkus, tik 5 mėnesius dėstęs akademijoje, tačiau padaręs didelę įtaką tolesniam Bareikio kurso gyvenimui. Gavęs Fulbraito stipendiją (1993), Bareikis išvyko į Niujorką, kur Hunter koledže baigė magistro studijas ir gyvena iki šiol. Bareikis  yra surengęs personalines parodas Niujorko galerijoje Leo Koenig Inc, Berlyno ir Vilniaus Šiuolaikinio meno centruose, Vienos Kunsthalle, dalyvavo grupinėse parodose garsiose meno institucijose ir galerijose: Niujorko MoMa PS1, Eleni Koroneou galerijoje Atėnuose, Asbaek galerijoje Kopenhagoje, Queensmuziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje ir daugelyje kitų.

Bareikio kūryba pasižymi unikalia ir paveikia menine kalba. Nuolat kritikuodamas vartotojų visuomenę ir kapitalizmo dėsnius, pasikartojančius procesus ir jų pasekmes, Bareikis dažniausiai kuria instaliacijas iš surastų daiktų ir šiukšlių. Permąstydamas tokių objektų gyvavimo ciklą, jis juos dėlioja, jungia, transformuoja ir taip suteikia naujas reikšmes bei kontekstą. Niekam nereikalingi beverčiai daiktai įgyja naują kultūrinę vertę, kuri gerokai prailgina jų materialųjį gyvenimą.

Lengvai atpažįstamas Bareikio braižas dvelkia postapokaliptinėmis nuotaikomis, neogotikos motyvais ir drebančios rankos maniera. Menininkas nuolat ieško gilesnių prasmių ir teigia, jog šiandienos pasaulyje estetika gali diktuoti moralę, filosofiją ir net tikėjimą: menas gali būti pranašingas.

Ši paroda yra Aido Bareikio pastarojo dešimtmečio retrospektyva, sudaryta iš ankstesnėse parodose Nacionalinėje dailės galerijoje, Jono Meko vizualiųjų menų centre ir POST galerijoje Kaune rodytų darbų. Šiaulių dailės galerijoje eksponuojama ir naujausia Bareikio instaliacija „Aido kondicionierius“ ir kaukių serija, sukurta personalinei parodai galerijoje „Vartai” (2014).

2015 m. gruodžio 4 d. Šiaulių dailės galerijoje taip pat bus atidaryta Salomėjos Jastrumskytės paroda „Euklidai” bei pristatomas didelio tarptautinio pripažinimo sulaukęs Monikos Dirsytės performansas „Aš tavo saulė”.

__ Programa

ŠIUOLAIKINIO MENO IR MADOS FESTIVALIS VIRUS‘20
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245
2015 m. lapkričio 6 - gruodžio 4 d.

Lapkričio 6 d. (penktadienis) 
Festivalio atidarymas. 
VIRUS MENAS 17.00 val.
Šiuolaikinės Latvijos fotografijos paroda „Latvijos peizažas“. Dalyviai: Arnis Balčus, Reinis Hofmanis, Alnis Stakle, Iveta Vaivode ir Ilze Vanaga. Atidarymui diriguoja gatvės teatro trupė „Bad Rabbits“. (Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 14 d. (šeštadienis) 
VIRUS MADA 19.00 val.
Baltijos šiuolaikinės mados šou. Lietuvos ir Latvijos dizainerių konkursinė programa
Renginio metu koncertuoja indie-elektroninės muzikos grupė "Without letters“. 
Svečiai: wãpsva LT dizaino namai; IKRA mada, dizaineris Mantas Bartkus, grimerė Laura Kreivytė, Madam FuFu Salonas. 
Įėjimas 5,80 €
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 23 d. (pirmadienis) 
VIRUS ŠOKIS 18.00 val.
Urbanistinio šokio teatras "Low Air" pristato auksiniam scenos kryžiui nominuotą gatvės šokio spektaklį FEEL- LINK. 
Kūrėjai ir atlikėjai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Scenografė Renata Valčik. Šviesų dailininkai Eugenijus Sabaliauskas ir Povilas Laurinaitis. Trukmė: 40 min
(Koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140)
Įėjimas 3,50 €
Bilietus platina "Bilietų pasaulis".

Lapkričio 26 d. (ketvirtadienis)
VIRUS TEATRAS 18.00 val.
Koncertinis - teatrinis manifestas "Deguonis". Atlieka: Jolita Seniūnaitė, Ričardas Bartašius
Režisierė: Monika Klimaitė. Didžėjus: Jon.
Garso režisierius: Jonas Raudonius.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Gruodžio 4 d. (penktadienis) 
VIRUS MENAS 16.00 val.
Aido Bareikio paroda „Atkakliai įsiėdęs“ (kuratorė Radvilė Nakaitė).
Salomėjos Jastrumskytės paroda „Euklidai“.
Monikos Dirsytės performansas „Aš tavo saulė“.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai

__ Atsiliepimai

VIRUS FESTIVALIO VIDEO REPORTAŽAI

Fotografijos paroda „Latvijos peizažai“ (kūrė Gabrielė Drevinskaitė) >>>

Virus teatras (kūrė Gabrielė Drevinskaitė) >>> 

Virus šokis (kūrė Gabrielė Drevinskaitė) >>>

Virus mada (kūrė Gabrielė Drevinskaitė) >>>

Šiaulių televizija, laida Debesys >>>

Virus mada’20 >>>

__ Rėmėjai

Lietuvos kultūros fondas, Šiaulių miesto savivaldybė, kavinė „Arkos“.

Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“, naujienų portalas „Etaplius“

__ Informacija

Partneriai: Koncertų salė „Saulė“, „wãpsva LT dizaino namai“, „BIS A BIS“, Šiaulių kultūros centras, kavinė „Arkos“