Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS'18
__ Apie

2013 m. lapkričio 27- 30 d. 
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

Pasiruoškite rudeninio viruso dozei. Smagiai, triukšmingai ir intriguojančiai. Dominuojanti šių metų festivalio tema skirta feminizmui. Koks yra lietuviškas feminizmas, pamatysime teminėje parodoje „Postidėja“. Iškilusius neaiškumus savo pranešime išsklaidys feministinio meno aktyvistė, menotyrininkė Laima Kreivytė. Jaunųjų aktorių grupė Bad Rabbits, Monika Dirsytė, Simona Drakula meninėmis akcijomis taip pat gilinsis į moters prigimtį, provokuos naujiems pojūčiams ir mintims. Kita vertus, festivalio programa tokia įvairi, kad užteks patirčių ir šiuolaikinio šokio ir prasmingų diskusijų, geros muzikos ir eksperimentinės animacijos gerbėjams. Šiemet daug dėmesio skirta mados renginiui. Plati dalyvių geografija ir jų gausa garantuos retas meno, mados ir podiumo svaigulio sąlyčių akimirkas. Madų šou šurmulį paįvairins artistiškos „Suicide DJs“ grupės pasirodymas. Jau daug metų „Virus“ festivalis išlieka įvairių meno rūšių sintezės poligonu. Kita vertus, tai ir naujų patirčių erdvė.
Tad jūsų laukia karštas rudens savaitgalis! 

 

__ Programa

ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS VIRUS 18 
2013 m. lapkričio 27- 30 d. 
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

Lapkričio 27 d. (trečiadienis) 

17.00 VIRUS MENAS 
Festivalio atidarymas. Teminės parodos „Postidėja“ atidarymas. Dalyvauja: Jurga Barilaitė, Ina Budrytė, Giedrė Lilienė, Karla Gruodis, Cooltūristės, Laura Garbštienė, Eglė Gineitytė, Aistė Kisarauskaitė, Paulina Eglė Pukytė, Eglė Ridikaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Marta Vosyliūtė, Laura Zala, Shaltmira ir Beatričė Vanagaitė. Garsas: SoulSonic a.k.a Girių Dvasios.
Grupės "Bad Rabbits", Broniaus Rudžio, Monikos Dirsytės, Simonos Drakulos performansai.
Paroda veiks iki gruodžio 16 d.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 28 d. (ketvirtadienis) 

16.00 VIRUS TEORIJA 
Laimos Kreivytės paskaita „Mis(s)apropriacija šiuolaikiniame mene“ 
(Pristato „Meno eteris“).
17.00 VIRUS ŠAMANIZMAS
Geraldui Jankauskui (Džeriui) skirta diskusija – paminėjimas.
(Dalyvauja prof. Gintautas Mažeikis ir kt.)
18.00 VIRUS TEATRAS 
Psilikono teatro premjera „Šiltmanio istorijos 1. Maištas laboratorijoje“.
(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Lapkričio 29 d. (penktadienis) 

12.00 VIRUS ŠOKIO DIRBTUVĖS 
Šokio dirbtuvės “Kaip savo darbą padaryti savu”. 
Vedėjos: choreografė Rosanna Gamson, šokėjos Suna Lavinia Findikoglu ir Alexandria Yalj (JAV).
17.00 VIRUS SVEČIAS 
Zinzine: alternatyvi leidyba ir zinų kultūra.
18.00 VIRUS ŠOKIS 
Menininkų grupės "Žuvies akis" šokio spektaklis „TUAŠ“
Choreografija ir atlikimas: Petras Lisauskas. Muzika: Saulius Petreikis. Tekstas: R.R.
Šokio improvizacija "Struktūra". Choreografė Rosanna Gamson (JAV). Atlikimas: Suna Lavinia Findikoglu, Alexandria Yalj (JAV) ir Petras Lisauskas.
Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Ar aš esu tas, kas aš esu?“
Choreografija: Birutė Letukaitė. Interpretacija ir atlikimas: Liza Baliasnaja, Gotautė Kalmatavičiūtė, Rūta Lelytė, Indrė Puišytė, Marius Pinigis. 
Įėjimas 10 Lt.

Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 

19.00 VIRUS MADA + MUZIKA 
Alternatyvios mados šou. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių miestų ir Latvijos dizainerių eksperimentai. Dalyvauja grupė „Suicide DJs“. 
Įėjimas 15 Lt.

22.00 VIRUS CLOSE PARTY
Dalyvauja Valdemar (Devintame Name), Redrum (Wonderhauz), VJ AG. Įėjimas 5 Lt.

Rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. 

Informaciniai rėmėjai: Šiaulių regiono televizija „Splius“, savaitraštis „Šiauliai plius“, naujienų portalas „Etaplius“. 

Partneriai: Šiaurės Lietuvos kolegija, Šiaulių kultūros centras, Centro Šokoladinė, kavinė “Arkos”. 

Organizatorius: Šiaulių dailės galerija.

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai

įspūdingu mados ir muzikos renginiu pasibaigė trečiadienį prasidėjęs šiuolaikinio meno festivalis „Virus 18. Šiaulių dailės galerijoje pasižiūrėti į menininkų kurtas kolekcijas, stebėti įvairiausių performansų ir pasiklausyti grupės „Suicide DJs“ koncerto susirinko minia šiauliečių ir miesto svečių. „Esame užsiauginę auditoriją, kuri ateina tik į mados renginį“, – pasakojo viena iš festivalio organizatorių Ernesta Šimkienė.

Festivalis prasidėjo nuo šių metų akcento – dėmesio moterims. Trečiadienį buvo atidaryta teminė paroda „Postidėja“, kurioje dalyvavo Jurga Barilaitė, Ina Budrytė, Giedrė Lilienė, Karla Gruodis, Cooltūristės, Laura Garbštienė, Eglė Gineitytė, Aistė Kisarauskaitė, Paulina Eglė Pukytė, Eglė Ridikaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Marta Vosyliūtė, Laura Zala, Shaltmira ir Beatričė Vanagaitė. Moterys siekė atkreipti visuomenės dėmesį į moterų pripažinimą meno srityje. „Universitetuose ir akademijose dirba labai daug moterų, tačiau didžioji dalis meno premijų vis dėlto yra skiriama vyrams“, – teigė E. Šimkienė.

Festivalyje buvo prisimintas ir neseniai JAV miręs šiaulietis-pasaulietis menininkas Geraldas Jankauskas-Džeris. Į prisiminimo vakarą ketvirtadienį atėjo filosofas Gintautas Mažeikis, kuris parengė diskursą apie Džerio gyvenimą, jo meno supratimą, gyvenimo būdą religiją.

Ketvirtadienį taip pat vyko ir niekur nematytas lėlių teatro vaidinimas – psilikono teatro premjera „Šiltmanio istorijos 1. Maištas laboratorijoje“. Scenoje silikoninės figūrėlės publikos akivaizdoje buvo gyvai lipdomos kuriant vientisą istoriją.

Penktadienį festivalis virto šokio meka. Nuo pat ryto čia vyko šokio dirbtuvės „Kaip savo darbą padaryti savu“ (vedėjos: choreografė Rosanna Gamson, šokėjos Suna Lavinia Findikoglu ir Alexandria Yalj (JAV).  Vėliau pasirodė menininkų grupė „Žuvies akis“, atlikusi šokio spektaklį „TUAŠ“ (choreografija ir atlikimas: Petras Lisauskas. Muzika: Saulius Petreikis. Tekstas: R.R.), šokio improvizacija „Struktūra“ (choreografė Rosanna Gamson (JAV), atlikimas: Suna Lavinia Findikoglu, Alexandria Yalj (JAV) ir Petras Lisauskas), Kauno šokio teatro „Aura“, atlikęs spektaklį „Ar aš esu tas, kas aš esu?“ (choreografija: Birutė Letukaitė. Interpretacija ir atlikimas: Liza Baliasnaja, Gotautė Kalmatavičiūtė, Rūta Lelytė, Indrė Puišytė, Marius Pinigis). „Penktadienį vieni aktyviausių dalyvių buvo studentai. Su choreografais iš JAV jie karti dirbo, mokėsi šokio subtilybių scenoje, gavo nemažai praktinių pamokų“, – pasakojo organizatorė E. Šimkienė.

Šeštadienis – pagrindinė festivalio diena, kurioje dalyvavo daugiausia žiūrovų ir dalyvių. Mados ir muzikos dieną ant podiumo buvo pademonstruota 21 rūbų kolekcija Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Telšių miestų ir Latvijos dizainerių. „Vakaras vyko labai organiškai. Labai smagu, kad grupė „Suicide DJs“ pertraukų metu žaismingai įtraukė publiką. Mados diena, sulaukianti didžiausio susidomėjimo, parodo, kaip keičiasi mūsų publika. Vis dėlto festivaliui jau 18 metų. Matome, kaip pasikeitė žiūrovai, tačiau džiugu, kad sulaukiame ir nuo pat pradžių „Viruso“ mada susidomėjusių žmonių“, – džiaugėsi E. Šimkienė.

Festivalio žinomumo dėka organizatoriams nebereikia patiems ieškoti modelių, kurie galėtų eiti podiumu. „Jaunuoliai dabar patys ateina į peržiūras, nori save išbandyti demonstruodami madas. Latvijos dizainerė labai džiaugėsi šiaulietėmis panelėmis, kad labai gerai jaučiasi ant podiumo, kad lengva su jomis dirbti. Tiesa, modeliais šeštadienį buvo ne tik jaunos merginos. Ilgametė „Virus“ dalyvė šiaulietė dizainerė Diana Nevedomskytė, pristačiusi moterišką rūbų kolekciją, pasikvietė nuo pirmųjų „Viruso“ metų modeliu dirbusią Raimondą Linkevičienę. Tai buvo duoklė tradicijoms, labai smagu matyti, kaip auga festivalis ir jo dalyviai“, – kalbėjo E. Šimkienė.

Anot organizatorės Ernestos Šimkienės, festivalio scena yra skirta eksperimentams, vieni jų būna paremti novatoriška idėja, kiti – profesionaliai išdirbti ir pasisekę. „Ne kartą „Viruso“ scena jauniems dizaineriams yra tapusi tramplinu jų karjeroje“, – džiaugėsi E. Šimkienė.

 Splius archyvas

__ Rėmėjai
__ Informacija