Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Skulptūrų pleneras KONTRAPUNKTAS 5
__ Apie

2008 metų metalo laužo skulptūrų pleneras KONTRAPUNKTAS5

Rugsėjo 12 d. 16 val. metalo laužo skulptūrų plenero KONTRAPUNKTAS ‘5 parodos atidarymas Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.
Penktą kartą Šiaulių dailės galerijos rengiamame unikaliame metalo laužo skulptūrų plenere KONTRAPUNKTAS dalyvaus profesionalūs Šiaulių menininkai. Plenero metu sukurtos skulptūros vėliau bus integruojamos į Didždvario parko teritoriją. Metalo laužo skulptūrų pleneras „Kontrapunktas“ – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje
Metalo laužo skulptūrų pleneras „Kontrapunktas“ buvo pripažintas vienu įdomiausiu Šiaulių dienų renginiu (tai išryškėjo iš Šiaulių miesto savivaldybės parengtos anketos apie miesto kultūros renginius).
Penktą kartą rengiamame metalo laužo skulptūrų plenere KONTRAPUNKTAS dalyvaus šie profesionalūs Šiaulių menininkai: Petras Rakštikas, Vidmantas Zarėka, Jonas Vaitkevičius, Sigitas Prancuitis, Virginijus Kinčinaitis, Valdemaras Barakauskas, Kornelijus Užuotas, Kazimieras Bimba. Projekto kuratorius: Virginijus Kinčinaitis.

Paroda veiks iki šių metų spalio 20 d. Didždvario parke (šalia Zubovų rūmų).

__ Programa
__ Fotogalerija
__ Organizatoriai

Šiaulių dailės galerija
__ Atsiliepimai

Metalo laužo atliekos - parodoje
Eva JAGMINAITĖ
ŠIAULIAI plius (2008-10-03 Nr. 228)

Nenustebkit - nuostabūs meno kūriniai gali gimti ne tik iš dailiai nušlifuoto granito ar kruopščiai supintų vytelių, bet ir iš... šiukšlių. Neįtikėtina? Tuo galite įsitikinti patys, užsukę per Šiaulių dienas į Didždvario parko teritoriją. Čia nuo ketvirtadienio vyksta jau penktasis metalo laužo skulptūrų pleneras "Kontrapunktas'5".

Didždvario parke jau galima pamatyti trečiadienį metalo laužo supirktuvėje besidarbavusių aštuonių profesionalių menininkų kūrinius. Skulptūrų tematika įvairi: vieni menininkai norėjo savo darbuose pašiepti artėjančius rinkimus, kiti - atkreipti dėmesį į socialines ir globalines problemas, dar kiti stengėsi ekspresyviai aplinkai suteikti sakrališkumo. Štai plenero dalyvis Kazys Bimba, norėdamas sukurti ramesnę skulptūrą, iš metalo laužo sukūrė angelą.

"Kontrapunktas'5" pirmiausia skiriamas nuolat bėgantiems, savo rūpesčiuose paskendusiems ir gatvėmis skubantiems žmonėms. Tiems, kurie neturi laiko lankytis parodose, tačiau nėra nutolę nuo meno.

Pernai per Šiaulių dienas vykęs metalo laužo pleneras pripažintas vienu įdomiausių miesto gimtadienio renginių. Tiesa, atgarsių sulaukta įvairių. Vieni žavėjosi skulptūrų paprastumu, kiti siūlė tokį "meną" kuo skubiau vežti atgal į sąvartyną. Tačiau, anot plenero rengėjų, toks menas provokuoja žmones kitaip pažvelgti į įprastus dalykus, metalo lauže priverčia įžvelgti ne tik kilogramais skaičiuojamą ir skirstomą metalo laužą, bet ir kūrybiškai žaismingas formas, netikėtus pavidalus, neįsivaizduojamas kompozicijas.

Plenero kuratorius Virginijus Kinčinaitis pabrėžia ne vien projekto meninę vertę, bet ir primena, kad plenero akcentas - jo ekologinė prasmė. Anot V. Kinčinaičio, senų metalo laužo atliekų panaudojimas naujoms skulptūroms sukūrti yra simboliškai įdomus, mat įvykdoma bevertės atliekos transformacija į vertingą ir brangų meno kūrinį. Taip siekiama paskatinti miesto bendruomenę, o ypač jaunimą, kitaip pažvelgti į atliekų panaudojimo galimybes.

"Kontrapunktas'5" kol kas vienintelis tokio pobūdžio renginys mūsų šalyje.

__ Rėmėjai

Šiaulių miesto menininkų metalo laužo skulptūrų plenero KONTRAPUNKTAS projektą remia: Šiaulių miesto savivaldybė, UAB „Vygarsta“, UAB „Serpentinas“.

__ Informacija