Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS 2008
__ Apie
Mielieji vaikai ir jų tėveliai, artėja išsvajota vasara, o su ja – įdomybių, nuotykių ir naujų įspūdžių nuojauta. Vasaros linksmybės atkeliauja ir į meno pasaulį. Šiaulių dailės galerija tęsia edukacinių programų ciklą vaikams ir jaunimui MENOPOLIS. Primename, kad tai - netradicinė garsių menininkų ir vaikų kūrybinio bendradarbiavimo erdvė, kurioje profesionalių menininkų ir lektorių vedamos paskaitos ir užsiėmimai formuoja savitą vaikų saviraišką, padeda jiems naujai atrasti savo kūrybines galias. 2008 m. birželio 10 - 18 dienomis galerijoje vyks projekto MENOPOLIS kūrybinė vasaros stovyklėlė, kur vaikai kviečiami įdomiai ir netradiciškai praleisti savo laiką galerijos erdvėse. Vyks įvairūs teminiai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalūs Šiaulių bei Vilniaus miesto menininkai. Galima pasirinkti kurį nors vieną, keletą ar net visus penkis kūrybinių užsiėmimų. Kiekvieno užsiėmimo trukmė 2 – 3 valandos, jie vyks Šiaulių dailės galerijoje. Vaikams bus suteiktos kūrybos priemonės.
 
MENOPOLIO vasaros stovyklėlės užsiėmimai nemokami, tačiau reikalinga išankstinė registracija, nes vietų skaičius yra ribotas. Dėl išsamesnės informacijos ir edukacinių užsiėmimų laiko registruotis Šiaulių dailės galerijoje tel. 841 521161 arba el. paštu: galerija@splius.lt.
 
Kontaktiniai asmenys:  Jurga Sutkutė, tel. 521161, mob. 868254202
  
 
__ Programa
Projekto MENOPOLIS kūrybinės vasaros stovyklėlės užsiėmimai:
 Birželio 10 d., 11 val. TAPYBINĖ AKCIJA.  Vaikai išbandys didelių formatų eksperimentinę tapybą.
Vadovas - tapytojas Ugnius Ratnikas (Šiauliai).
 Birželio 11 d., 11 val.  GIPSINĖS FANTAZIJOS.  Vaikai kurs netradicines skulptūras iš gipso.
Vadovas - skulptorius Jonas Vaitkevičius (Šiauliai).
 Birželio 12 d., 11 val. SPALVINGOS VAIŠĖS. Keramikos bei stiklo dekoravimas įvairiomis netradicinėmis medžiagomis.
Vadovė - menininkė Rasa Grebenkovaitė (Šiauliai).
 Birželio 17 d., 11 val. ANIMACIJA GYVAI. Vaikai išbandys vieną iš animacijos kūrimo būdų bei patys taps filmuko herojais.
Vadovas - video menininkas Virginijus Malčius (Vilnius).
 Birželio 18 d., 11 val. FOTOGRAFIJA IŠ RŪSIO . Puiki galimybė susipažinti kaip gimsta tradicinė fotografija. Vadovas - fotomenininkas Andrius Grigalaitis (Šiauliai).
__ Fotogalerija
__ Organizatoriai

Šiaulių dailės galerija

__ Atsiliepimai
Vaikai tapo animacinių filmų herojais
ŠIAULIAI plius. 2008-06-20 Nr. 213
Jolanta ŠIDLAUSKIENĖ
Jau antrus metus iš eilės Šiaulių dailės galerija tęsia edukacinių programų ciklą vaikams ir jaunimui "Menopolis". Porą savaičių vaikai buvo kviečiami į kūrybinę vasaros stovyklėlę, kur jie įdomiai ir netradiciškai leido laisvalaikį - tapė didelio formato paveikslus, kūrė skulptūras iš gipso, dekoravo indus, patys tapo animacinių filmų herojais ir išvydo, kaip gimsta fotografija.

Augina savo auditoriją

Šiemet projekte "Menopolis" dalyvauti panoro didesnis būrys vaikų nei pernai, tačiau galimybės visus norinčius priimti buvo ribotos. Penkis užsiėmimus 35-iem moksleiviam vedė profesionalūs įvairių sričių menininkai. Šiauliečiai ar tik į Šiaulius pasisvečiuoti atvykę projekto dalyviai išbandė save netradicinėse meno srityse. Organizatorius džiugina, kad į užsiėmimus atėjo ir pernai Dailės galerijoje kūrybines mintis liejusių vaikų dalis. Jie galėjo palyginti šiųmečius ir praėjusių metų užsiėmimus.

"Pastebėjome, kad jaunimo požiūris į šiuolaikinį meną jau būna susiformavęs. Dažniausiai poreikio lankyti meno galerijas jaunuoliai nejaučia. Vaikus orientuoti į meną reikėtų nuo mažų dienų. Organizuodami kūrybines vasaros stovyklėles, siekiame sudominti ir pritraukti į galeriją mažuosius lankytojus. Taip po truputį užauginsime savo auditoriją", - projekto tikslą įvardija Šiaulių dailės galerijos vyresnioji specialistė Jurga Sutkutė.

Šiemet vaikai tęsė animacijos kūrimo mokslus. Pernai animaciniai personažai buvo kuriami iš plastilino, o dabar herojais tapo daiktai ir patys vaikai. Jie kūrė plaktuko, teptukų, pieštukų kelionę, šaliko ir kailinės kepurės istoriją. Vaikai galvojo scenarijų, filmavo "stop kadro" principu, o vėliau patys tapo filmuko herojais. Iš pradžių šėliojančius, šokinėjančius, dėžes svaidančius ir skėčiais bei šalmais apsiginklavusius projekto dalyvius fotografavo užsiėmimo vadovas Virginijus Malčius, po to šią veiklą sėkmingai perėmė patys vaikai.

Su vaikais dirbti lengva

Užsiėmimui "Animacija gyvai" vadovavęs Šiauliuose gimęs videomenininkas V. Malčius šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Jis - ne vieno meninio konkurso, festivalio dalyvis, alternatyvaus videomeno kūrėjas. V. Malčius - nuolatinis multimedijos meno festivalio "Enter", modernaus meno festivalio "Virus" dalyvis.

"Su vaikais lengva dirbti. Animacija - tai žaidimas, o kai kuria vaikai, tereikia įsijungti į jų žaidimą. Jiems tokių idėjų gimsta! Ir dažniausiai tada, kai juos palieki vienus - ramybėje. Su suaugusiaisiais būna sunkiau. Šie taip lengvai neatsipalaiduoja ir neįsijaučia", - sako videomenininkas V. Malčius.

Per kelias valandas trukusią "Animaciją gyvai" buvo užfiksuota per 300 kadrų, kuriuos vadovas sumontavo, o įrašus projekto dalyviai galėjo jau kitą dieną pasiimti atminčiai.

Antrą kartą "Menopolyje" dalyvaujanti penktokė Aušrinė, atvykusi iš Dainavos (Ukmergės raj.), tvirtino, kad didžiausią įspūdį paliko animacijos kūrimas. Dailės būrelį lankanti "Juventos" pagrindinės mokyklos trečiokė Ieva į kūrybinę vasaros stovyklėlę atėjo taip pat antrąkart. Žinodama, kad "Menopolis" vyks ir šiemet, skubėjo užsiregistruoti. Mergaitės mielai lanko parodas. Didelį įspūdį joms paliko gausi alytiškio Andriaus Janušonio skulptūrų paroda "Darbai". Ji Dailės galerijoje vyks iki rugpjūčio vidurio. Pirmame aukšte galima išvysti šiaulietės dailininkės Vitos Žabarauskaitės pastelės darbų.

Žavėjo netradicinis menas

Paskutinę projekto "Menopolis" dieną dalyviai drauge su šiauliečiu fotomenininku Andriumi Gabrielaičiu, "Enter" festivalio laureatu, rūsyje įminė fotografijos atsiradimo paslaptį. Užsiėmimas "Fotografija iš rūsio" blausios raudonos šviesos apšviestoje fotolaboratorijoje užsitęsė net ilgiau, nei buvo planuota. Vaikai entuziastingai kūrė savo rankų ir juos identifikuojančio daikto - akinių, auskarų, raktų - atvaizdus ant didelių fotopopieriaus lakštų, po to nuotraukas ryškino, naudodami ryškalus ir fiksatorių.

Kūrybinės vasaros virtuvės dalyviai pasiūlė idėjų jau kitiems metams. Jiems ypač patiko šiuolaikinio meno sritys, pageidavo medžio skulptūros, dar daugiau videomeno užsiėmimų. "Menopolio" organizatoriai tikina, kad kitąmet stengsis vaikų pasiūlymus įgyvendinti, pakviesti netradicinio meno kūrėjų.

Pernai "Menopolis" sulaukė didesnio finansavimo iš būrio rėmėjų. Šiemet projektą parėmė tik Šiaulių miesto savivaldybė.

__ Rėmėjai
Projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė
__ Informacija