Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Medijų meno festivalis ENTER'2
__ Apie

Dienraštis ŠIAULIŲ KRAŠTAS apie ENTER2 festivalį
Vita MORKŪNIENĖ
ENTER - multimedijos vardas
Šiaulių kraštas 2004.05.08
Vakar Šiauliuose baigėsi dvi dienas trukęs multimedijos meno festivalis ENTER2. Jį rengia Šiaulių dailės galerija ir VŠĮ kino ir kultūros centras "Saulė". Apie naujausias šiuolaikinio meno formas propaguojantį festivalį kalbamės su vienu šio renginio sumanytoju ir organizatoriumi Šiaulių dailės galerijos direktoriaus pavaduotoju dailėtyrininku Virginijumi KINČINAIČIU.
Nežinantiems
- Pastaraisiais metais konservatyvesnių pažiūrų meno gerbėją iš nusistovėjusių vėžių ir supratimo verčia vis nauji meno reiškiniai ir terminai: dar ką tik įtariai žiūrėjome į videomeno apraiškassvarstėme, ar tikras dalykaskompiuterinė grafika, kraipėme galvas, klausydamiesi elektroninės muzikos. Dabar vėl - multimedijos menas. Paaiškinkite tiems, kurie dar nežino: kas tai yra ir iš kur tai atsirado?
- Prieš keletą metų apsižiūrėjome, kad Šiauliuose labai trūksta informacijos apie šiuolaikines meno formas, ypač apie videomeną, kuris tuo metu Lietuvoje jau buvo populiarus, mūsų menininkai jau skynė laurus tarptautiniuose meno festivaliuose.
Užmezgėme ryšius su aktyviausiais iš Šiaulių kilusiais Vilniaus videomenininkais Gintaru Šepučiu, Alvydu Lukiu - dabar jau profesoriumi, Dailės akademijos Media menų katedros vedėju, kino kritike Sonata Žalnieravičiūte ir pradėjome kasmetinį renginį, kuris vadinosi "Videovariacijos".
Pristatydavome geriausius pasaulinius šio meno pavyzdžius, supažindindavome šiauliečius su geriausiais Dailės akademijos studentų ir dėstytojų darbais ir vietinių menininkų eksperimentais. Kvietėmės lektorius. Per tuos metus atsirado stiprių vietinių videomenininkų, pasklido informacija, Šiaulių universitete įsteigta audiovizualinių menų specialybė.
Dabar viskas atrodo paprasta ir suprantama, tada stumti šią meno šaką buvo sunku: jautėme nepasitikėjimą, priešiškumą, ignoravimą.
Prieš porą metų supratome į jaunų menininkų ir žiūrovų akiratį reikia įtraukti ir kompiuterius, ir visas skaitmenines technologijas. Tų technologijų sąveikoje atsiranda įdomūs kūrybiniai rezultatai. 
Bene įdomiausia festivalio dalis - šiauliečių menininkų video- ir kompiuterinio meno konkursinė peržiūra, kurioje dalyvavo daug aktyvių jaunų žmonių, pradedant gimnazistais, baigiant menininkais studentais. Pamatėme kontekstą, tą aktualią aplinką, kurioje gyvena mūsų jaunimas.
Tai svarbu, nes jaunimas po keliolika valandų per parą sėdi prie kompiuterio, sudeda į kompiuterį ne tik savo vaizduotę, bet ir paskutinius pinigus, tačiau dažnai net nepagalvoja, kad daro kažką svarbaus, kad kuria meną, ugdo kūrybiškumą. Jie sėdi prie kompiuterio, nes iš tikrųjų jie niekam nerūpi. Šitaip jie bėga nuo realybės neįdomios, nuobodžios. Manau, kad būtinai reikia tą veiklą pakelti iki meninės kūrybos sampratos.
- Jaunas festivalis, jauna jo auditorija - ir kūrėjų, ir žiūrovų.
- Mes tikrai nesiorientuojame į vyresnę auditoriją - mes jos jau nebeperauklėsime. Mes tiesiog formuojame naują auditoriją ir naujus menininkus - todėl tai yra visai netikėta ir nestandartiška publika.
- Kokia multimedijos meno ateitis?
Multimedijos tikrai neturi jokios praeities. Čia reikia gyventi ateities vizijomis ir patiems tą ateitį kurti.

__ Programa

Ketvirtadienis, gegužės 6 d.

Kinoteatras “Laikas”

16.00 Festivalio atidarymas

MEDIJOS MENO KŪRINIŲ PERŽIŪRA

Tema: CTRL/SPACE/ Kontrolės visuomenė, vojerizmas, sekimas, etc.

Tarptautinio ZKM /Karlsruhe meno ir medijos centro festivalio programa.

 

Šiaulių dailės galerija

19.00 Projekto MENO BAZĖ pristatymas.

Multimedia eksperimentai, muzika, teorija, vizualus menas.

Arnas Palubinskis, TikrasTigras, Fingus, Esemble SP, Shnaresys, Virgis Malčius,

Augustinas Taralis, Andrius Rachmatovas, e.g.o. (Enriko Glerean).

 

Penktadienis, gegužės 7 d.

 Kinoteatras “Laikas”

14.00 VDA fotografijos ir medijos meno katedros studentų kūrybos programa (Kuratorius A. Lukys).

 15.00 Šiaulių miesto menininkų skaitmeninio ir video meno programa.

 16.00 MEDIJOS MENO KŪRINIŲ PERŽIŪRA

Tema: DIRBTINIS GYVENIMAS / Robotai, cyber-sex, nanobitai, fiktyvūs scenarijai, etc.

Tarptautinio ZKM /Karlsruhe meno ir medijos centro festivalio programa.

Šiaulių dailės galerija

22.00 ENTER2 PARTY. Elektroplayz:

Maniax (scoopoly), Deneez (one ear stereo), Noid (pelkės), Brazdžionis (suncity).

/vj, dj, baras, Ars Electronica screening/. Live: Puka /Paulius Arlauskas/. Video: (scoopoly).

Įėjimas 12 lt., su skrajute 10 lt. 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai

Šiaulių dailės galerija, VšĮ kino ir kultūros centras “Saulė”

__ Atsiliepimai
__ Rėmėjai

Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ kino ir kultūros centras “Saulė”, ZKM, UAB “ELSIS biuro sistemos”, “Šiaulių kraštas”, Šiaulių regiono televizija SPLIUS, UAB „Polispektras”.

__ Informacija