Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Skulptūrų pleneras KONTRAPUNKTAS 3
__ Apie

Jau trečią kartą rengiamame unikaliame metalo laužo skulptūrų plenere KONTRAPUNKTAS 3 dalyvauja Šiaulių miesto, Lietuvos ir Latvijos menininkai. Keleta savaičių jų kūrybinėmis erdvėmis ir dirbtuvėmis virto metalo laužo supirktuvė (UAB VYGARSTA). Ten buvo sukurtos skulptūros iš metalo laužo, o Šiaulių miesto dienų metu bus atidaryta plenero metu sukurtų objektų paroda Zubovų rūmų kieme. Dalis skulptūrų bus eksponuojama Šiaulių dailės galerijoje. Toks projektas miesto visuomenei pristato meno atvirumo ir įvairovės galimybes, kai kūrejai, keisdami savo kūrybos vietas ir įprastas medžiagas, sukuria unikalius meno kūrinius, kurie vėliau integruojami į atviras miesto erdves. Metalo laužo skulptūrų pleneras KONTRAPUNKTAS 3 – vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje.

Plenero dalyviai: Viktoras Binkis, Rimvydas Pupelis, Ričardas Bielskis, Kornelijus Užuotas,

Dalvytis Udrys, Jonas Vaitkevičius, Svajūnas Udrys, Virginijus Kinčinaitis, Diana Lukjanska.

__ Programa
__ Fotogalerija
__ Organizatoriai
__ Atsiliepimai

Trečią kartą Šiauliuose surengtas unikalus dvi savaites trukęs metalo laužo skulptūrų pleneras „Kontrapunktas-3“. Jame sukurtų objektų parodą aštuoni menininkai iš Lietuvos ir Latvijos dovanojo Šiaulių miestui 770-ojo gimtadienio proga. Savaitgalį darbus iš metalo laužo buvo galima apžiūrėti Zubovų rūmų kieme.

Kūrybinėmis menininkų — plenero dalyvių erdvėmis ir dirbtuvėmis virto metalo laužo supirktuvė. „Kontrapunktas-3“ miesto visuomenei pristatė meno atvirumo ir įvairovės galimybes, kai kūrėjai, keisdami savo kūrybos vietas ir įprastas medžiagas, sukuria unikalius meno kūrinius, kurie vėliau integruojami į atviras miesto erdves.

Plenero organizatorius — Šiaulių dailės galerija. Jos direktoriaus pavaduotojas ir vienas iš „Kontrapunkto-3“ dalyvių Virginijus Kinčinaitis nuoširdžiai dėkojo žmogui, be kurio pagalbos skulptūros nebūtų „gimusios“: „Menininkai supirktuvėje atrinko jų idėjas atitinkančias medžiagas. Tam, kad sumanymai virstų metalo skulptūromis mums reikėjo suvirintojo pagalbos. Džiugu, kad čia padėjo mano brolis, Valdemaras Kinčinaitis“.

Užpernai per Šiaulių dienas įvykęs pirmasis „Kontrapunktas“ buvo pripažintas įdomiausiu miesto renginiu. Metalo laužo skulptūrų pleneras — vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Daugelis kultūrinių ir meninių renginių vykdomi uždarose salės ir dažniausiai sulaukia tik specifinio siauro rato žmonių dėmesio. Metalo laužo skulptūroms neliko abejingas ne vienas jas matęs miestietis ar Šiaulių svečias: jie džiaugėsi ir piktinosi, pritarė arba prieštaravo. Lankytojai mielai fotografavosi, užlipę ant skulptūrų, ir jomis grojo, jei menininkų buvo paliktos judančios detalės.

Plenero rezultatais ypač džiaugėsi jo dalyviai. Pirmą kartą į tokią originalią kūrybą pasinėręs tapytojas ir fotografas iš Vilniaus Viktoras Binkis (rašytojo Kazio Binkio anūkas) neslėpė susižavėjimo: „Kurdamas iš metalo stengiausi paisyti tapybinius ir kompozicinius reikalavimus, todėl mano skulptūra — labai spalvinga ir proporcinga. Dirbti man naujoje srityje buvo be galo įdomu, labai norėčiau pakartoti tokį eksperimentą ir ateityje“.

Iš Rokiškio rajono į Šiaulių plenerą atvykęs tapytojas ir grafikas Rimvydas Pupelis sukūrė skulptūrą „Oro baletas“. Ja kiekvienas lankytojas gali groti. Pirmą kartą su metalu dirbęs menininkas liko patenkintas savo rezultatu ir džiaugėsi šauniu plenero sumanymu priversti atgyti nereikalingo metalo gabalus.

Šiaulių krašto archyvas

 

__ Rėmėjai
__ Informacija