Buvę Virus Enter Kontrapunktas Menopolis Naujausios tendencijos Kiti  

__ Pavadinimas
Edukacinė programa vaikams ir jaunimui MENOPOLIS 2007
__ Apie
VASARA SU MENOPOLIU
Mieli mokytojai ir vaikai, artėja išsvajota vasara, o su ja – įdomybių, nuotykių ir naujų įspūdžių nuojauta. Vasaros linksmybės atkeliauja ir į meno pasaulį. Šiaulių dailės galerija tęsia edukacinių programų ciklą vaikams ir jaunimui MENOPOLIS. Primename, kad tai - netradicinė garsių menininkų ir vaikų kūrybinio bendradarbiavimo erdvė, kurioje profesionalių menininkų ir lektorių vedamos paskaitos ir užsiėmimai formuoja savitą vaikų saviraišką, padeda jiems naujai atrasti savo kūrybines galias.
2007 m. birželio 4 - 15 dienomis galerijoje pirmą kartą vyks projekto MENOPOLIS kūrybinė vasaros stovyklėlė, kur vaikai kviečiami įdomiai ir netradiciškai praleisti savo laiką galerijos erdvėse. Vyks įvairūs teminiai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalūs Šiaulių miesto ir Estijos menininkai. Galima pasirinkti kurį nors vieną, keletą ar net visus dešimt kūrybinių užsiėmimų. Kiekvieno užsiėmimo trukmė 2 – 3 valandos, jie vyks Šiaulių dailės galerijoje. Vaikams bus suteiktos kūrybos priemonės.
MENOPOLIO vasaros stovyklėlės užsiėmimai nemokami, tačiau reikalinga išankstinė registracija, nes vietų skaičius yra ribotas. Dėl išsamesnės informacijos ir edukacinių užsiėmimų laiko registruotis Šiaulių dailės galerijoje tel. 841 521161 arba el. paštu: galerija@splius.lt.
__ Programa

Projekto MENOPOLIS kūrybinės vasaros stovyklėlės užsiėmimai:

● Birželio 4 d., 11 val. KINO ANIMACIJOS PRADMENYS.Vaikai išbandys vieną seniausių animacijos kūrimo būdų - deformuoti kino juostą  įvairiomis priemonėmis (vad. Tomas Andrijauskas).

● Birželio 5 d., 11 val. EKSKURSIJA Į MENININKO DIRBTUVĘ. Vaikai apsilankys menininko dirbtuvėje, susipažins su jo kūryba, iš arti pamatys kaip gimsta meno kūriniai. (dailininkas Sigitas Prancuitis).

 ● Birželio 6 d., 11 val. RŪBAS KITAIP. Mėgstamo rūbo dekoravimas trafaretų pagalba ir įvairiomis tekstilės technikomis (vad. Žaneta Jasaitytė).

● Birželio 7 d., 11 val. TAVO MĖGSTAMIAUSIAS DAIKTAS. Keramikos bei stiklo dekoravimas įvairiomis netradicinėmis medžiagomis (vad. Rasa Grebenkovaitė).

● Birželio 8 d., 11 val. MENO VIRTUVĖ . Didelių formatų eksperimentinė tapyba natūraliomis medžiagomis (vad. Ugnius Ratnikas).

● Birželio 11 d., 11 val. LIPDYTA ANIMACIJA. Animacinių herojų lipdymas iš plastilino ir filmo kūrimas stop kadro principu (vad. Viktoras Gundajevas).

● Birželio 12 d., 12 val. VASAROS PLENERAS SU MENININKU. Menininkas Tônis Laanemaa iš Estijos pristatys anglų firmos Darwent pieštukus ir praves piešimo užsiėmimą. 

● Birželio 13 d., 11 val. MENININKO KEPYKLĖLĖ. Eksperimentinis pleneras su menininku dirbant netradicinėmis dailės priemonėmis (vad. Voldemaras Barakauskas).

Birželio 14 d., 11 val. INDIVIDUALUS DARBAS - BENDRAS REZULTATAS ("Skruzdėlyno metodas").

Kiekvienas vaikas individualiai kurs būsimo bendro darbo fragmentą, kurio galutinį rezultatą bus galima pamatyti tik visiems atlikus savo užduotis ir sujungus dekoruotus lapus. (vad. Edita Zarėkienė).

● Birželio 15 d., 11 val. GRAFIKA KITAIP.   Marškinėlių dekoro kūrimas šilkografijos technika (vad. Deimantė Kondrotaitė).

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Atsiliepimai

Šiaulių vaikus piešti mokė įžymus estų dailininkas

Ričardas JAKUTIS

Dvi savaites Šiaulių dailės galerijoje vykusioje vaikams ir jaunimui skirtoje edukacinėje programoje "Menopolis" dailės paslapčių jaunuosius šiauliečius drauge su kitais žinomais menininkais mokė ir svečias iš Estijos, populiarios Estijoje dailininkų grupės "ANK" narys Tonis Laanemaa.

Dar besimokydamas anuomečio Talino dailės instituto 1-ajame kurse jaunasis menininkas buvo išrinktas studentų mokslinės draugijos pirmininku. Draugija užmezgė ryšius su Lietuvos ir Latvijos menininkais. Nuo tada Tonį Laanemaa su mūsų šalimi sieja glaudūs ryšiai. Tiesa, jis dažniausiai bendraudavo su Vilniaus ir Kauno dailės kūrėjais, o Šiauliuose lankėsi pirmą kartą.

Grafiką pasirinkęs menininkas didžiuojasi, kad jo mokytojai buvo dar ta senoji, studijas Paryžiuje baigusi Estijos dailės korifėjų karta. Kaip Lietuvoje arsininkai susijungė į grupę "ARS", taip Estijoje prancūzų mokyklos sekėjai susibūrė į "ANK".

Glaudžiausi Tonio Laanemaa ryšiai su Šiaulių universiteto dailės galerija, mat joje yra dailės parduotuvėlė, o estų dailininko vienas iš rūpesčių, kad dailininkai kurdami naudotų kokybiškas medžiagas. Ši Šiaulių galerija ir tarpininkavo, kad estų dailininkas dalyvautų programoje "Menopolis". Tad Šiauliuose Tonis Laanemaa pristatė vienos firmos pieštukus, drauge pasidalijo sava piešėjo patirtimi, mokė piešti kitus ir pats pademonstravo savo gebėjimus. Per 25 minutes iš natūros gimė puikus portretas.

Tonio Laanemaa atžalos irgi pasirinko menininkų kelią: sūnus – dizaineris, duktė – grafikė. Daug su jaunimu bendraujantis dailininkas apie šiandieninių jaunųjų menininkų kūrybą kalba optimistiškai: viskas vyksta taip, kaip ir turi vykti.

 

__ Rėmėjai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondas, Šiaulių miesto savivaldybė.

__ Informacija
Kontaktiniai asmenys:  
Jurga Sutkutė, tel. 521161, mob. 868254202,
Ernesta Šimkienė, tel. 521161, mob. 8682 62232.