Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Meninių skulptūrinės plastikos akcentų pleneras-konkursas (NE)ATRASTI ŠIAULIAI
__ Apie

MENINIŲ AKCENTŲ PLENERAS-KONKURSAS „(NE)ATRASTI ŠIAULIAI“ 

Konkurso iniciatorius Šiaulių miesto savivaldybė ir konkurso organizatorius Šiaulių dailės galerija skelbia meninių skulptūrinės plastikos akcentų plenerą-konkursą (NE)ATRASTI ŠIAULIAI (toliau – Konkursas), skirtą Šiaulių miesto viešosioms erdvėms ir 780-ajam miesto jubiliejui.

Konkurso tikslas – sukurti ir įgyvendinti meninius skulptūrinės plastikos akcentus, kuriančius ir pabrėžiančius unikalų miesto įvaizdį. Šiemet pasirinktos dvi didelės temos –  Pirmojo Šiaulių miesto diplomuoto dailininko Gerardo Bagdonavičiaus gyvenimo ir kūrybinės atminties įprasminimas ir Šiaulių miesto istorinės atminties atspindėjimas ir įprasminimas

Konkurse gali dalyvauti autoriai, galintys parengti meninio skulptūrinės plastikos akcento sukūrimo projektą ir jį pilnai įgyvendinti medžiagoje. Meninis akcentas turi būti originalus, svarbu estetinė ir vizualinė kūrinio kokybė.

Projektai ir paraiškos konkursui siunčiami nuo 2016 m. balandžio 19 d. iki birželio 17 d. Vertinimo komisijos posėdis vyks 2016 m. birželio 22 d. 13 val. Šiaulių dailės galerijoje. Autorius turi realizuoti meninio akcento pastatymą iš jam skirtų lėšų projektui įgyvendinti iki 2016 m. rugsėjo 1 d.      

Meninių akcentų projektus vertins Šiaulių dailės galerijos direktoriaus įsakymu sudaryta projektų vertinimo komisija (toliau – Komisija), kurioje narių teisėmis dalyvaus Dailininkų, Architektų ir Dizainerių sąjungų nariai, Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos bei Kultūros skyrių,  Šiaulių dailės galerijos atstovai.

Meninių skulptūrinės plastikos akcentų plenero-konkurso „(Ne)atrasti Šiauliai“ NUOSTATAI >>>

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai

Baigėsi meninių akcentų kūrimo pleneras: miestą puoš „Penzeliukas“

Etaplius.lt archyvas

Šiemet Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija jau trečią kartą pakvietė menininkus dalyvauti meninių akcentų kūrimo plenere. Tai puiki galimybė Šiauliams vėl praturtėti vertingais ir atraktyviais meno kūriniais.

2014 m. pirmame plenere daugiausiai vertinimo balų surinko Gintauto Lukošaičio skulptūrinė kompozicija „Stipruolis Nosys“. Antrą vietą pelnė nuotaikinga Martyno Gaubo skulptūra „Mano batai“. Trečia buvo Redos Uogintienės skulptūrinė kompozicija „Angelų lietus“. Pernai daugiausiai komisijos narių balų surinko Gintauto Lukošaičio „Verksmas“, sulaukęs nemažai diskusijų ir skandalų.

Šiais metais plenero „(Ne)at­ras­ti Šiau­liai“  prioritetu buvo paskelbtas pirmojo Šiaulių miesto diplomuoto dailininko Gerardo Bagdonavičiaus gyvenimo ir kūrybinės atminties įprasminimas (2016-ieji yra G. Bagdonavičiaus 115-osios gimimo ir 30-osios mirties metinės) bei Šiaulių miesto istorinės atminties atspindėjimas ir įprasminimas (miesto istorija, žmonės, įvykiai, simboliai, faktai, legendos ir t. t.). Konkursui buvo peteikti keturiolika pasiūlymų iš Kauno, Birštono, Telšių, Panevėžio ir Šiaulių miesto menininkų. Projektai buvo labai įvairūs – nuo provokatyvių meninių akcijų iki santūrių memorialinių akcentų.

Labiausiai konkurso sąlygas ir kriterijus atitiko panevėžiečio skulptoriaus Vytauto Tallat-Klepšos, VDA Telšių fakulteto auklėtinių Neringos Pučkoriūtės ir Ievos Sadauskaitės bei Martyno Gaubo meniniai sprendimai. Daugiausiai komisijos balų surinko kūrybiškiausiai istorinės atminties įamžinimą ir meninį atraktyvumą suderinusi Martyno Gaubo skulptūra, skirta Gerardo Bagdonavičiaus atminimui. Menininkas pasirinko „penzeliuko“ vaizdinį. Kaip žinoma, tai buvo G. Bagdonavičiaus pravardė.

Naujasis meninis akcentas turėtų būti iš metalo mišinių išlietas žmogaus dydžio teptukas. Brėžiantis iš nerudyjančio, veidrodinio plieno sukurtą dažų pėdsaką, pasviręs ir sukamas, jis turėtų sukurti dinamišką, atraktyvią nuotaiką. Teptuko vikrumo ir žaismingumo simbolika turėtų perteikti šios neramios asmenybės charakterį. Kaip sako idėjos autorius, jo kompozicijoje „svarbus ir veidrodinis penzeliuko pėdsakas (potėpis). G. Bagdonavičius Šiauliuose paliko ryškų pėdsaką. Nepaisant to, jog realybė sparčiai kinta, menininko atminimas lyg šiol yra gyvas. Veidrodis „atmerkia“ akis, net tam kuris eina nuleidęs galvą. Jis parodo dangų“.

Tikimasi šiam kūriniui gauti vietą aikštėje prie P. Višinskio bibliotekos. Juolab kad šioje bibliotekoje yra ir G. Bagdonavičiaus ekslibrisų fondas. Toje pačioje gatvėje rekonstruojamas ir šio žymaus kultūros veikėjo namas.

Komisijai paskelbus laimėtoją, bus toliau derinama vieta skulptūrai su miesto savivaldybės skyriais, menininkas turės kūrybinių rūpesčių visą vasarą. Tikimasi, kad viskas vyks sklandžiai ir jau per Šiaulių miesto gimtadienį galėsime grožėtis nauju, menišku ir prasmingu viešų miesto erdvių akcentu. Ši skulptūra ne tik žadins miestiečių istorinę atmintį, ji turėtų intriguoti ir miesto svečius. Miesto savivaldybė iš privatizavimo fondo pagal miesto kultūros plėtros programą plenerui skyrė 14 000 Eur. Šių lėšų turėtų užtekti šio kūrinio įgyvendinimui, menininko honorarui bei kitoms išlaidoms, susijusiomis su kūrinio pastatymu ir viešinimu.

 

__ Organizatoriai
__ Rėmėjai