Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Trijų Baltijos šalių draugaujančių miestų menininkų simpoziumas ASAMBLIAŽAS
__ Apie

2015 m. rugsėjo 16–18 d. Estijos Pernu mieste vyko trijų draugaujančių Baltijos šalių miestų – Šiaulių, Jelgavos ir Pernu projektai, parodos, dirbtuvės, kurios kasmet rotacijos principu įvyksta viename iš šių  trijų miestų. Šio ilgo kūrybinio bendradarbiavimo procese trijų Baltijos šalių miestų kūrėjai jau įgyvendino įvairius teminius projektus, vyko skirtingų sričių menininkų kūrybos pristatymai kitų šalių žiūrovams. Kiekvieno miesto kūrėjai ir kuratoriai kasmet kviečia įgyvendinti vis kitokį teminį, įvairias meninės raiškos priemones tyrinėjantį ar analizuojantį projektą.

Šių metų simpoziume Pernu mieste menininkų kūrybinis simpoziume ASAMBLIAŽAS dalyvavo po du menininkus iš kiekvieno miesto: muzikantas, kuratorius ir kultūros srities atstovas. Projektas vykdomas nuo 1998 m. ir šiemet surengtas jau 17 kartą. Atvirų kūrybinių dirbtuvių metu vyko muzikinės improvizacijos, buvo kuriama bendra dalyvaujančių menininkų kūrinių ekspozicija. Pernu miesto galerija, skirta asambliažo tematikai, o parodos atidarymo metu, rugsėjo 18 dieną, vyko gyvas bendras muzikantų pasirodymas. Įvairių diskusijų, susitikimų metu su Pernu kultūros ir meno atstovais, taip pat lankantis Pernu miesto kultūros įstaigose vyko patirčių pasidalijimas tiek meno, tiek kultūros administravimo srityse. Simpoziumo metu aktyviai buvo planuojami būsimi bendradarbiavimo projektai, aptartos visų trijų Baltijos šalių Nepriklausomybės paskelbimo 100 metų paminėjimo ir šiai progai skirtų kultūrinių bei meno projektų galimybės 2018 metais.

Simpoziume Šiaulių, o tuo pačiu ir Lietuvos komandą, pristatė Šiaulių dailės galerija - dalyvavo menininkai Vaiva Kovieraitė, Dainius Trumpis, kuratorė Ernesta Šimkienė ir perkusijos muzikantas Gintautas Gascevičius, taip pat Šiaulių miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė. Jelgavos komandą suadrė: menininkai Anda Kalnina, Petra Derkins, kuratorius Maris Brancis, muzikantas Gundars Caune bei įstaigos „Kultūra“ direktorius Mintauts Buškevics. Pernu menininkai: Pusa, Janno Bergmann, kuratorius Alar Raudoja ir muzikantas Indrek Palu.

2016 metais rugsėjo mėnesį bendras trijų Baltijos šalių menininkų projektas vyks Šiauliuose mieste gimtadienio metu.

Paroda ASAMBLIAŽAS Estijos Pernu miesto galerijoje vyks iki 2015 spalio 3 d.       

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai