Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Dailės ir technologijų absolventų kūrybos paroda KODAS – 10
__ Apie

Rugpjūčio 14 d., penktadienį, 16 val. maloniai kviečiame į grupinės Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės ir technologijų absolventų kūrybos (2005 m. laida) parodos KODAS – 10 atidarymą.

2015 m. rugpjūčio 14 d., penktadienį, 16 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai) atidaroma penkių labai skirtingų autorių paroda „Kodas – 10“. Tai Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės ir technologijų absolventų (2005 m. laida) Deimantės Bačiulės (Kondrotaitės), Andriaus Butvilo, Mariaus Naviko, Vidmanto Raugo, Kristinos Šiožinienės (Aleksynaitės) kūrybinės transliacijos pasitelkiant skirtingas meno raiškos technikas. Parodos pavadinimas „Kodas – 10“ pasirinktas neatsitiktinai – penki autoriai susivienijo norėdami paminėti 10 metų universiteto baigimo sukaktį bei pakviesti kolegas, bičiulius, dėstytojus, meno mylėtojus įsivelti į dešimtmečio prisiminimų labirintą.

Parodoje „Kodas – 10“ pristatomi autoriai, kurie ne visi linkę save vadinti dailininkais ar menininkais, tačiau skirtingos patirtys bei meno praktika leidžia suvokti jų jausmų atspindžius nugulančius ant popieriaus ar drobės, tokiu būdu menas ir gebėjimas jį kurti stipriai įsitvirtina pastarųjų gyvenime. Parodoje galima išvysti autorių kūrinius atliktus skirtingomis technikomis, tai tapyba, grafika, skulptūra. Pasitelkiamos tokios išraiškos priemonės kaip grafitas, akvarelė, pastelė, akrilas ir pan. Kiekvienas autorius pasirenka sau artimiausią aplinkos ar vidinės būsenos vaizdavimo priemonę.  „Tapyba man tarsi pasakojimo kūrimas. Kiekvienas paveikslas – išgyvenimas. Todėl darbai labai skirtingi savo energetika. Svarbiausia, kad žiūrovas sustotų prie kūrinio ir stengtųsi iššifruoti ten paslėptą kodą – sakralumą.“ – sako K. Šiožinienė. M. Navikas jau beveik 10 metų dirba su akmeniu. „Mano nuomone, daugelis žmonių akmenį regi tik antkapinių paminklų pavidalu, o aš noriu jiems parodyti, jog akmuo gali būti kasdienybės puošmena ir visai kitokioje aplinkoje. Savo darbuose išskirtinai gražų ir natūralų Lietuvos laukų akmenį jungiu su įvairių spalvų, iš kitų šalių kilusiu, poliruotu ar kitaip apdirbtu granitu. Tai man suteikia palaimą ir galimybę džiaugtis savo kūryba.“ – teigia autorius. V. Raugas savo kūryba siekia atskleisti įvairiapusišką ir netipišką pasaulį bei jo visuomenę. „Šie darbai tarsi žmonės, gyvenantys šių dienų pasaulyje. Vieni jų šiuolaikiški, netgi šokiruojantys, kiti ramūs, tylūs, tarsi žuvys plaukiantys pasroviui. Kiekvienas darbas – skirtinga istorija, turinti ir kurianti savo gyvenimą. Kiekvienas žvelgdamas į šiuos darbus, gali pajausti emocijų vaivorykštę: džiaugsmą, susižavėjimą, euforiją, ramybę, pasitikėjimą, meilę, ilgesį, pyktį, liūdesį, vienatvę, nerimą...“. Preciziškai švarūs, ramūs, nuotaikingi ir gan iliustratyvūs A. Butvilo darbai. Autoriaus teigimu – „Nesu, nei menininkas, nei dailininkas – esu prekių priežiūros vadybininkas, kuris kartais paima pastelės kreidelę į rankas ir ką nors nupaišo ant juodo popieriaus lapo. Mano darbai tai kaltės jausmo „smaugiamo“ vadybininko, netapusio dailininku portretai.“. D. Bačiulės kūryboje dažnai susikerta realistinis ir stilizuotas aplinkos vaizdavimas, o pagrindinė išraiškos priemonė – grafitas. Šioje parodoje autorė pristato kelis, savo idėja stilizuotus, bet gan žemiškus, praktiškus ir „sočius“ darbus. „Kaip žinia, maistas ir valgymas – vienas iš gyvenimo malonumų, tai kodėl to neperkėlus ant popieriaus lapo? Tad kviečiu visus vizualiai „pasmaguriauti“.

Paroda veiks iki rugpjūčio 22 d.

 

 

 

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai