Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Skulptūrų plenero rezultatai VERKIANTI MERGAITĖ, IRKLAI IR SRAIGĖS
__ Apie
Šiemet Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija vėl pakvietė menininkus dalyvauti meninių akcentų kūrimo plenere. Tai puiki galimybė Šiauliams vėl praturtėti vertingais ir atraktyviais meno kūriniais.
2014 metų gegužės mėnesio pradžioje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija pakvietė menininkus dalyvauti pirmame meninių akcentų kūrimo plenere. Šiuo pleneru buvo siekiama įgyvendinti meninius skulptūrinės plastikos akcentus, kuriančius unikalų miesto įvaizdį ir jaukią gyvenamąją aplinką.
Plenero vertinimo komisija, kurią sudarė Šiaulių dailės galerijos, kūrybinių sąjungų ir miesto savivaldybės atstovai, sulaukė septyniolika konkurso sąlygas atitikusių kūrybinių pasiūlymų. Įvairioms miesto erdvėms pritaikytus skulptūrinius objektų projektus pasiūlė žinomi miesto menininkai Gintautas Lukošaitis, Reda Uogintienė, Kazys Bimba, Martynas Gaubas ir kt.
Daugiausiai vertinimo balų surinko Gintauto Lukošaičio skulptūrinė kompozicija “Stipruolis Nosys”. Į antrą vietą pateko nuotaikinga Martyno Gaubo skulptūra „Mano batai“. Trečia buvo Redos Uogintienės skulptūrinė kompozicija “Angelų lietus”. Šios skulptūros įprasmino ir papuošė miesto erdves, tapo miesto savasties dalimi. Nauji skulptūriniai miesto herojai ir simboliai labai greitai tapo traukos objektais ir miestiečiams ir svečiams, įsitvirtino miesto gyventojų sąmonėje, paplito vaizdų pavidalu po platų pasaulį.
Po tokios projekto sėkmės, Šiaulių miesto savivaldybėje buvo nuspręsta šį plenerą pratęsti ir 2015 metų vasarą. Šiais metais konkursui buvo pateiktas dvidešimt vienas meninis projektas. Kaip ir pernai, birželio 3 d. konkurso vertinimo komisija pateiktus kūrinius Šiaulių dailės galerijoje vertino vadovaudamasi šiais vertinimo kriterijais: meninė vertė ir profesionalumas; suderinamumas su gamtine, urbanistine ir architektūrine aplinka; formos ir turinio dermė; originalumas, savitumas, atraktyvumas; miesto istorijos atspindėjimas.
Menininkai iš Šiaulių, Kauno, Panevėžio ir Telšių miestų pasiūlė meniškai ir konceptualiai labai įvairius skulptūrinių objektų proojektus – nuo žaidybinių, interaktyvių iki klasikinės skulptūros pavyzdžių. Daugiausiai autorių buvo iš Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto. Skulptūros, juvelyrikos ir kitų specialybių studentai pateikė visą rinkinį žaismingų, paslaptingų ar utopinių projektų. Tačiau ir šį kartą nugalėjo patirtis ir profesionalumas. Išskirti ir teigiamai įvertinti buvo Redos Uogintienės skulptūrinis reljefas „Fosilijos“, dizainerio Viliaus Purono ir skulptoriaus Vytauto Talat-Kelpšos vieno JAV cento monetos projektas, Dariaus Augulio „Irklai“, studentės Marijos Ščerbakovaitės „Šauliukai“, Kazio Bimbos „Gatvės muzikantas“, dvi Gintauto Lukošaičio „Sraigės“ ir „Verksmo“ skulptūros. „Sraigę“ skulptorius kūrė kartu su menininke Egle Narbutaite. Po galutinių komisijos balsavimų trečia vieta atiteko Viliaus Purono ir skulptoriaus Vytauto Talat-Kelpšos vieno JAV cento monetos projektui, antra ir pirma vietos buvo paskirtos dviems Gintauto Lukošaičio „Sraigės ir „Verksmo“ skulptūroms. Daugiausiai komisijos narių balų surinko „Verksmas“. Kadangi šio skulptūrinio projekto sąmata yra 10.000 eurų, įgyvendinimui pasirinkta ši vienintelė skulptūra. Komisijai patiko šio sumanymo originalumas, meniškumas, netikėtumas ir įdomi technologija. Vienu metu kaprizingai ir graudžiai verkiančios mergaitės galva bus išlieta iš bronzos ir paauksuota. Skulptūra stovės ant nerūdijančio plieno pakylos. Paikeitus situacijai, dabar „Prisikėlimo“ aikštei numatytą skulptūrą bus galima bus perkelti į kitą vietą. Šiai skulptūrai menininkas suprojektuos mobilų postamentą. Gal būt susiformuos graži tradicija paglostyti mergaitės galvą ir ją nuraminti?!
Komisijai paskelbus laimėtoją, bus toliau derinama vieta skulptūrai su miesto savivaldybės skyriais, menininkas turės kūrybinių rūpesčių visa vasarą. Tačiau tikimasi, kad viskas vyks sklandžiai kaip ir pernai, ir jau per Šiaulių miesto gimtadienį galėsime grožėtis nauju menišku ir prasmingu viešų miesto erdvių akcentu. Labai tikimės, kad išrinkta skulptūra patiks ir mažiems vaikams ir jauniems tėveliams ir seneliams. Ši skulptūra turėtų intriguoti ir miesto svečius, užsieniečius. Tai unikalus, ir žinoma, vienintelis pasaulyje paminklas verkiančiam vaikui!
Miesto savivaldybė iš privatizavimo fondo pagal miesto kultūros plėtros programą plenerui skyrė 11585 eur. Šių lėšų turėtų užtekti šio kūrinio įgyvendinimui ir menininko honorarui bei kitoms išlaidoms, susijusiomis su kūrinio pastatymu ir viešinimu. 
 
Šiaulių dailės galerija
2015 m. birželio 4 d.
 
 
 
 
Gintautas Lukošaitis. “Verksmas“.
 
 
 
Gintautas Lukošaitis. “Verksmas“.
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai