Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
54-oji Šiaulių dailininkų paroda
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje įvyko kūrybinės bendrijos – LDS Šiaulių dailininkų skyriaus – naujausių darbų parodos atidarymas. Tai jau 54-oji miesto kūrėjų apžvalginė paroda. Šiauliuose realizuojamo parodos projekto rengėjai iš vietos kūrėjų reikalauja eksponavimui pristatyti paskutiniųjų metų kūrinių kolekciją.

Kaip sako parodos organizatoriai, šiemet parodoje gausu jaunų kūrėjų, debiutantų ir menininkų, spėjusių pasižymėti Lietuvos kultūros procese. Jau debiutavę šioje parodoje dailininkai kasmet parodoje eksponuoja savo kūrybinius pasiekimus. Tai tokie autoriai kaip Antanas Visockis, Aldona Visockienė, Irena Šliuželienė, Kazys Bimba, Reda Uogintienė, Ričardas Garbačiauskas, Vaidotas Janulis, Vita Žabarauskaitė ir kt. Jauni kūrėjai ne ką prastesni – jie jau spėjo pasižymėti debiutais šalyje.
Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros profesorius R. Garbačiauskas pastebi, kad kasmetinės parodos dalyvių skaičius neauga, o deja, mažėja. „Vyresnės kartos atstovai jau beveik nedalyvauja, o ir kitose – nelabai, kadangi taip aktyviai nebedirba. Tvirtesnė vidurinė karta ir labai malonu, kad tas gretas papildo jaunimas – ŠU Menų fakulteto absolventai, baigę magistrantūros studijas“, – sako R. Garbačiauskas. Kaip potencialą ateičiai profesorius mato Beną Alejūną, Dainių Trumpį, Vaivą Kovieraitę, Simoną Bagdonaitę-Gubinienę, Antaną Šeroną, kurie, jo manymu, palaikys tradiciją dalyvauti kasmetinėje pavasariais vykstančioje parodoje.
Pasak profesoriaus, parodos komisijos ekspozicijai darbai buvo atrinkti atsakingai ir solidžiai. „Manau, kad tai labai įdomi ir pavykusi paroda, nesvarbu, kad dalyvauja šiek tiek mažiau menininkų. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad yra daug tuščių erdvių, bet tai leidžia susikoncentruoti į autorių ir jo darbus ir įsigilinti“, – sakė R. Garbačiauskas.

Dina RAKAUSKIENĖ

Šiaulių naujienų archyvas

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai