Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Medijų meno festivalio ENTER’13 programa
__ Apie

13 medijų pavasaris 2015 m. balandžio 29 d. 17.00 val. kvietė į visą gegužės mėnesį Šiauliuose vyksiančio tryliktojo medijų meno festivalio atidarymą Šiaulių dailės galerijoje.

Šia proga jūsų dėmesiui buvo pristatomos trys žinomų Lietuvos menininkų: Vilmos Samulionytės, Gyčio Skudžinsko ir Kęstučio Grigaliūno šiuolaikinės fotografijos parodos. Vilma Samulionytė serijoje „60 monumentų. Civilinės metrikacijos skyriai“ ritualines santuokų sales netikėtai paverčia tuščiomis kosminių laivų kabinomis. Gytis Skudžinskas savo kūriniuose nagrinėja ribines fotografijos medijos situacijas. Būtent todėl jis kritikų vadinamas konceptualiu fotografijos vaizdo prigimties tyrinėtoju. Kęstutis Grigaliūnas kartu su menotyrininke Agne Narušyte pristato "Vilniaus albumą/sąsiuvinį Nr.1". Tai jau daug metų trunkantis įtemptas Kęstučio Grigaliūno dialogas su baudžiamųjų bylų fotografinių archyvų palikimu. Analoginių, eksperimentinių garsų unikalumą primins festivalio atidaryme dalyvaujantis medijų menininkas Vytautas Juozėnas.
Tryliktas medijų meno festivalis „Enter“ kaip niekada bus plačiai matomas Šiaulių mieste. Šiaulių dramos teatro scenoje vyks interaktyvus Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“. Konkursinė festivalio trumpametražių filmų peržiūra bus pristatoma koncertų salėje „Saulė“. Šia proga verta priminti, kad tai buvo viena didžiausių Lietuvoje kino teatro salių. Galerijos erdvėje bus galima gilintis ne tik į turiningas parodas. Bet ir pasinerti į garso instaliacijų, performatyvios teorijos įvykius. Ilgai lauktas festivalio renginys - Maskvoje gyvenančio, bet Šiauliuose gimusio ir plačiai pasaulyje išgarsėjusio garso menininko Ričardo Norvilos (Benzo) koncertas – „moscow.today/the big city polaroids Benzo - maskva.šiandien/didmiesčio polaroidai“. Ezoterinius, akustinius šio universalaus kūrėjo ieškojimus papildys nenuilstančių architektų – garso menininkų Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“. Medijų teoretikai Vytautas Michelkevičius ir Jurijus Dobriakovas pakvies diskusijai apie aktualias medijų kultūros transformacijas ir jų įtaką visuomenei. 
Šie ir kiti festivalio renginiai suteikė jums galimybę visą gegužės mėnesį mėgautis šiuolaikinio meno formomis, klausytis žiūrėti ir dalyvauti! Kvietėme jus siųsti savo trumpametražius filmus festivalio peržiūrai – konkursui. Jūsų laukia ne tik kompetetinga komisija bet ir solidūs piniginiai prizai.

PROGRAMA | 2015 m. gegužės 29 – 31 d.

Balandžio 29 d., trečiadienis
 
ENTER PARODA. 17 val 
Vilma Samulionytė “60 monumentų“
Gytis Skudžinskas “Galimi atvaizdai”
Kęstutis Grigaliūnas ir Agnė Narušytė pristato: "Vilniaus albumas/sąsiuvinys Nr.1"
Robertos Liakikės performansas “Selfie”
Bronislavo Rudžio performansas “Synapses interneurales”
Atidarymo garsą skleis Vytauto Juozėno “Elektrofobija”.
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245
 
Gegužės 14 d., ketvirtadienis
 
ENTER ŠOKIS. 19 val.
Šokio teatras „Aura“ ir Antanas Jasenka
Spektaklis “Padaryk iš manes jungiklį”
Bilietai: 4, 35 Eur (15,02 Lt). Bilietai parduodami Šiaulių dailės galerijos ir Šiaulių dramos teatro kasose.
Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155
 
Gegužės 22 d., penktadienis

ENTER TEORIJA IR GARSAS. 17 val.
17 val. Nemedijuota diskusija apie urbanistinę, meno ir andergraundo gentrifikaciją. Dalyvauja medijų teoretikai Vytautas Michelkevičius ir Jurijus Dobriakovas.
Dariaus Čiutos ir Tomo Grunskio projektas „PARAmetras – pararchitektūrinė rykštė“
18 val. Eksperimentinė muzika. Benzo - moscow.today/the big city poloroids Benzo - maskva.šiandien/didmiesčio polaroidai.

 
Gegužės 29 d., penktadienis
 
ENTER MUZIKA IR KINAS. 18 val.
Gedimino Dapkevičiaus kūrinio „Singing Heart Service Manual“ premjera.
Medijų meno “Enter’13” festivalio konkursinė trumpametražių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai.
Koncertų salė “Saulė”, Tilžės g. 149 

Rengėjas: Šiaulių dailės galerija.
Rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba, savaitraštis „Šiauliai plius“, Šiaulių regiono televizija „Splius“, Šiaulių regiono naujienų portalas „Etaplius”, kavinė „Arkos”.
Partneriai: Koncertinė įstaiga „Saulė“

 

  

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai