Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Giedriaus Šiukščiaus paroda PRARASTO LAIKO PĖDSAKAIS
__ Apie

Giedrius Šiukščius 1979 m. baigė Kauno taikomosios dailės technikumą (dabar – Kauno kolegija), kuriame studijavo meninę fotografiją. 1985 m. baigė Valstybinį dailės institutą (dabar – Vilniaus dailės akademija), įgydamas dizainerio specialybę. Nuo 1985 m. dirba Šiaulių universitete. Yra Šiaulių universiteto Dizaino katedros vedėjas, profesorius. Nuo 1990 m. – Lietuvos dizainerių sąjungos, nuo 1997 m. – Lietuvos mokslininkų sąjungos narys. Yra parašęs straipsnių, metodinių leidinių dizaino bei fotografijos temomis. Dizaino vadovėlio aukštųjų mokyklų studentams autorius. Skaito paskaitas Lietuvoje ir užsienyje. Parodose dalyvauja nuo 1979 m. 2010 m. išleistas autorinis G. Šiukščiaus kūrybos albumas, apžvelgiantis trijų dešimtmečių kūrybą.

Tai 17 – oji autoriaus personalinė kūrybos paroda. 
Galerijoje eksponuojami per pastaruosius penkerius metus autoriaus sukurti darbai. Paroda sudaryta iš dviejų, nuolat tęsiamų fotografikos darbų ciklų, skirtingų stilistika, bet apjungtų bendra laiko tėkmės samprata. Darbams panaudoti per keturis dešimtmečius analogine ir skaitmenine technika užfiksuoti vaizdai, palikę pėdsaką autoriaus kūryboje, o gal būt ir gyvenime.

Praeitis. Dabartis. Ateitis. Būtis. Nuojautos. Vizijos. Ženklai. Simboliai. Pėdsakai, kuriuos paliekame. Ženklai, kurių nepastebime. Pranašystės, kuriomis netikime. Nuojautos, į kurias neįsiklausome – tai raktiniai žodžiai, atspindintys parodos tematiką.

„Autoriui aplinka – pagrindinis idėjų generatorius ir vaizdinių katalogas, ją autorius suvokia su rytų filosofijai būdingu nešališkumu, kaip natūraliai determinuotą ciklišką virsmą.Kūrėjas, neapsiribodamas vien tik dokumentiniu aplinkos fiksavimu, pasitelkdamas vizualių simbolių kodus ir apeliuodamas į žiūrovo savimonę, savita menine kalba stengiasi atkreipti dėmesį į egzistencines problemas – būties iliuzoriškumą, realybės ir vizijų pasaulio santykių dviprasmiškumą.“

SIGITO PRANCUIČIO PIEŠINIŲ IR TAPYBOS PARODA „AK TU ALUS“

Sigitas Prancuitis yra ne tik vienas iš akyviausių miesto menininkų, jis ne tik brandus menininkas, Sigitas ne mažiau mėgsta provokuoti ir intriguoti parodų lankytojus, jam svarbus dialogas su žiūrovu. Tokia ir jo nauja paroda „Ak tu alus“ Šiaulių dailės galerijoje. Šio menininko siekis reaguoti į socialines, politines realijas, jo netikėti raiškos priemonių pasirinkimai, drąsūs eksperimentai ir kasdienybės daiktų transformacijos atveria galimybę kitaip pažvelgti į supančią aplinką, daiktus, įvykius. Kviečiame kartu su menininku improvizuoti kvailinančios žiniasklaidos, brutalios politikos, išgalvotų grėsmių ir nepamatuotų svajonių temomis. Šioje parodoje jūsų laukia siurprizas – dailininkas taip pat pristatys ir savo archyvinių piešinių kolekciją. Kviečiame visus, kam svarbi piešinio elegancija ir tikrasis linijos grakštumas!

Šiaulių miesto savivaldybės archyvas

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai