Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Kauno šokio teatras Aura BALTAS BALTO
__ Apie

Kauno šokio teatras „Aura“ 2015 m. balandžio 15 d. atvyko į Šiaulius ir parodė vieną naujausių šokio spektaklių „Balta balto“.

BALTA BALTO – siurrealistinis šiuolaikinio šokio spektaklis, kurio choreografija įkvėpta kubizmo ir suprematizmo idėjų: kubizmo genijaus P. Pikaso darbo „Avinjono mergelės“, suprematizmo ikonos K. Malevičiaus kūrinio „Baltas kvadratas baltame fone“.

Kubizmo idėjos XXI amžiuje? Kodėl šiandien?
Choreografo įkvėpimo šaltinis – žmonės, „apsėsti“ vienos idėjos, sukėlę ir išgyvenę revoliucijas mene asmeniškai. Kubistus, futuristus, ekspresionistus ar modernistus jungia vienas pagrindinis dalykas – jų asmeninė revoliucija.
XXI amžiaus žmogus į supančią realybę nesivargindamas žvelgia iš vieno taško. Tuo tarpu kubizmo atstovai žiūrėjo į gyvenimą iš skirtingų kampų tuo pačiu metu. „Balta balto“ kviečia pažvelgti į šokį iš vizualinių menų perspektyvos, tuo pat metu į vizualinius menus per šokį. Tai tarsi vertimas, tarsi informacijos perkėlimas iš vieno šaltinio, į kitą. XXI amžiuje nebevyksta revoliucijos. Visa, ką mes darome, tėra blankus kokteilis. Šiandienos realybėje nebejaučiame radikalių permainų vėjo. Taigi, mažų mažiausiai , ką galime padaryti - tai per šokį „parsisiųsti“ perversmo dvasią iš praeities. /Hygin Delimat/

Hyginas Delimatas – šokėjas, choreografas ir performanso atlikėjas, gimęs Lenkijoje, šiuo metu gyvenantis Austrijoje. Linze, Antono Bruchnerio universitete, jis baigė šiuolaikinio šokio ir šokio pedagogikos studijas. 2013 m. H. Delimatui buvo skirta „danceWEB“ stipendija. Nuo 2011 m. Hyginas Delimatas dirba ir kaip choreografas. Jo kūryba įkvėpta urbanistinių formų išraiškos (breiko, hiphopo, elektroninės muzikos) bei įvairios kūno ir sąmonės praktikos (jogos, Feldenkrais metodo). H. Delimato darbo strategija paremta detaliais judesio tyrimais ir originalių meno praktikų įgyvendinimu.

Choreografija: Hygin Delimat (Lenkija-Austrija)
Muzika: Ramūnas Jaras, Extrawelt, Austrian Apparel, Tomaso Giovanni Albinoni, Motion Trio
Kostiumai: Eglė Sakalaitė
Šokėjai: Alejandro Flora Mora, Anna Karen Gonzalez Huesca, Francesco Dalmasso, Gabrielle Emily Aidulis, Kyrie Oda, Siri Elmqvist.

KUR: Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai)
KADA: 2015 m. balandžio 15 d. 18 val.
BILIETAS – 3 €.
Bilietus buvo galima reverzuoti el. paštu vadyba@aura.lt , tel. +370 61424277 (Silvija) arba įsigyti 1 val. prieš spektaklį renginio vietoje.

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai