Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Anos Apostolskos paroda EPHEMERIDES
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje – paryžietės paroda

Prancūzų kultūros dienas Šiauliuose vainikavo paryžietės Anos Apostolskos fotografijų paroda. Šiaulių dailės galerijoje menininkė sutalpino tik nedidelę dalį fotografijų, atspindinčių amžinąją kaitą.

Besikeičiantys metų laikai, skirtingi veidai, vietovės, įvairiausių spalvų gama – visa tai susipina prancūzės Anos Apostolskos fotografijose. Šiaulių dailės galerijoje paryžietė menininkė pristatė 44 nuotraukas, kuriose, pasak autorės, užfiksuota amžinoji gyvenimo kaita. Visa paroda sudaryta iš kelių šimtų nuotraukų, tačiau šiauliečiams menininkė rodo tik nedidelę dalį pačių svarbiausių savo darbų.

Išskirtinė, dinamiška prancūzės paroda vainikavo 11-asias Prancūzų kultūros dienas Šiauliuose. Metų ciklą, lyg kalendoriaus lapelius menininkė žiūrovams pateikė chronologiškai – fotografijose tarsi atsispindi metų laikai, gamtos ir žmogaus kaita. Nuotraukas menininkė fiksavo beveik dešimtmetį ir tik geriausios atkeliavo į Šiaulių dailės galeriją.

Ana Apostolska gimė Makedonijoje, tačiau gyvena ir kuria Paryžiuje. Menininkė parodas organizuoja jau beveik 30 metų, o jos darbai puikavosi ne tik Europos, bet ir Azijos galerijose – pavyzdžiui pietų Korėjoje, Berlyne, Slovakijoje, Anglijoje. Šiauliuose pristatyti savo kūrybą moteris nusprendė, kai mūsų mieste svečiavosi su vyru.

Šiaulių krašto archyvas

2015  03 02

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai