Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
PARALELĖS: LIETUVOS ARCHITEKTŪRA: TRYS LAIKMEČIAI, TRYS VEIDAI
__ Apie

LIETUVOS ARCHITEKTŪROS PARODA

PARALELĖS: LIETUVOS ARCHITEKTŪRA: TRYS LAIKMEČIAI, TRYS VEIDAI

Būdama itin viešu, matomu ir ilgaamžiu menu, architektūra yra vienas iš išsamiausių ir tiksliausių veidrodžių, atspindinčių žmonijos civilizacijos, tautų ir bendruomenių vystymosi istoriją.

Paskutinį šimtmetį Lietuvos valstybė patyrė kelis esminius pasikeitimus. Pirmosios demokratinės Lietuvos Respublikos įkūrimo 1918-aisiais sukeltas entuziazmas ir tautinis pasididžiavimas po kelių dešimtmečių buvo nuslopintas sovietinės okupacijos. Privatumo, žodžio, minties ir apskritai individualaus pasirinkimo laisvės suvaržymo laikai baigėsi 1990-aisiais, atkūrus nepriklausomą valstybę. Tuomet Lietuva staiga įžengė į kapitalizmo pasaulį, kupiną gausių galimybių ir konkurencijos.

Kaip vystėsi Lietuvos architektūra skirtingais laikotarpiais, kaip ją įtakojo kintančios socialinės, ekonominės sistemos, laikmečiui būdingos mados, visuomenės propaguojamos vertybės?

Trijų autorių (R.Leitanaitė, V.Petrulis, J.Kančienė) sukurtoje parodoje pristatomi ryškiausi lietuviškos architektūros pavyzdžiai, reprezentuojantys tarpukario nepriklausomos Lietuvos (1918-1940), sovietmečio (1940-1990) ir šiandieninės valstybės (1990-2013) laikotarpius. Statiniai sugrupuoti į 7 grupes pagal žmogaus ir visuomenės veiklas (pramogos, susitikimai, dvasios turtinimas, gyvenimas, švietimas, valdymas ir aptarnavimas, verslas). Kiekvienoje grupėje tarpukarį, sovietmetį ir naujausius laikus iliustruoja po vieną pastatą.

Paroda atskleidžia, kaip Lietuvos architektūra vystėsi skirtingais laikotarpiais nuo tarpukario iki šių dienų, kaip jai įtaką darė kintančios socialinės, ekonominės sistemos, laikmečiui būdingos mados, veiklos šablonai, visuomenės propaguojamos vertybės.

„Paralelės“ paroda buvo eksponuojama 2013-ųjų rudenį Londone (D. Britanija) ir buvo Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungai programos dalis.

Parodos organizatorius: Lietuvos architektų sąjunga, kuratorė Rūta Leitanaitė

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai