Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Paroda ŠIAULIŲ MENO FAKTORIUS
__ Apie

Miesto šventės „Šiaulių dienos 2014“ programoje Šiaulių dailės galerijos renginiai!

Maloniai kviečiame Jus į miesto šventės „Šiaulių dienos 2014“ programos Šiaulių dailės galerijos renginius!

Rugsėjo 13 d. 15.00 val. Šiaulių miesto skulptūrų plenero autorių Martyno Gaubo, Gintauto Lukošaičio ir Redos Uogintienės kūrinių pristatymas.

15.30 val. Parodos „Šiaulių meno faktorius“ atidarymas. 
Parodoje akcentuojama šiauliečių menininkų kūryba, kurioje dominuoja fotografinis vaizdas. Taip pat bus pristatyti jauni, aktyvūs miesto menininkai ir naujieji žinomų miesto menininkų kūriniai. Ekspozicija kuriama kontrasto, papildymų ir derinių principu. Bus Įdomu!
Parodos dalyviai: Martynas Gaubas, Laura Guokė, Karolina Vilkončiūtė, Virginijus Kinčinaitis, Andrius Grigalaitis, Vilmantas Dambrauskas, Martynas Juras, Radvilė Juozapaitytė, Roberta Liakikė, Andrius Navakauskas, Edgaras Bekeris, Sigitas Prancuitis, Antanas Šeronas, Tomas Andrijauskas, Ugnius Ratnikas, Bronislovas Rudys, Gediminas Beržinis, Vitalija Kurtinaitienė, Benas Alejūnas.

15.00 val. skulptūrų plenero autorių M. Gaubo, G. Lukošaičio ir R. Uogintienės kūrinių pristatymas. 

15.30 val. vaizduojamojo meno parodos „Šiaulių meno faktorius“ atidarymas.


Pirmoji plenero skulptūra!

Gegužės mėnesio pradžioje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių dailės galerija pakvietė menininkus dalyvauti meninių akcentų kūrimo plenere. 
Pirmoji plenero skulptūra „Stipruolis Nosys“ bus pristatyta jau šį trečiadienį. 
Istorinę Šiaulių asmenybę – neįgalųjį atletą Stasį Nosį (1905–1976 m.) visuomenei priminė šiaulietis skulptorius Gintautas Lukošaitis,  jo sumanyta skulptūrinė kompozicija „Stipruolis Nosys“, Šiaulių geležinkelio stotyje bus iškilmingai atidengiama rugpjūčio 27 dieną 14.30 val. 
Skulptūra buvo statoma antradienį, 26 d. po pietų.

Straipsnis

 L. Guokė: „Savo darbuose naudoju fluorescencijos procesus, nes jie – tos nematomos energijos išraiška, kurią kiekvieną akimirką siunčiame mylimiesiems ir artimiausiems, kitiems žmonėms ir visam pasauliui“.


Šiaulių dailės galerijoje atidaryta menininkų paroda „Šiaulių meno faktorius“, kurioje savo kūrybos darbus pristatė žinomi profesionalai ir savo karjerą tik pradedantys menininkai. Parodoje akcentuojama šiauliečių menininkų kūryba, kurioje dominuoja fotografijų ciklai. Ekspozicija kuriama kontrasto, papildymų ir derinių principu. Kūriniai sukomponuoti netikėtu rakursu, derinant skulptūrą ir fotografinius vaizdus.

„Vizitacija“ 
Parodoje akį traukia fotomenininko Vilmanto Dambrausko fotografijų fragmentai iš ciklo „Vizitacija“. Jose įamžinti žymus šiauliečiai taip, kaip aplinkiniai nėra įpratę juos matyti. „Niekas nežino, kaip atrodo skaistykla, rojus ar pragaras. Todėl savo fotografijose žmones įamžinau neaiškioje aplinkoje, kad žiūrovai galėtų patys nuspręsti, kur jie yra ir ką veikia.
Vieniems pasirodys, kad psichiatrijos ligoninėje, kitiems - galbūt pragare. Aš atskleidžiau tik savo asmeninius pastebėjimus, apmąstymus. Todėl kiekvienam belieka tik susikurti savo interpretaciją“, - sako V. Dambrauskas.

„Piramidė“
Ne ką mažiau iš kitų išsiskiria menininko Bronislovo Rudžio kūrinys „Piramidė“. Pasirodo, kad atskiros žmogaus kūno dalys gali simbolizuoti socialinę grandinę. 
„Žmogaus kūno fragmentų suvokimas priklauso nuo jų išdėstymo erdvėje. Fragmentus išdėliojau piramides kompozicija. Viršutinė dalis simbolizuoja Dievo ranką, žemesnioji – jėgos struktūras, o apatinė – žemiausiąją grandį“, - aiškina B. Rudys.

Alternatyva tikrovei
Ypač gausaus šiauliečių susidomėjimo susilaukė Lauros Guokės videofilmas „Ten, kur esi“. Filmas apie mus vienijančią energiją. 
„Kūrinys tarsi nubrėžia nematomą liniją, už kurios randame paviršių, per kurį žiūrime į pasaulį ir iš jo pasiimame tam tikrus dalykus, bandydami suprasti ir pažinti, kas tai yra, apie ką mūsų gyvenimas ir kad jis nėra nereikšmingas. 
Savo darbuose naudoju fluorescencijos procesus, nes jie – tos nematomos energijos išraiška, kurią kiekvieną akimirką siunčiame mylimiesiems, artimiausiems, kitiems žmonėms ir visam pasauliui. Vizualaus kūrinio dėka siekiu sukurti platformą alternatyviam tikrovės suvokimui ir formą, kuri yra ne tik fizinė, bet suponuoja išvadą, kad visa mūsų egzistencija yra energija“, - pasakoja L. Guokė. 

Herbas
Garbingoje vietoje Šiaulių dailės galerijos sieną papuošė jaunosios grafikės Simonos Šeputytės kurtas herbas. 
„Naudodamasi šilkografijos technika ant plastmasės purškiamais dažais vaizdavau kovą su vidiniais dinozaurais. Darbas dar neužbaigtas, ateityje jame pavaizduosiu daugiau detalių. Idėja gimė ekspromtu, specialiai pagal temą nekūriau“, - kalba S. Šeputytė.
Mergina sako, kad jungtinėje parodoje kartu su žymiausiais Šiaulių menininkais, dalyvauja pirmąjį kartą. „Man dar neteko dalyvauti vienoje parodoje su profesionaliais menininkais. Todėl džiaugiuosi galimybe iš jų pasimokyti ir pasisemti naujos patirties“, - pabrėžia S. Šeputytė.

 Šiaulių naujienų archyvas

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai