Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Ugniaus Ratniko kuruojama paroda LAŠIŠŲ BĖGIMAS
__ Apie

Parodos atidarymas įvyko 2014-08-20 Šiaulių dailės galerijoje.

U. Ratnikas: „Nebūtina kompozicijose visada ieškoti paslėptų minčių, filosofinės idėjos“.
Šiaulių dailės galerijoje atidaryta paroda „Lašišų bėgimas“, kurioje eksponuojami žinomiausių ir pradedančių menininkų darbai. Atskiros ekspozicijos sudaro bendrą visumą ir atspindi mintį, kad viskas šiame pasaulyje yra laikina. Pasirodo, kad net televizoriaus ekranas gali priminti, kad gyvenimas tai tik viena akimirka. 
„Lašišų bėgimas“ tai procesas, kai lašišos porą metų praleidusios vandenyne, grįžta į gimtąsias upes. Grįždamos jos savy atneša įvairias chemines medžiagas, prikauptas vandenyne. Ši kelionė ilga ir pavojinga. Bet, nepaisant visko, jos grįžta. Kad pakeistų formą, kad pakartotų amžiną šokį grįžti, neršti, mirti. Ši tema simbolizuoja plačią gamtos simbiozę, tai bandymas atrasti gilesnius ryšius, geriau suprasti supančią aplinką“, - kalbėjo parodos kuratorius Ugnius Ratnikas. 
Anot kuratoriaus, paroda išskirtinė, nes vienoje vietoje eksponuojamos skirtingos meninės ekspozicijos. „Mintis rengti parodą kilo spontaniškai. Šiuo atveju idėja gimė bendrystėje tarp draugų. Nebuvo jokio tikslingo scenarijaus ar specialiai kviestų dalyvių. Tiesiog menininkai sunešė savo: eskizus, fotografijas, videoįrašus ir t. t., kurie papildydami vienas kitą sudaro bendrą visumą“.
Parodos kuratorius sakė, kad geras meno kūrinys turi kelti klausimus, skatinti mąstyti: „Kiekvienas turi savo individualų santykį su menu. Patys nusprendžia kaip jį suvokti – jausmais ar protu. Parodoje žmogus, žvelgdamas į tam tikrą kūrinį, gali jį savaip interpretuoti. Pavyzdžiui, žvelgdami į šalmus–riešutus, tradiciškai meną suvokiantiems asmenims gali kilti klausimas, o kam to reikia? Būtent čia ir slypi visa esmė, kad meną ne visuomet reikia suprasti, kartais užtenka į jį tiesiog pažvelgti. Nebūtina kompozicijose visada ieškoti paslėptų minčių, filosofinės idėjos. Kartais tereikia pasimėgauti aplinka. Pabendrauti su aplinkiniais, pasidalyti nuomonėmis ir išklausyti kiekvieno atskirą interpretaciją.“
Anot U. Ratniko, įvykiui siekta suteikti žaismingumo. „Manau paroda tampa įdomesnė, kai ieškoti atsakymų turime patys. Todėl norėdami, kad lankytojai labiau pamąstytų, prie eksponatų autorių neminėjome ir pavadinimų nerašėme. Taip suteikėme galimybę patiems lankytojams atspėti kieno jis ir ką reiškia.“
Parodos lankytojus tokia atrakcija tikrai sužavėjo. Jie tarpusavyje diskutavo, dalijosi savo mintimis, pastebėjimais ir bandė suprasti, kas kūrinio autorius. Vieniems tai padaryti sekėsi lengviau, kitiems sunkiau. Tačiau kiekvienam ši pramoga suteikė puikių emocijų ir skatino į gyvenimą žvelgti kitomis akimis.

Šiaulių naujienų archyvas

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai