Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Vaidos Markevičiūtės ir Simo Kazlausko paroda TU(Š)ČIA
__ Apie

Parodos atidarymas įvyko 2014 m. balandžio 18 d. Šiaulių dailės galerijoje.

TU(Š)ČIA – subjekto savianalize bei pasąmoniniais vaizdiniais paremta atradimų paroda.Parodos autoriai – architektas Simas Kazlauskas ir menotyrininkė Vaida Markevičiūtė analizuodami senuosius Šiaulių žemėlapius pastebėjo, kad stebint žemėlapius pasąmonė formuoja vaizdinius, kurie kyla jau suprojektuotų vaizdų dėka. Šie atradimai nėra galutiniai ir neginčijami, tai viena iš saviraiškos formų, kuri rodo simbolių buvimą, virsmą ir vyksmą. Kiekvienas atradimas tampa miesto paralelios erdvės subjektyviu simboliu.
Šiaulių miesto pasirinkimas yra visiškai atsitiktinis, tačiau tai yra miestų žemėlapių analizių ciklo antra dalis. Pirmoje dalis buvo skirta Kaunui. Kūrinių dėka menininkai siekia pateikti miesto analizę neįprastu menotyrininkams ar architektams būdų, taip stengdamiesi priminti, jog architektūra ar urbanistika nėra tik materialus reiškinys, tai gali būti ir mitologinis diskursas.
Tuščia arba tu čia – ideologinė konstrukcija. Nestebint aplinkos ir nesileidžiant į interpretacijas akivaizdu, jog turimas žemėlapis menine prasme yra tuščias arba duodantis tik istorinės ar nuorodinės informacijos, tačiau sukoncentravus dėmesį į turimą vaizdinį, subjektas į jį įsitraukia, tad jis tampa jo dalimi, t.y. tu čia. Taip procese pasireiškia natūralios būsenos pasekmė, o rezultate – epizodų netikėtumas.

Vaida Marekevičiūtė
Simas Kazlauskas__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai