Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Paroda INČIRAUSKŲ PROJEKTAS - 40
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje 2013 m. gruodžio 20 d. 17 val. atidaryta paroda INČIRAUSKŲ PROJEKTAS - 40.
Paroda veikė 2012 12 20 - 2013 01 16.
"...Inčirauskų projektas išties yra viena didžiulė vienos šeimos instaliacija: skulptūra, tekstilė, tapyba, piešiniai, video. Idėjos, sklandančios ore ir būdai joms įgyvendinti. Tai projektas, kuriuo pristatoma ne tai, ką kiekvienas iš šeimos narių kuria atskirose kamarėlėse, o tai, kas juos vienija: idėjų generavimas ir keitimasis jomis, pakantumas ir fantazija, džiaugsmas, matant kitą kuriantį, o svarbiausia – sugebėjimas išlikti visiems kartu, išliekant originaliais autoriais. Autoriai sugeba projektą pristatyti ne kaip „kiekvieno šeimos nario veiklą atskirose kamarėlėse“, bet kaip vieningą visumą. Sugeba į jį pasižiūrėti ne tik su pasididžiavimu, bet visų pirma – su humoru, pripažindami kičinį „šeimyninių projektų“ aspektą ir sugebėdami jį pakreipti savo naudai. Romualdo Inčirausko metalo plastikos jėga ir preciziškumas, Zitos Inčirauskienės kaligrafijos lengvumas ir kruopštumas, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės originalumas ir Kazimiero Inčirausko konceptualumas susilieja į vieną visumą: PROJEKTĄ. Jame atskirų šeimos narių kūriniai, papildydami vienas kitą, sukuria naujus derinius ir naujas prasmes." 
(Dr. Jurgita Ludavičienė)

 

Šiaulių dailės galerijoje atidaryta paroda „Inčirauskų projektas – 40“. Iš Gruzdžių miestelio (Šiaulių rajonas) kilusi menininkė Zita Inčirauskienė su vyru Romualdu pristatė projektą, kuriame – jų, vaikų ir anūkų kūryba.

gintare@skrastas.lt

Gyvenimas – projektas

Zita ir Romualdas Inčirauskai pasakojo, kad projektas gimė 40-ojo jų vedybų jubiliejaus proga. Pora jubiliejų nešvenčia, mini juos parodomis. Penkias sales užpildė skirtinga kūryba.

Vilniaus Dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto docentės Z. Inčirauskienės ir metalo plastikos katedros profesoriaus R. Inčirausko šeimyninė paroda – pirmoji.

„Mūsų gyvenimas ir yra mūsų projektas, kuriame trys mūsų vaikai, du jų vaikai. Visi yra kuriantys“, – pasakojo Z. Inčirauskienė.

Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis džiaugėsi, kad metus galerijoje užbaigs margaspalvė paroda, žavėjosi jos forma, aiškumu.

Z. Inčirauskienės kūrybą jis vadino daugiaprasme, daugiaforme. Parodoje pristatyti jos tekstilės ir kaligrafijos darbai.

R. Inčirauskas parodoje pristato metalo medalius ir skulptūras, tapybos darbus. Jis – Žemaičių krikšto istoriją pasakojančių Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros durų autorius. Galerijoje eksponuojami jų fragmentai iš gipso.

Vaikų ir anūkų kūryba

„Elegantiška, trapi, lamdo mašinas, kurios virsta puokštėmis“, – taip V. Kinčinaitis apibūdino vyriausią Iničirauskų dukrą Severiją Inčirauskaitę-Kriaunevičienę, VDA galerijos „Artifex“ vadovę.

Tėvas šmaikštavo, jog ji kryželiu išsiuvinėjo visus įmanomus daiktus, tik ne vandenį ir dangų. Severija pristatė instaliacinę tekstilę – siuvinėtus šviestuvus, automobilių detales.

Sūnus Kazimieras kuria interaktyvią grafiką ir animaciją. Parodoje jo sukurta programa, reaguojanti į garsą – parodos lankytojai gali tapyti ekrane.

Kitas sūnus Ignas Inčirauskas pateikė tapybos darbų kartu su tėvu ir dukra Ieva. Ant vienos sienos – ir kunigaikščių, ir anime vaizdai.

Ieva, kaip ir Severijos sūnus Kastis Kriaunevičius, kūrybą eksponuoja pirmą kartą. Ieva domisi rytietiškais menais, parodoje – kartografija, japonų anime. Kasčio eksponatas – kunigaikščio Vykinto medalis.

Šiaulių krašto archyvas

Jono TAMULIO nuotr.

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai