Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Stanislavo Žvirgždo paroda LIETUVIŠKI PEIZAŽAI
__ Apie

Šiaulių Dailės galerijoje atidaryta Paryžiaus dailininko Ksavjė Greguaro (Xavier Gregoire) grafikos darbų paroda. Paroda, kurioje dalyvavo autorius, – finalinis Prancūzų kultūros dienų Šiauliuose akordas.

Skirtingi ciklai

Parodą dailininkas suskirstė į kelis ciklus, apimančius daugiau nei dvidešimt kūrybos metų.

Vienas iš jų – šilkografija. Tai – 1991 metais pradėti kurti darbai, susieti su tuo, kuo K. Greguaras užsiima per visus metus.

„Taip leidžiu laiką traukinyje“, – dar vieną parodos dalį, kurioje darbai, kurti traukinyje, pristatė autorius.

Kitas ciklas apima pusantrų metų. Tai – skirtingos technikos koliažai, kasdienybės dienoraščiai. Kiekvienas darbas pažymėtas data.

„Neieškau savito stiliaus, tai savotiškos mano avantiūros, kuriomis noriu parodyti, kaip kuriu“, – sakė dailininkas.

Dar vienas autoriaus kūrybos objektas – stiklainiai. Namuose jis turi 2 tūkstančius stiklainių, galerijose iš jų stato instaliacijas.

Į Šiaulius atvežti stiklainių prancūzas neturėjo galimybių, bet pamatyti, ko autorius prideda į stiklainius, parodos lankytojams galimybę suteikia skaitmeninė spauda.

Dar viena parodos erdvė skirta šviesoforams. Prieš 7–8 metus prancūzas, keliaudamas po pasaulį, pradėjo įamžinti raudoną šviesoforo signalą – skirtingas žmogeliuko konfigūracijas. Tris šviesoforo signalus K. Greguaras nufotografavo ir Šiauliuose.

Prancūzo kolekcijoje – apie 120 raudonų žmogeliukų. Šis darbas – ir kolektyvinis, nes kitų kraštų šviesoforo signalų nuotraukų atsiuntė draugai. Ciklas dar neužbaigtas, tęsiamas.

Prancūzas sakė niekur pasaulyje nematęs trijų spalvų šviesoforo bulvare – tik Šiauliuose.

Šiauliai – dar vienas lopinėlis

K. Greguaras gyvena ir dirba Paryžiaus regione. Dailininkas yra baigęs plastinio meno specialybę, apsigynęs menotyros daktaro disertaciją.

Pirmąją personalinę parodą „Bizantijos kunigaikščio šmėklos ir pėdsakai“ surengė 1991 metais. Paskutinioji personalinė paroda „Begalė mažų ir kitokių daiktų“ įvyko Bovė mieste 2008 metais.

Į Šiaulius K. Greguaras su žmona atvyko pirmą kartą. Maršrutą lėmė atsitiktinumas – pristatyti parodą Šiauliuose rekomendavo dailininko ir Prancūzų kultūros dienų rengėjo Vytauto Bikulčiaus bendras bičiulis.

„Dėkoju, kad patekau į Šiaulius, kitaip, vargu, ar būčiau pamatęs jūsų šalį, – sakė prancūzas. – Ši kelionė man yra būdas atskleisti dar vieną lopinėlį žemės ant Europos žemėlapio.“

Parodos atidarymo Šiauliuose išvakarėse K. Greguaras Šiaulių universiteto (ŠU) Menų fakultete skaitė paskaitą „Įvaizdžiai, relikvijos, relikvijų dėžutės“.

Šiemet – kukliau

Tradicines prancūzų kultūros dienas Šiauliuose rengia ŠU Humanitarinio fakulteto Prancūzų kultūros centras.

Šiemet vykusios septintosios kultūros dienos buvo kuklesnės dėl Humanitarinio fakulteto pastato remonto.

Pirmasis Prancūzų kultūros dienų renginys – prancūzų kalbos diktanto konkursas – vyko vasario 19 dieną Technologijos fakultete. Diktantą rašė 17 dalyvių iš Šiaulių ir Radviliškio miestų gimnazijų ir progimnazijų.

Prancūzų kultūros dienas rengia ŠU Humanitarinio fakulteto Prancūzų kultūros centras.

Šiaulių krašto archyvas

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai