Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
52-oji Šiaulių miesto dailininkų kūrybos paroda
__ Apie

Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus atidarė 52-ąją dailininkų kūrybos parodą.  Atidarymas vyko 2013 m. gegužės 17 d., penktadienį, 16 val. Šiaulių dailės galerijoje.
Koks pavasaris be metinės šiauliečių parodos? Ši ilgametes tradicijas išlaikiusi paroda - tai puiki galimybė vienoje erdvėje pamatyti šiuo metu kuriančių Šiaulių miesto menininkų naujausius darbus, įžvelgti tendencijas ir pastebėti pokyčius. Šių metų parodos svečiai - Panevėžio miesto dailininkai. Nepraleiskite progos!
Paroda veikė iki birželio 8 d.

Šiaulių dailės galerijoje šiandien atidaryta jau 52-oji Šiaulių miesto dailininkų kūrybos paroda. Tarp vietos dailininkų darbų parodoje galima išvysti svečių teisėmis dalyvaujančių šešių panevėžiečių menininkų darbus.

Pasigrožėti Šiaulių dailininkų darbais arba tiesiog su jais susipažinti į Šiaulių galeriją rinkosi meną vertinantys šiauliečiai ir miesto svečiai, mat duris atvėrė jau 52-oji kasmetinė Šiaulių miesto dailininkų paroda. Jei pernai joje svečių teisėmis dalyvavo menininkai iš Latvijos, tai šiemet tarp 40-ies kitų dalyvių savo darbus atvežė ir šeši panevėžiečiai. 

„Trys tapytojai, du keramikai ir skulptorius. Taip, kad jie labai gražiai paįvairina tą visą mūsų ekspoziciją ir kita vertus – tie autoriai beveik visi yra mūsų absolventai – Šiaulių instituto pedagoginio dar tuomet ir universiteto“, – sakė Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Ričardas Garbačiauskas.

Parodoje tradiciškai vyrauja tapyba, tačiau nemažai ir grafikos darbų, skulptūrų. Šiaulių dailininkų sąjungos pirmininkas sako, itin vertinantis į parodą atvežtus skulptūros darbus, nes šios rūšies menininkų prisikviesti labai sunku. Kita vertus, vis dažniau dalyvauti parodoje norą pareiškia tautodailininkai.

Šiemet į Dailės galerijoje eksponuojamų darbų tarpą buvo įtraukti ir Šiaulių universiteto Menų fakulteto absolventų bei paskutinio kurso tapybos ir grafikos specializacijų magistrantų kūriniai. Ričardas Garbačiauskas sako, kad jaunimo indėlis parodai – labai reikšmingas.

„Mes stengiamės įtraukti ir jaunimą, kuris tiesiog papildytų, nes jau pats laikas jaunimui ateiti ir demonstruoti sugebėjimus ir žinias šiandieną Šiauliuose. Labai norisi, kad jie niekur neišnyktų, neprapultų iš mūsų akiračio, o intensyviai dirbtų ir džiugintų mus“, – teigė R. Garbačiauskas.

Jis sako, kad šiemet nebus įteiktos Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus premijos, mat lėšų joms šiemet nebuvo skirta.

Etaplius.lt archyvas

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai