Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Festivalio Enter paroda ENTER.DOC
__ Apie
MEDIJŲ MENO ENTER'10 FESTIVALIO ATIDARYMAS ĮVYKO ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJOJE 2012 M. BALANDŽIO 27 D. 17 VAL.


MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER’10 PROGRAMA

Balandžio 27 d. (penktadienis)

ENTER TEORIJA. 12 val. Teorinė konferencija “Medijų tekst/ūros”. Pranešimus skaitys ir naujas savo knygas apie vizualinę kultūrą pristatys Agnė Narušytė, Audronė Žukauskaitė, Gintautas Mažeikis, Tomas S. Butkus, Erika Grigoravičienė, Vytautas Michelkevičius.

ENTER EDUKACIJA. 12 – 16 val. Medijų meno akademija vaikams ir jaunimui (Vadovai: “Shaltmira”, Andrius Grigalaitis, Martynas Juras, Emilė Pociūtė).

ENTER MENAS. 17 val. Festivalio atidarymas. Paroda ENTER.DOC.

ENTER GARSAS. 18 val. Elektroninė+akustinė muzika.
Dalyvauja: “Betoniniai triušiai“, „mmpsuf“, Markas Palubenka.

Balandžio 28 d. (šeštadienis)

ENTER EDUKACIJA. 11 val. Medijų meno akademija vaikams ir jaunimui (Vadovai: Virginijus Malčius, Andrius Grigalaitis, Martynas Juras, Emilė Pociūtė).

ENTER KONKURSAS. 14 val. Konkursinė trumpametražinių meninių filmų peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimai.


IŠSAMIAU APIE RENGINĮ IR PROGRAMĄ:


MEDIJŲ MENO FESTIVALIS “ENTER’10”


Jubiliejinis medijų meno festivalis ENTER neturi laiko gyventi sentimentais.
Tiesiog tai tokia meno rūšis, kuri visada žvelgia į priekį, į naujas galimybes, į naujas meno formas ir naujas patirtis.
Medijų menas yra tyrimų laukas, kuriame vyksta netikėti naujų technologijų ir meninės vaizduotės susitikimai. Nepaisant šitų dėsnių, jubiliejaus proga nusprendėme pažvelgti į festivalio įvykių istoriją. Juolab, kad viskas, kas nutiko Enter festivalio metu, nepasensta.
Daugybė meninių įvykių - nepakartojamų galerijos „tusovkių“, elektroninės muzikos koncertų, medijų meno parodų, novatoriškų konferencijų ir edukacinių programų tiesiog pralenkė laiką ir todėl, net po kelių metų atrodo aktualiai ir naujai.
„ENTER.DOC“ parodoje jūs tuo įsitikinsite, ir žinoma, vizualiuose archyvų dokumentuose atrasite ir save.


ENTER TEORIJA. 12 val. Teorinė konferencija “Medijų tekst/ūros”. Pranešimus skaitys ir naujas savo knygas apie vizualinę kultūrą pristatys Agnė Narušytė, Audronė Žukauskaitė, Gintautas Mažeikis, Tomas S. Butkus, Erika Grigoravičienė, Vytautas Michelkevičius.

Šioje išsk...irtinėje teorinėje festivalio dalyje turėsime puikią progą susitikti su garsiais vizualinės kultūros tyrinėtojais, susipažinti su naujomis jų knygomis ir jų sąsajomis su medijų kultūros aktualijomis.


Išsamiau apie pristatomas knygas:

Ilgai laukta menotyros daktarės Erikos Grigoravičienės monografija „Vaizdinis posūkis: vaizdai - žodžiai - kūnai - žvilgsniai", skirta kultūros tyrimų klausimams. Tai unikalus mokslinis, bet suprantama kalba parašytas veikalas, tiriantis regimąją kultūros plotmę per daugybę svarbiausių ir įdomesnių teorijų, susietas su Lietuvos kontekstu.

Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis knygoje „Po pono ir tarno: lyderystės ir meistrystės dialektika“ dialektiškai tiria šiuolaikines vergovės formas, kur pasiduodama korporacijų bei susvetimėjusių valdymo sistemų priklausomybei, kur viešpatauja internetinė virtuali vergovė ir nesavarankiškas protas. Socialinių tinklų entuziastai, sukluskite!

Menotyros daktarė Agnė Narušytė savo išsamioje studijoje „Lietuvos fotografija 1990-2010“ apžvelgia svarbiausius procesus, įvykusius Lietuvos fotografijoje per 20 atkurtos nepriklausomybės metų. Autorė atskleidžia pagrindinius fotografijos meno pokyčius, analizuoja tokius reiškinius kaip atminties diskursas, absurdo vaizdavimas, konceptualioji fotografija, pinhole atgimimas ir kt.

„Miestas kaip įvykis. Urbanistinė kultūrinių funkcijų studija“ – naujausias idėjų menininko Tomo S. Butkaus darbas. Pagrindinė monografijos tema – miesto kaip formos mutacija ir miesto kaip įvykio gimimas. Darbe tiriamas kultūrinis urbanistinės struktūros kompleksas – vietos, objektai ir reiškiniai, knygoje įgyjantys vizualių, komunikacinių, kultūrinių funkcijų pavidalą. Monografijos išskirtinumas – platus tarpdalykinis požiūris.

(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987–2011 m. Sudarytojai - Vytautas Michelkevičius ir Kęstutis Šapoka.
Tokios knygos jau seniai reikėjo, Šiai didžiulei ir įspūdingai knygai (450 puslapių, begalė iliustracijų, vertingos faktinės medžiagos, interviu etc.) nereikia nei advokato, nei pagiriamųjų žodžių: drąsiai galima teigti, kad apie dvejus metus trukęs projektas jau pats įėjo į Lietuvos menotyros istoriją. Šioje konferencijoje Vytautas Michelkevičius pateiks šiuolaikinio meno istorijas per medijų kultūros prizmę.

Filosofijos daktarės Audronės Žukauskaitės monografija „Gilles’io Deleuze’o ir Félixo Guattari filosofija: daugialypumo logika” (Baltos lankos, 2011).
Gilles’io Deleuze’o rezonavo su pačia šiuolaikinės epochos dvasia, atitiko šiuolaikinio žmogaus viltis ir neviltį, užčiuopė gyvąjį laikmečio nervą. Be Gilles’io Deleuze’o neįsivazduojamos kokybiškos šiuolaikinės medijų, kino, vizualios kultūros studijos.


ENTER GARSAS. Alternatyvi elektroninė+akustinė muzika.
Dalyvauja: “Betoniniai triušiai“, „MMPSUF“, Markas Palubenka.
Balandžio 27 d., 18 val. Šiaulių dailės galerijoje.

MARKAS PALUBENKA
Markas Palubenka – jaunas kūrėjas iš Vilniaus, subtiliai derinantis akustinį ir elektroninį skambesius bei išskirtinį vokalą. Visa tai galima įrėminti į indie, electro – acoustic, folk žanrus. 2011 m. Alternatyvios Lietuvos muzikosT.Ė.T.Ė. renginyje metų debiutoapdovanojimą pelnė Markas Palubenka.
http://www.facebook.com/MarkasPaparkas
http://www.youtube.com/watch?v=yw8-_cSkJ34

MMPSUF
Eglės Sirvidytės ir Aivaro Ruzgo projektas mmpsuf. E.Sirvydytė – vokalistė, kompozitorė Lietuvos muzikos scenoje pasirodė 2005-iais metais kartu su D.Razausku ir Remigijumi Audiejaičiu. Vėliau Eglė subūrė džiazo grupę, kūrė projekte „Dykumos“. Šiandien Eglė koncertuoja kartu su „mmpsuf“ projektu bei rengia akustinius koncertus, kuria muziką spektakliams. Aivaras Ruzgas Lietuvos muzikos scenoje paskutinį dešimtmetį pažįstamas iš audiovizualinės muzikos projektų (kartu su G.Labanauskaite, grupe Avaspo), šiuo metu kuria ir koncertuoja mmpsuf duete.
http://vimeo.com/35985170
http://www.mmpsuf.lt/
http://www.facebook.com/pages/mmpsuf/157304864331098

BETONINIAI TRIUŠIAI
Audiopoetinio spengsmo grupė „Betoniniai triušiai" susikūrė 2005 m. Vilniuje. Grupės branduolį sudaro trys atlikėjai: Tomas S. Butkus, Antanas Dombrovskij ir Vadimas Korotajevas. „Betoniniai triušiai" nereguliariai koncertuoja uždarose ir atvirose erdvėse Lietuvoje bei užsienyje. Kiekvienas audiopoetinio spengsmo grupės pasirodymas skiriasi, nes skiriasi ir konkreti erdvė, ir auditorija, ir psichologinis-emocinis kontekstas. Minėtieji autoriai savo kūryboje naudojasi gyvais instrumentais, garso mašinomis, atsitiktiniais daiktais, žmogaus balso, judesio ir improvizacijos galimybėmis. Nors grupę galima įvardyti kaip ambient, live electronics, low-fi, sound poetry ar urban folk sintezės atstovais, jų kūrybai apibūdinti labiau tiktų sąvoka „vizualaus garso poezija“.
http://triusiai.varioburnos.com/


MEDIJŲ MENO FESTIVALIO ENTER’10 EDUKACINĖ PROGRAMA

Medijų meno ENTER festivalio metu jūs turite puikią progą susipažinti su naujomis meninės kūrybos rūšimis, patirti netikėtus atradimus ir suprasti pagrindinius medijų meno principus. Tai padaryti jums padės medijų meno ...akademija vaikams ir jaunimui, kurioje galėsite pasirinkti netradicinės fotografijos, komiksų, animacijos ir gatvės meno pamokas. Žinomi menininkai jums perduos savo kūrybinių ieškojimų patirtį, todėl nuobodžiauti tikrai neteks.
Ruoškitės nuotykiams, tačiau prieš tai nepamirškite užsiregistruoti, vietų skaičius ribotas!
Registruokitės į pasirinktus užsiėmimus elektroniniu paštu galerija@splius.lt arba tel. 841 521161, 8682 62232.

Balandžio 27 d. (penktadienis)

ENTER EDUKACIJA. 12 – 16 val. Medijų meno akademija vaikams ir jaunimui. Vadovai: Shaltmira ("Comixphobia - Shaltmiros komiksų dirbtuvės"), Andrius Grigalaitis (fotografija be fotoaparato), Martynas Juras (pinholas - savadarbių fotoaparatų gamyba ir fotografavimas), Emilė Pociūtė (gatvės menas).

Balandžio 28 d. (šeštadienis)

ENTER EDUKACIJA. 11 – 14 val. Medijų meno akademija vaikams ir jaunimui. Vadovai: Virginijus Malčius ("Aš - animacinis veikėjas"), Andrius Grigalaitis (fotografija be fotoaparato), Martynas Juras (pinholas - savadarbių fotoaparatų gamyba ir fotografavimas), Emilė Pociūtė (gatvės menas).
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai