Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Sauliaus Kruopio paroda EKSPRESIJA / ISTORIJA / IDILĖ
__ Apie

Sauliaus Kruopio tapybos parodos "Ekspresija/ Istorija/Idilė" atidarymAS įvyko 2012 m.  vasario 23 d. 17 val. Šiaulių dailės galerijoje.

Personalinės mano tapybos parodos šventė Šiauliuose

... Gyvename tikrai sudėtingais laikais, nežinia jau kas yra vertybė, o kas ne. Kuriantis žmogus visų pirma yra kultūros žmogus, nuolat ieškantis savo profesijoje naujų išraiškų, siekiantis visuomenei parodyti aplink mus supančio pasaulio grožį. Šiandien toks žmogus, menininkas yra nuvertintas taip, kaip dar niekada nebuvo. Didžioji mūsų Kultūros dalis, jos gyvi dar likučiai slypintys mūsuose egzistuoja iš praeities tik dėka mūsų mokytojų, tėvelių ir gimtosios aplinkos. Aš, pirmiausia kaip meno žmogus, esu laimingas sugrįžti į gimtuosius Šiaulius, į vaikystės miestą su savo Tapybos drobėmis.
Kasmet surengiu personalines tapybos parodas, net po kelias, ar kartais dar daugiau. Tačiau ši yra man labai svarbi. Apie šią parodą svajojau nuo 11 metų, kai pradėjau lankyti Šiaulių vaikų dailės mokyklą. Ta svajonė, kad, kada būsiu brandus (jau didelis), surengti Gimtąjame mieste savo kūrybos parodą. 1980 baigęs KTDT dailės mokslus, atėjau pas profesorių Vytenį Rimkų į namus prašyti, kad jis padėtų... dėja nepavyko. Tačiau jau po Dailės Akademijos studijų, 1996 metais, per savo gimtadienį, vasario 11 d, surengiau čia, Šiaulių Dailės galerijoje didžiausią iki šiol savo kūrybos parodą, o vasario 13 d. jau turėjau išskristi į Indiją, į Kalkutos miestą. Kaip kokia mistinė spiralė, viskas vėl kartojasi, net po daugelio metų, ši 2012 metų paroda - vėl vasario mėnesį, o jau kovo mėnesį vėl turėsiu skristi į Indiją, į Delį, kur vyks mano kuruojamos Nidos tapybos kolekcijos parodos atidarymas.

Naujoji mano tapybos paroda, Šiaulių dailės galerijoje, pavadinta EKSPRESIJA, ISTORIJA, IDILĖ, kuruojama menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio. Trys salės, trys temos. Tik įėjus į parodą Jus pasitinka istorinės tapybos drobės, tai Šiaulių, Karaliaučiaus, Klaipėdos, Vilniaus, Berlyno ir Kauno miesto vaizdai. Ne vien nuotaikingi vaizdai, bet ir kalbančios detalės, puošnios aikštės, žvejų pakrantės, išsidabinę žmonės, senieji automobiliai ir motociklai, egzotiškos karietos, elektrinis tramvajus, arklių tempiamos konkės... Planuoju šalia pateikti jaunystės piešinius, ir blanknotus, kuriuose jau nuo 1971 metų piešiau svajonių miestus ir aikštes, kupinas žmonių ir transporto.
Antroje salėje eksponuojama brandžioji tapyba, kurią pavadinau IDILĖ. Tai be abejonės - idealistinis pasaulis, spalvingas ir viliojantis. Keletas drobių iš Indiškojo ciklo, kurį pradėjau po pirmosios kelionės į šią šalį 1996, Kurortinio ciklo, kur dominuoja poilsis ir mauduolės, ir Berlyno ciklo, kuriame lankausi vos ne kasmet . Kelis kartus teko ir gyventi, tapyti sugeriant tikrojo didmiesčio ritmus, virpesius jo plastines bei eklektiškas formas. Šalia eksponuoju ir 15 įrėmintų Berlyno akvarelių. Iš šios paruošiamosios medžiagos vėliau buvo tapomi kompozicijos darbai. Trys kompozicijos, „ Šventė prie Branderburgo vartų“, „Sugriautoji Imperatoriaus Vilhelmo atminomo bažnyčia“ ir „ Tramvajų kryžkėlė“ eksponuojama parodoje. Parodos centre ir mano artimiausių žmonių – Mamos, žmonos Skaidrės, sūnų Eigirdo, Karolio, Viliaus tapybiniai portretai.
Trečioji salė - Plenerinė tapyba, pavadinimu EKSPRESIJA. Plenero tapybos tikslas yra perteikti tik pirminį naujos aplinkos įspūdį, ir tik ekspresionistinė tapybos maniera , kuri tinka labiausia. JI neleidžia nusismulkinti iki gamtos kopijavimo. Ekspresionistiniai peizažai perteikia tik įspūdį, ritmą ir spalvas. Taip žiūrovui perteikiama VAIZDO ENERGIJA.
Vienoje salėje eksponuoju plenero metu nutapytas drobes. Dauguma jų- niekada niekur nerodytos. Tai kelios drobės iš Juodkrantės, Nidos, Plinkšių dvaro, Orvydų sodybos, Paberžės, Molėtų, Mariampolės, Ignalinos, Užupio, Palangos ir užsienio: Vokietijos, Lenkijos, Indijos, Latvijos, Italijos, Rusijos tapybos plenerų. Parodoje matysite ir kelis kolegų, draugų portretus, pavadintus „plenero veidas“.
Jūs apsilankysite ne parodoje, o mano studijoje, susipažinsite, kas tapytojui rūpi, kuo jis gyvas, o atidarymo metu išgirsite, kodėl jis daro būtent TAIP!

tapytojas Saulius KRUOPIS
Menininkų Asociacijos „TILTAS“ vadovas

Vilnius-Šiauliai
2012 Vasario 16 d.

  

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai