Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Prancūzų kino festivalis ŽIEMOS EKRANAI
__ Apie
SANDRINE BONNAIRE RETROSPEKTYVA ŠIAULIŲ DAILĖS GALERIJOJE! VASARIO 3-4 D. 18 VAL.

APIE SANDRINE BONNAIRE  

Sandrine Bonnaire gimė 1967 m. Auvergne regione, išaugo Paryžiaus priemiestyje daugiavaikėje šeimoje. Ji buvo septintas vaikas iš vienuolikos. S. Bonnaire svajojo apie dainininkės arba stiuardesės karjerą, mokėsi kirpėjos amato profesinėje mokykloje. Kartą palydėjusi seserį į aktorių atranką, ji gavo pasiūlymą iš režisieriaus Maurice‘o Pialat vaidinti filme „Už mūsų meilę“ (1983). Drama apdovanota Cezariu už geriausią metų filmą, o šešiolikmetė Sandrine pripažinta „Prancūzų kino viltimi“. 1985 m. S. Bonnaire suvaidino Moną Agnès Varda filme „Bastūnė“ ir gavo Cezarį už geriausią moters vaidmenį. 1987 m. ji filmuojasi kontraversiškoje Pialat juostoje „Po Šėtono saule“, kuri Kanų kino festivalyje laimi Auksinę palmės šakelę. Po sėkmingos pradžios aktorei netrūksta pasiūlymų vaidinti. Ji dirba su garsiais autorinio kino kūrėjais: Jacques‘u Doillonu, André Téchiné, Jacques‘u Rivette‘u, Claude‘u Chabroliu ir kt. 1995 m. pasirodęs Chabrolio filmas „Ceremonija“ pelnė aktorei tarptautinį pripažinimą, bet ji vis dar siejama su rimtais, kinomanams, o ne paprastam žiūrovui skirtais filmais. Nuo 90-ųjų pabaigos S. Bonnaire ima rinktis lengvesnio pobūdžio projektus. Ji filmuojasi melodramose, pramoginiuose filmuose ir komedijose: „Rytai-Vakarai“ (rež. Régis Wargnier), „Panelė“ (rež. Philippe Lioret), „Man rodos, aš ją myliu“ (rež. Pierre Jolivet) ir kt. 2008 m. pasirodo aktorės režisūrinis debiutas – dokumentinis filmas apie jos seserį autistę „Jos vardas Sabina“. Šiemet S. Bonnaire ruošiasi filmuoti savo pirmąjį vaidybinį filmą.

Panelė | Mademoiselle

REŽISIERIUS: Philippe Lioret

VAIDINA: Bonnaire, Jacques Gamblin, Isabelle Candelier

Komedija Prancūzija 2000 85' T Originalo kalba: prancūzų Subtitrai: anglų k., lietuvių k.

Kaina 5 lt.

Klerė ištekėjusi, augina du vaikus, dirba farmacijos įmonėje. Jos gyvenimas stabilus, nieko naujo nežadantis. Pjeras norėtų būti aktorius, bet kol kas jo aktoriniai sugebėjimai praverčia tik vedant seminarus. Kartą tokiame seminare Pjeras sutinka Klerę. Atrodo, šių žmonių niekas nesieja. Ir vis dėlto jie patinka vienas kitam ir neatsispiria meilės nuotykiui. Ar tai tik trumpalaikis romanas, ar ilgos meilės istorijos pradžia?

 

Žaidėja | Joueuse

REŽISIERĖ: Caroline Bottaro

VAIDINA: Sandrine Bonnaire, Kevin Klein, Valérie Lagrange

Melodrama Prancūzija 2008 100' T

Originalo kalba: prancūzų Subtitrai: anglų k., lietuvių k.

Elena su vyru ir dukra gyvena Korsikos kaimelyje. Ji dirba valytoja viešbutyje ir namų tvarkytoja pas poną Kriogerį. Gyvenimas teka monotoniška vaga. Bet vieną dieną Elena užtinka viešbutyje amerikiečių porą, žaidžiančią šachmatais. Ji stebi juos lyg pakerėta, ir netrukus pati stačia galva puola į šachmatų pasaulį. Iš ją supančių žmonių, tik ponas Kriogeris gali jai padėti. Elena susitaria su šiuo uždaru užsieniečiu dėl privačių pamokų. Nauja moters aistra nedžiugina nei jos vyro, nei kaimelio gyventojų.
Išsamią festivalio programą galite rasti Prancūzų kultūros centro tinklapyje: www.centrefrancais.lt.
 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai