Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Kazio Bimbos paroda ESSE HOMO
__ Apie

Skulptorius Kazys Bimba: „Kartais man nėra svarbu ką daryti, kad tik daryti – tiesiog maniakiškai rankos tiesiasi į akmenį“.

Skulptorius Kazys Bimba nepraranda geros nuotaikos, net kai, atrodytų, painiausiai, keisčiausiai, nepalankiausiai aplinkybės susiklosto. Tik prisimerkęs šypsosi, kad šįkart jo šešiasdešimtmečiui skirta paroda „Esse homo“  Šiaulių dailės galerijoje kažkokia neįprasta gavosi - skulptūros eksponuojamos jau nuo šio ketvirtadienio, o parodos atidarymas numatytas tik rugpjūčio 19-ąją, ir kuo ramiausiai paaiškina:

- Kodėl pirma paroda, o paskui – jos atidarymas? Dėl dviejų priežasčių. Su Šiaulių dailės galerija buvome susitarę, kad mano paroda prasidės rugpjūčio 19-ąją ir tęsis iki Šiaulių dienų. Paskui paskui galerijoje pamatė, kaip nelengva akmens skulptūras sunešioti, tai nutarė dar dviem savaitėmis parodos laiką pratęsti, bet tas savaitės pridėjo ne prie pabaigos, o prie pradžios.

Be to, mano dukra, konsule Švedijoje dirbanti, labai nori mano šešiasdešimtmečiui skirtos parodos atidaryme dalyvauti, o atostogos jai tik nuo 19-osios, tai ir teko prie aplinkybių prisitaikyti.

Snaujienų archyvas

  

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai

Kazio Bimbos skulptūrų paroda - fenomenas dailėje

Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Jau dvi savaites eksponuota Šiaulių dailės galerijoje skulptoriaus Kazio Bimbos kūrybos paroda „Esse homo“ praėjusį penktadienį buvo oficialiai atidaryta.

Trisdešimties šio šiauliečio menininko darbų iš akmens, medžio ir metalo apžiūrėti ir pasveikinti jų autoriaus su šešiasdešimtmečiu ir trečiąja personaline paroda per daugiau nei tris dešimtmečius kūrybos susirinko daugybė Kazio Bimbos kolegų, meno gerbėjų, draugų ir bičiulių.

O pamatyti tikrai buvo ką: nedidelės abstrakčios marmuro skulptūros ir grakščios šventųjų figūros iš medžio, spalvingos antkapinių paminklų nuotraukos ant sienų ir netikėtai šmaikščios metalo laužo skulptūros aikštelėje prie galerijos...

Skulptorius Gintautas Lukošaitis, atidžiai apžiūrėjęs kolegos darbus, parodą pavadino solidžia, o menotyrininkas Vytenis Rimkus - ypatingu reiškiniu ne tik Šiaulių, bet ir Lietuvos mene.

Nes, viena vertus, jau vien techniškai yra sudėtinga parengti parodą iš skulptūrų, kurias reikia suvežti, sunešti, o antra vertus - praktiškai neįmanoma pristatyti pristatomojo laikotarpio darbus jau suradusius savas erdves.

Tad idėja pateikti mažesnių formų darbus, didžiuosius pristatant fotografijomis, suteikė galimybę tiek specialistams, tiek publikai išvysti platesnį ir įvairiapusiškesnį dešimties ar daugiau Kazio Bimbos kūrybinio tobulėjimo vaizdą. O vaizdas, pasak Vytenio Rimkaus, stulbinantis: visiškai išnykusi riba tarp tautodailės ir profesionaliojo meno.

__ Organizatoriai
__ Rėmėjai