Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Giedriaus Šiukščiaus paroda INDIKACIJOS
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje atidaryta Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dizaino katedros vedėjo profesoriaus Giedriaus Šiukščiaus jubiliejinė paroda "Indikacijos", kurioje eksponuojami net 69 darbai. Pristatytas ir jo kūrybos albumas. Parodoje eksponuojami darbai lankytojus stulbina, šokiruoja, verčia susimąstyti. Autoriaus teigimu, to ir buvo siekiama – parodyti "sergančią" visuomenę ir kiekvienam savaip bandyti ją gydyti.

Į parodos atidarymą susirinko nemažai Šiaulių universiteto bendruomenės narių, aktyvių Šiaulių miesto kultūros ir visuomenės veikėjų, kurie parodos autoriui negailėjo gėlių ir gerų žodžių, o kolegos – Dizaino katedros dėstytojai - nustebino G. Šiukščių jam įteikdami guminę pripučiamą valtį. Bendradarbiai palinkėjo menininkui kartais plaukti ir prieš srovę.

Indikacijos

"Paroda vadinasi "Indikacijos", nes ant vaistų taip yra rašoma. Serga visuomenė. Parodoje eksponuojamuose darbuose išryškėja žmogaus ir gamtos, visuomenės konfliktai su pačiu savimi. Rašytojai savo mintis reiškia rašydami romanus, esė ir panašiai, o aš savo mintis, požiūrį, socialines idėjas reiškiu vaizdais. Viliuosi, kad visi supras ir perskaitys, ką aš norėjau pasakyti, – sakė autorius. - Man visuomet malonu, kai kolegos ateina, domisi, sveikina. Taip pat labai svarbu, kad parodos atidaryme apsilankė ir jau baigę studijas mano studentai."

Giedrius Šiukščius juokavo, kad jo kartos dėstytojai jau gali būti "iškasenomis" vadinami, todėl ir reikia jaunimo, jaunatviškos nuotaikos ir minčių.

"Mes jau nuo penkiasdešimties tampame konservatyvūs, todėl reikia, kad studentai ateitų su savo idėjomis ir darbais", – kalbėjo G. Šiukščius.

"Dauguma mano darbų yra ironiški, satyriški ar sarkastiški. Aš mėgstu pasišaipyti ir iš savęs paties. Geriau taip pasityčioti iš savęs ir kitų, nei versti purvą žodžiu", - taip savo darbus įvertina profesorius.

Albumas

"Giedrius Šiukščius – ir mokslininkas, tai ir vadybininkas, ir menininkas viename. Mokslininkas, išleidęs geriausią dizaino vadovėlį. Giedriaus pavydi Vilniaus dailės akademija. Nuostabus vadybininkas, kuris įkūrė ŠU Dizaino katedrą. O kad puikus menininkas, mes matome jo darbuose", - teigė Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros dėstytojas, knygų leidėjas docentas Stasys Tumėnas.

Anot jo, albumas "Giedrius Šiukščius: fotoplakatai, fotografijos, fotoetiudai", kurį išleido Šiaulių universiteto leidykla, yra viena puikiausių Šiauliuose išleistų knygų. "Knyga liudija autoriaus ištikimybę fotografijai, ištikimybę savo darbams. G. Šiukščius asmenybė graži savo pedantiškumu, – apie autorių ir kūrybą kalbėjo doc. S. Tumėnas. - Darbuose atsiskleidžia autoriaus pilietiškumas. Jam rūpi gamtos problemos, kova prieš AIDS. Svarbu, kas yra žmogus. Fotografija – tai trumpi eskizai, etiudai. Svarbūs trumpi ir reikšmingi G. Šiukščiaus pavadinimai. Šėliojančio G. Šiukščiaus niekas neįsivaizduoja, tačiau jo šėliojimas perteikiamas kūryboje."

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai