Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
49-oji Šiaulių dailininkų kūrybos paroda
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje surengta 49-oji miesto dailininkų kūrybos paroda, kurioje eksponuojami 45 autorių darbai. Vienintelis reikalavimas buvo pateikti kelių darbų kolekciją.

angele@skrastas.lt

Tradicinės Šiaulių miesto dailininkų parodos yra tarsi ataskaitiniai susirinkimai, tik juose apie nuveiktus darbus nekalbama, bet į juos žiūrima.

Parodose gali dalyvauti visi norintys dailininkai. Vienais metais rengta tik Dailininkų sąjungos narių paroda, tačiau šio, menininkus suskaidančio sumanymo, atsisakyta.

Ričardas Garbačiauskas, Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas pripažįsta, jog sunkiausia yra išeksponuoti, rasti tinkamą vietą skirtingos tematikos tapybai, grafikai, skulptūrai, keramikai, tekstilei.

Kartu šios parodos, pastebėjo R. Garbačiauskas, dailininkams yra proga pasitikrinti, kaip jų darbai atrodo šalia kitų kūrėjų. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog šios parodos vyraujanti tema yra figūra, o ne abstrakcijos.

Šventiškas parodos akcentas — miesto Savivaldybės skiriamos kultūros ir meno premijos įteikimas. 49-osios parodos premija įteikta dailininkui Arūnui Uogintui už darbą „Ubagų madona“.

Po ilgo laiko, radus geranoriškų rėmėjų, premijas galėjo skirti ir Šiaulių miesto dailininkų skyrius. Dailininkai išskyrė dvi kategorijas — jaunojo menininko (iki 30 metų) ir darbų kolekcijos. Jaunojo menininko premija už darbus šioje parodoje įteikta Žanetai Jasaitytei, o Vidmantas Zarėka premijuotas už darbų kolekciją.

Parodoje paskelbta dar viena žinia — į Dailininkų sąjungą priimtas Kornelijus Užuotas.

Nuo 2011 m. Spalio 26 d. 17:00 val. iki 2011 m. Lapkričio 14 d. 18:00 val.

  

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai
Šiaulių miesto savivaldybė, Salda, Šiaulių dailės galerija