Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Jono Nekrašiaus fotografijų paroda PENKI KONTINENTAI. ŽEMĖ IR ŽMONĖS
__ Apie

Jono Nekrašiaus retrospektyvinė fotografijos paroda "Penki kontinentai. Žemė ir žmonės". Atidarymas įvyko 2009 m. rugpjūčio 14 d. (penktadienį) 16 val. Paroda veikė 2009/07/23-09/06.

Šiaulių dailės galerijoje penktadienį buvo atidaryta advokato, keliautojo Jono Nekrašiaus fotografijų paroda „Penki kontinentai. Žemė ir žmonės“. Nuotraukos parodai kauptos keliasdešimt metų.

Žvilgsnis į pasaulį per nuotraukas

Jonas Nekrašius — teisininkas ir kultūrologas, daug keliaujantis ir bandantis pasaulį sutalpinti į nuotraukas žmogus.

„Kelionė — tai ir kūrybinio proceso forma, tai galimybė pažinti pasaulį savyje ir save pasaulyje,“ — teigė į ne vieną pasaulio viršukalnę įkopęs keliautojas.

Anot parodos autoriaus, fotografijomis jis atskleidžia tai, kas per keliasdešimt kelionių metų jam buvo brangiausia ir įsimintiniausia. Nuotraukos parodai buvo atrinktos, stengiantis perteikti kelionėse ir žygiuose užfiksuotus iškalbingus įvairių kraštų vaizdus, simbolius ir ženklus bei įvairių tautų žmonių portretus, charakteringus tipus, bruožus.

Paroda neatsitiktinai padalinta į dvi dalis. Nuotraukose pristatomus penkis kontinentus vienija žemė ir žmonės. Šie du aspektai geriausiai charakterizuoja tam tikrą kraštą.

Atidarymo metu autorius nepasakojo, ką patyrė ar pamatė kelionių metu. Vietoje to, jo draugas muzikantas Modestas Jukna parodos svečiams nuotraukas pristatė per muziką. Jis improvizavo akordeonu stabtelėdamas prie kiekvienos nuotraukos, kad muzikos garsais papasakotų jos istoriją.

Pats Jonas Nekrašius parodos kataloge rašo norintis, kad kiekvienas kūrinys žiūrovui padėtų pajusti fotografijose užfiksuotą laiko ir vietos pulsą, gamtos virpesį, gyvenimo džiaugsmą ir akimirkos žavesį.

Iš tikrųjų, penktadienį atidaryta paroda daugeliui lankytojų tapo terpe, kurioje būnant vienoje vietoje įmanoma pažvelgti į tolimiausius pasaulio kampelius ir pamatyti ten gyvenančius žmones.

Šiaulių krašto archyvas

 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai

Šiaulių dailės galerija

__ Rėmėjai