Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Dainiaus Trumpio tapybos paroda REALYBĖ/NE
__ Apie

Šiauliečio menininko Dainiaus Trumpio tapybos darbų parodos "Realybė/ne" atidarymas įvyko 2009 m. birželio 3 d. 17 val. Paroda veikė 2009/06/03-06/27. 

Šiaulių dailės galerijoje atidaryta šiauliečio menininko Dainiaus Trumpio didelio formato tapybos darbų paroda „Realybė/ne“. Galerijos darbuotojai pripažino, kad jau seniai jos patalpose nebuvo tokių didelių šiauliečio autoriaus tapybos kūrinių.

— Ar kilo daug nepatogumų, tapant tokius didelius darbus?

— Kilo, ir ne vienas. Pirmiausia, teko 20 centimetrų sumažinti kelių didžiausių darbų numatytą aukštį ir ilgį (2x3 metrų), kad šie tilptų pro dirbtuvių duris. Tapant teko darbus ir ant grindų tiesti, ir kampu vertikaliai statyti, nes tiesiai iki lubų ne visi tilpo. Ir kopėčiomis laipiojau. Tačiau pirmą kartą eksperimentuodamas su tokiais dideliais darbais supratau, kad tai — mano dydis, man labai patiko kurti didelio formato darbus. Tas formatas man padėjo įeiti į kitokią realybę.

— Kokią realybę atspindėjote savo darbuose ir parodos pavadinime?

— Tikrai ne savo asmeninę. Darbais nesistengiau pabėgti nuo šių dienų realybės, nesiveržiau pasinerti į savo vidinę tikrovę, mėginau keliauti dar mano paties ir visų mūsų neatrastos realybės link.

— Ar kelionė pavyko?

— Pirmasis darbas gimė per tris mėnesius. Kiti — kiek greičiau, tačiau bendrai šios parodos darbams sukurti skyriau metus. Tą laiką buvau pasinėręs į mano minėtą kitą realybę, taigi neabejotinai pasikeitė mano požiūris į šiandienos tikrovę. Neišvengiamai man iškilo klausimas: kuri tikresnė — mano kuriama ar mane supanti. Jis man liko neatsakytas.

— Taigi eksperimentus su dideliais darbais tęsite ir ateityje?

— Manau, kad tęsiu. Šįkart gailėjausi, kad dirbau ne vasarą, kuomet darbus galėčiau pasitiesti sode ant pievelės. Gal kitąkart atsižvelgsiu į šį faktorių, išsinuomosiu didesnę studiją ir darbai bus dvigubai didesni, ir realybė juose bus dvigubai įtaigesnė.

— Kokiose erdvėse ateityje matote šios parodos didelio formato darbus?

— Kol kas taip toli nežiūriu. Man jie buvo svarbūs, kol jais gyvenau tuos metus. Manau, kad jiems tiktų didelės viešos erdvės, jie skirti ne privatiems interjerams.

 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai