Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Rasos Grebenkovaitės paroda VASARA, LABAS IR SUDIEV
__ Apie

Rasos Grebenkovaitės personalinei parodai „Vasara. Labas ir sudiev“ nervingumo neprikiši, ekspozicija labai lengvabūdiška visais atžvilgiais. Darbai nutapyti atsainiai, maišant akrilą, pastelę, piešinį. Dominuoja salotinio fono gaubiamas „plėminis“, infantilus piešinys. Vaizdą matome iš viršaus, jis nutolęs, tirpstantis. Vienur blunkanti ežero dėmė, kitur iki juodumo saulėje perdegęs atletas, moterys-drugeliai, spalvotais pieštukais pripiešti nameliai, punktyrinės tvoros – viskas, kas tradiciškai vadinama „bloga tapyba“. Tik lepi, tingi vidurvasario dienos popietė, kada bet kokie rimti klausimai atrodo juokingai, kada viską atperka vatinis debesų lengvumas, klydinėjanti boružė, vešlus žalumos gaivalas.

Virginijus Kinčinaitis

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai

Lina Zdanevičiūtė „Šiauliai plius“

Rasos Grebenkovaitės kūrybinio kelio pradžia - 2005 metais surengta paroda Šiaulių universiteto galerijoje. Nuo tada ji ir dalyvauja parodose. Baigusi Šiaulių menų fakultetą, toliau mokėsi tapybos magistrantūroje.

Menas yra Rasos hobis, o ne darbas. Šiaulių dailės galerijoje surengta paroda gimė per mėnesį. "Ji nėra išnešiota, gili, - sau kritiška menininkė- parodai pirminės idėjos taip pat neturėjau. Kadangi gyvenu centre, už lango matau labai daug žalios spalvos. Taip ir gimė šios parodos mintis - vasara".

Rasa sako, kad draugai ir artimieji labai palaiko ir skatina kurti. "Pagyrimai ir geri žodžiai - visada malonūs, bet stipriausias vertintojas esu aš pati, - sako ji. - Žmogus, kuris nori dalyvauti parodose, turi daugiau dirbti. Bandysiu subrandinti naują parodą, nors dabar vizijos dar neturiu. Aš save laikau dar nesusiformavusia dailininke ir bandau atrasti savo, kaip menininkės, braižą. Kūryba man yra kaip laisvalaikis, kurio aš nepaleidžiu. Džiaugiuosi, kad mano paroda įvertinta gerai. Tapymo technika - iš vieno priėjimo, užtepimas - iš vieno karto. Paroda davė įkvėpimo, atradau dekoratyvumą. Galerija paskatino mane, kad sugebėsiu, nes pati nebūčiau ryžusis surengti parodą. Yra daug geranoriškų žmonių. Visi prisidėjo prie parodos. Padėjo net darbovietė, kuri suteikė galimybę darbo metu tapyti", - pasakoja Rasa, savo ir Ugniaus Ratniko kūriniuose radusi panašumo - vaikiškumo, kuris galbūt ir žavi žmones.

__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai