Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Agnės Biskytės paroda BUBBLE EIDOS
__ Apie
ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS VIRUS 13
2008 m. lapkričio 20 d. – gruodžio 06 d. atidaryta  Agnės Biskytės paroda „Bubble Eidos“ .

Šiaulių dailės galerijoje Vilniaus dailės akademijos menų aspirantė ir kostiumo dizaino katedros asistentė Agnė Biskytė novatoriškai ir originaliai pristatė moterims skirtą kolekciją pavadinimu „BUBBLE-EIDOS arba tobulos formos gimimas“. Atmesdama tradicinį „manekenių pasivaikščiojimą“ ir eksponuodama kolekciją kaip šiuolaikinę meno instaliaciją, autorė kostiumą sutapatino su meno kūriniu ir suteikė galimybę net 2 savaites žiūrovams gėrėtis kolekcija „iš arti“.

„Ši kolekcija - tai subtilus humoras apie tobulą formą, o tiksliau apie JOS gimimą.

BUBBLE-EIDOS, tai nauja sąvoka apibūdinanti naują moterų moteriškumą, kuri sudaryta iš dviejų žodžių: angliško BUBBLE – burbulas ir graikiško EIDOS – vaizdas, forma, esmė, - tai yra- burbulo grynoji esmė. Tačiau šios sąvokos nebūtina versti, nes BUBBLE-EIDOS ir taip skamba lietuviškai ir taip moteriškai“,- teigia Agnė Biskytė.

BUBBLE-EIDOS kolekcijos esmę sudaro burbulai: optiniai, ne-optiniai, transformavę į faktūras ar siluetus ar konstrukcijas arba tik kažkuo panašūs į burbulus. Nors tikroji esmė -tai moteriškumas, toks kasdienis ir paprastas, nenuspėjamas ir paslaptingas ir neturintis nei pradžios, nei pabaigos.

„Kolekcijos asortimentas - suknelė ir sijonas – patys moteriškiausi rūbai, kurių vyrai neturi ir, žinant jų vyriškumą, kažin ar kada „ pasiskolins“ iš moterų garderobo –su šypsena teigia autorė.- Kolekcijoje dominuojantys „kūno“ spalvos atspalviai simbolizuoja kūno tobulumo ir jo simuliacijos reikšmę, o juoda bent jau kol kas yra „tobuliausia“, anot A.Biskytės, mados pasaulyje dominuojanti spalva.

AgnėBiskytė savo naujausią kolekciją skiria visoms moterims, kurios jau subrendo naujam moteriškumui. Nors kiekvienas BUBBLE-EIDOS kolekcijos modelis turi savo BUBBLE-EID‘išką istoriją apie burbulus, idėjas, formas ir moters kasdienybę bei gyvenimą, tačiau čia tik autorės, moteriškumo sampratos vizuali išraiška. Kostiumo dizainerės teigimu, tikrosios BUBBLE-EID‘ų istorijos prasidės, kai šias suknelės vilkės moterys su savo gyvenimo istorijomis.

„Delfi“ 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija, Menininkų klubas
__ Rėmėjai