Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Tomo Černyševo paroda HOUTE COUNTURE
__ Apie
2008 m. lapkričio 20 d. – gruodžio 06 d. atidaryta Tomo Černyševo paroda „Houte couture“
ŠIUOLAIKINIO MENO FESTIVALIS VIRUS 13 
 
Miesto dailės galerijoje veikia Viktoro Ostašenkovo jubiliejinė tapybos darbų paroda "Retrospektyva". Gyvybingi bei spalvingi dailininko paveikslai užima visą pirmąjį galerijos aukštą, nors menininkas sako galėjęs užpildyti ir visą galeriją.

Neabejotina, kad V. Ostašenkovas - produktyvus ir įdomus menininkas. Grožiesi jo nutapytais miestų vaizdais, panoramomis ir netikėtais kampeliais, spalvingais natiurmortais. Kažkas dailininkui yra papriekaištavęs, jog jis tapo miestus, pastatus, o žmogus tik retkartėmis švysteli tose panoramose. Viktoras atsako, jog pastatai taip pat turi savo charakterį, spalvas, šviesas, šešėlius, prisipažįsta, kad jam įdomu atrasti ir atskleisti netikėtą miestą.

Jei reikėtų pavadinti šią Viktoro Ostašenkovo parodą, pavadinčiau ją "Čia ir dabar". Nors ir ankstesnėms parodoms šis pavadinimas tiktų – dailininkas stengiasi nuolat būti aktualus. Nesitiki, kad taip galima tapant miestą. Viktoras sugeba – žvelgi į jo nutapytą bet kurį miesto kampelį ir, atrodo, pats neseniai esi ten buvęs. Net savo mėgiama dingusio miesto tema Viktoras kalba ne apie mirusius ir amžiams užmarštin nugrimzdusius pastatus, bet bando priminti, kad jie dar neseniai čia stovėję – bemat juos mintyse "atstatai".

Atskirai reikėtų pakalbėti apie spalvas V. Ostašenkovo paveiksluose. Jauti, kad spalva tapyboje jam yra svarbiausia priemonė. Dailininko paveikslai tarsi reikalauja pavasario ir, atrodo, jiems ruduo - ne metas, bet geriau pagalvojus – gal tai ir gerai, kad jie pagyvina rudenį ar net keičia metų laikus. Žiūri, ir spalva užburia, įsuka, nebenori paleisti. Esi ir pasaulyje (kasdienybėje), ir už jos. Gal kai kas leptels apie spalvų chaosą, bet su tuo tikrai negalima sutikti – jei ir yra chaoso, tai jis turi prasmę, nes anapus jo jauti esant tvarką. Dar jauti, kad dailininkas gyvena pojūčiais, o ne simbolių ir ženklų prasmėmis. Tai - gerąja prasme.

Kas dar būdinga V. Ostašenkovo kūrybai? Gesto išraiškingumas. O tai, kaip ir spalvų pojūtis, tapyboje jau yra daug. Neveltui dailininkas turi savo gerbėjų ir pasekėjų. Pokalbiuose su Viktoru jauti, kad jo gyvenimo tikslas – kūryba. Gal toks menininko užsidegimas ir leidžia būti produktyviam, rengti parodas. O trumpai ir nedvejojant galima pasakyti – tai išties gera ir gaivi paroda.

 

 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
__ Rėmėjai