Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Deimantės Kondrotaitės paroda KŪNIŠKUMO DIMENSIJOS
__ Apie
2008 m. Spalio 23 d. 17.00 val. atidaryta grafikės Deimantės Kondrotaitės paroda KŪNIŠKUMO DIMENSIJOS. 

Prieš metus Šiauliuose surengusi parodą „Vyriškumo dimensija", Panevėžyje bei Klaipėdoje pristačiusi piešinius įvardindama kaip „V&M dimensijos", šiandien menininkė prisistato su naujais darbais, bet ta pačia, kūniškumo tematika, užbaigdama „trilogiją" pavadinimu „Kūniškumo dimensijos". Parodoje kartu su piešiniais pristatoma video projekcija.
D. Kondrotaitė - Šiaulių „Aušros" muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, parodų kuratorė, Šiaulių universiteto Menų fakulteto magistrantė pristatydama savo parodos pavadinimą prasitaria: „šiuo metu kūnai - mano pagrindinė tema, taip aš išreiškiu save, tokiu būdu kalbu su žiūrovu". Šioje paroda skirtingai nei prieš tai buvusiose analizuojama, žaidžiama ne tik jauno vyriško ir moteriško kūno motyvais, bet aprėpiama sfera įtraukianti kūdikystę, senatvę. Piešiniuose užfiksuotas fragmentiškas, nuasmenintas kūno detalių kitimas, persimainymas tarp kurių iškyla portretuojamieji. Nagrinėjamas vienas iš požiūrių į kūniškumą, kuris yra susijęs su daugybę dimensijų, įvaizdžių ar schemų. Autorė neigdama savo piešinių giliamintiškumą siūlo pažvelgti į juos „gryna akimi". D. Kondrotaitė savo kūrybines mintis patalpinusi geografiškai neegzistuojančioje teritorijoje, bei pasitelkdama ironiją bei plastinę meno kalbą, minimaliomis meninėmis priemonėmis - laisvais minkšto ir kieto grafito štrichais, kuria originalią, refleksyviai išgyvento pasaulio, ironišką sociodramą. Pieštuku atliktus akademiškus, kruopščius, išbaigtus darbus skiria tematikos pobūdžio gausa - nuo naivios iki ironiškos vaizdų ikonografijos, tačiau vienija nenutrūkstamas naratyvas, kurio centre - žmogus. 
Pasak filosofės, antropologės Astos Jurevičiūtės „...autorė lieka ištikima siurrealizmo srovės fantazijoms, anarchijos, neištirtų pasąmonės klodų reiškimosi atskleidimo tradicijai - vaizduojančios košmariškus daiktų derinius bei sujauktas žmogaus kūno dalis....".
Paroda veikė iki 2008 m. lapkričio 15 d.

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai