Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Jurgos Sutkutės paroda PO ODA
__ Apie

Šiaulių dailės galerijoje veikia šiaulietės menininkės Jurgos Sutkutės fotografijos paroda „Po oda“. Joje — ne ant nuotraukoms spausti skirto popieriaus, bet ant tentų perkeltos fotografijos, kuriose užfiksuoti žmogaus odos lopinėliai, taip pat naudotos natūralios gyvulio odos faktūros.

Paroda pažymėta skaičiumi du. Šią dvejybę autorė aiškina įvairiai: „Visuomet ir visur yra dvi pusės: gyva — negyva, viršus — apačia, išorė — vidus. Taip gimė ir parodos pavadinimas — „Oda po oda“. Be to dvejetas — mano mėgstamiausias skaičius“. Jauna menininkė tarsi kalbina žiūrovus meniškai palyginti du apvalkalus: žmogaus ir gyvulio odą.

Parodos darbus Jurga apibūdina kaip sieninę plastiką. Darbuose iš tiesų netrūksta įvairių perėjimų, plastiškumo. Nuotraukų rėmus šonuose puošia gausybė laiką žyminčių skaičių, taip autorė nori pabrėžti laiko tėkmę.

Tai pirmoji jaunosios menininkės personalinė paroda. Pernai metų pabaigoje kartu su kolege Žaneta Jasaitytė mergina pristatė kolekciją „Migracija“. Jai Jurga kūrė aksesuarus iš natūralios odos, tad nenuostabu, kad odos tema jai tokia artima.

 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai