Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Keturių parodų atidarymas
__ Apie

Šiaulių Dailės galerijoje ketvirtadienio vakarą vienu metu atidarytos net keturios parodos. Tai — klaipėdiečių Remigijaus Treigio (fotografija), Dariaus Vaičekausko (fotomozaika) „Jausmų gelmėse iš anapus, šiauliečio Dainiaus Trumpio (tapyba) „Įsiklausymas“, bei tarptautinė grupinės fotografijos paroda „Erozija: Repodukuoti kūnai“.

Šiaulių dailės galerijos vyriausioji specialistė Ernesta Šimkienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad šia paroda norėta pristatyti klaipėdiečių kūrėjus ir projektus. O D. Trumpio paroda tiesiog idealiai tiko Dailės galerijos erdvei.

Fotografas R. Treigys galerijoje pristatė aštuonis darbus iš ciklo „21 diena Belyne“, bei dešimt darbų, kurių pirmoji vertintoja — Šiaulių publika.

„Fotografijose nedokumentuoju vietos. Man svarbi — vietos nuotaika. Šių dienų fotografija yra labai įvairi. Prieš dvidešimt metų Lietuvos fotografija buvo socialinio reportažo fotografija — griežta Lietuvos fotografijos mokykla. Dabar — daugybė krypčių, bei įdomiai dirbančių žmonių. Aš dirbu su juosta. Atspaudžiu tik dvi tris kopijas, tai — vienetiniai atspaudai“, — „Šiaulių kraštui“ sakė R. Treigys.

Parodos „Erozija: Reprodukuoti kūnai“ kuratorius Gytis Skudžinskas sako, kad šis projektas yra grynosios fotografijos ribų ištrynimas. Anot G. Skudžinsko, fotografija gali susilieti su kitais menais.

D. Vaičekauskas parodoje demonstuoja, jog sukarpius vieną nuotrauką, galime perkurti fotografiją: vienas vaizdas tampa kitu, netikėtu vaizdu.

Dailininkas D. Trumpis sakė, kad jo „Įsiklausymas“ sukurtas Šiauliuose. „Darbuose atsispindi mano gyvenimas Šiauliuose, jie sukurti vienu ypu. Tai įsiklausymas į save ir pasąmonę. Ilgiausiai užtrukau, kol pralaužiau sąmonės ribas. Vienas darbas keitėsi net šešis kartus“, — sakė dailininkas.

D. Trumpio darbuose nemažai tautiško motyvo, dvasios, meditacijos ir ramybės. Dailininkas mano, kad kiekvienas žiūrovas darbuose ras sau norimo jausmo.

 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai