Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Ričardo Zdanavičiaus tapybos paroda DIALOGAS III
__ Apie

2006 m. birželio 14 dieną Šiaulių dailės galerijoje atidaryta vilniečio dailininko Ričardo Zdanavičiaus-Zdano tapybos paroda „Dialogas III.“

Keliasdešimt parodų surengęs autorius Šiauliuose savo kūrybą eksponuoja pirmą kartą. Dviejose galerijos salėse eksponuojami didelės apimties, spalvingi, dekoratyvūs, iškalbingi ir dialogui provokuojantys paveikslai.

„Dialogas III“ — tęstinis, prieš trylika metų pradėtas šio autoriaus parodų ciklas. Jo ašis — menininko gyvenimui ir kūrybai artima ir svarbi dialogo sąvoka. Ciklo gyvybę palaiko nuolatinis naujų išraiškos formų ieškojimas, kintantys, saviti spalvų deriniai, skirtingų medžiagų taikymas ir įvairios atlikimo technikos.

Paroda sutampa su dailininko 50-mečiu, ekspozicijoje — tik naujai sukurti darbai, liudijantys kūrėjo poziciją, vertybinę orientaciją, jo santykį su pasauliu. Be tradicinių paveikslų, tapytų aliejiniais dažais ant drobės, Ričardas Zdanavičius žiūrovui pateikia darbus, atliktus ant medžio koliažo technika ir ant popieriaus, tapytus mišria technika (tušas, aliejiniai pieštukai, guašas, akrilas). Šią parodą dailininkas dar ketina parodyti Vilniaus, Klaipėdos, Telšių dailės galerijose.

„Dialogas — tai dviejų ar kelių žmonių gyvas ryšys, neatsiejamas nuo kasdienybės. Šiandieninėje visuomenėje mes negalime išvengti kontaktų, mūsų bendravimas vis kinta, įgaudamas naujų atspalvių. Aš noriu tai stebėti ir fiksuoti tapytojo akimis,“ — sakė dailininkas.

„Mano siužetiniuose paveiksluose personažai gyvuoja tyliai besišnabždėdami, gestikuliuodami, arba sustingsta nedidelėje, kamerinėje aplinkoje, buityje ar gamtoje& ,“— mintimis apie kūrybą su pirmaisiais parodos lankytojais noriai dalijosi Ričardas Zdanavičius.

 

__ Fotogalerija
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai