Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Renatos Ščerbavičiūtės paroda ZOLOTAJA MOLODIOŽ
__ Apie

Tęstinio projekto „Mano šeima – MAFFIA” paroda „ZOLOTAJA MOLODIOŽ”.
Parodos tema – menininkų statusas šiandieninėje visuomenėje, visuomenės elito analizė ir menininkų laisvalaikio vaizdai. Koncepcijos autorė Renata Ščerbavičiūtė, kuratorius Marius Zavadskis.

Tęstinio projekto „Mano šeima – MAFFIA” paroda „ZOLOTAJA MOLODIOŽ”

Šis projektas skirtas elito, kaip visuomeninių, politinių, ekonominio bei meninio gyvenimo prasmes formuojančio bei įtakojančio faktoriaus nagrinėjmui. Ne paslaptis, kad visų mūsų gyvenimas ir veikla didžiaja dalimi lemiami nedidelės išrinktųjų grupelės valia. Kaip tai įtakoja menininkų kūrybą ir mąstymą, kokia menininkų padėtis visuomenės hierarchijoje, ar “mūzų išrinktieji” vis dar priklauso visuomenei įtaką darančio elito sferai, ar šiuolaikiniai menininkai kaip ir visi mirtingieji tėra dar viena marginali kultūra, egzistuojanti pramogų verslo ir underground’o paribyje, visiškai priklausoma nuo politinės ir ekonominės galios elito diktuojamų sąlygų.

Jauni menininkai, pragyvenimui ir savo kūrybinių sumanymų įgyvendinimui dažniausiai uždirbantys menui itin tolimose sferose, šio projekto rėmuose atvirai svarsto savo socialinio ir politinio egzistavimo aktualijas, reflektuoja visuomeninį menininko statusą ir bando įtakoti šią sferą sąmoningai atsisakydami romantizuotos menininko kaip “pateptojo” sampratos, savo veiklą organizuodami pagal rinkos ir informacinės visuomenės poreikius. Jie buriasi konkrečių projektų įgyvendinimo vardan, skleidžia informaciją, reklamuojasi ir siekia formuoti kitokį, nei šiuo metu Lietuvoje įprastas, menininko įvaizdį bei statusą.

P.S. trumpiau – parodos tema – menininkų statusas šiandieninėje visuomenėje, visuomenės elito analizė ir menininkų laisvalaikio vaizdai.

Dalyviai

Austėja Bliunkytė, Aistė Gabrielė Černiūtė, Raimundas Dičius, Jūratė Kazakevičiūtė, Artūras Makštutis, Martynas Martišius, Daliutė Ona Matulaitė, Jomantas Padgurskas, Vaidotas Ramoška, Džiujeta Sabeckytė, Jurgis Sakalauskas, Gytis Skudžinskas, Marius Skudžinskas, Lina Šaduikytė, Mindaugas Tendziagolskis, Marius Zavadskis, Jonas Žukas,Vladas Žukas

Koncepcijos autorė: Renata Ščerbavičiūtė, kuratorius: Marius Zavadskis 

__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai