Buvusios Atgal<<

__ Pavadinimas
Grupinių parodų ciklas NAUJOS ROMANTIKOS TAKTIKOS
__ Apie
Tapybos žanras visame pasaulyje išgyvena renesansą. Tapyba eksponuojama įvairiose tarptautinio meno parodose. Paskutinėje Venecijos bienalėje buvo surengta tapybos retrospektyvinė paroda. Lietuvoje ši tendencija nėra ryškiai matoma, bet ne todėl, kad trūktų aktyviai kuriančių tapytojų. Trūksta didesnių aktualių žanrinių parodų – atsleidžiančių naujausias tapybos tendencijas, išprovokuojančių netikėtus eksperimentus. Projektas “Naujos romantikos taktikos” siekia reaguoti į šią situaciją.
„Naujos romantikos taktikos“ – tai grupinių parodų ciklas „tiriantis“ šiuo metu ypač populiarų menininkų tarpe siekį grįžti prie romantizmo idėjų (tai pastebima tiek jų kūryboje, tiek gyvenimo būdo pasikeitimuose).
Ar romantizmo kultūros ilgesys yra nesąmoninga opozicija pragmatiškiems šiandieninio gyvenimo keliamiems reikalavimams? Ar tai sąmoninga daugelio vakarų pasaulio žmonių pasirenkama pozicija?
Kaip naujos romantinės idėjos skleidžiasi Lietuvoje?
Kaip šias idėjas veikia istorinis Lietuvos romantizmo palikimas?
Ar jis dabar interpretuojamas?
Ar ieškoma šiuolaikinės tapybos bendrumų su romantizmo tradicija? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus jūs rasite apsilankę ciklo „Naujos romantizmo taktikos“ parodoje Šiaulių dailės galerijoje.
 
 
Parodoje dalyvauja:
Linas Liandzbergis
Eglė Ridikaitė
Arturas Savickas
Andrius Miežis
Sigitas Staniūnas
Dovilė Norkutė
Danas Andriulionis
Robertas Bliuj
Kęstutis Grigaliūnas
Gintaras Palemonas Jusionis
Ričardas Bartkevičius
Audrius Gražys
Vilmantas Marcinkevičius
Aistė Kirvelytė
Saulius Rudzikas
Orūnė Morkūnaitė
__ Fotogalerija
Šioje galerijoje nėra nuotraukų
__ Atsiliepimai
__ Organizatoriai
Šiaulių dailės galerija
__ Rėmėjai